Дали не избягва или просто няма време
Преди няколко месеца скъсах с едно момче. След като се разделихме за да не се напрягаме допълнително (защото и на двамата ни беше и до ден днешен ни е тежко) спряхме комуникация. Когато му писах (просто защото се притеснявам за него) как е и дали всичко е наред, той просто го извъртя в друга посока отговора (няма да го споделям), и оттогава все едно ме избягва. Преди около месец отидох лично при него за да го попитам (разбира се първо поразчупих леда и след това го питах) дали ме избягва и той каза, че не би го направил, но някак нещо отвътре му каза да ме излъже. Та ако някой може да ми даде някакво обяснение, ще се радвам да го прочета

Коментари

2.   Може би те избягва, дори и да не е толкова съзнателно, но не мисля, че го прави, за да те нарани по някакъв начин, а просто още му е тежко от раздялата и не иска да се връща там, откъдето боли. А и вероятно се опитва да ти остави пространство за теб самата, за да можеш и ти да стоиш настрана от болката. Така и двамата ще имате възможност да откриете себе си, да разберете какво сте без другия и да вземете решение дали искате отново да имате връзка, било то романтична или приятелска, или предпочитате да прекратите всякакъв контакт помежду си.

3.   Скъсала си с него, достатъчно кофти му е било, така че просто спри да търсиш внимание и да се въртиш около него, даваш му смесени сигнали, тъкмо е зараснала раната както се казва, а ти си търсиш внимание и я човъркаш, направи му услуга и го остави да си гледа живота.

4.   Той е направил точно това, което трябва (и което съветвам всеки мъж да направи в такъв случай) - щом сте приключили, значи ДОТАМ - няма търсене, няма писане, всичко е точка.

Ефектът върху повечето жени е ясен - те тогава почват да го търсят :) Измислят всякакви оправдания за това търсене - авторката се оправдава с това, че "притеснявала се за него, дали всичко му е в ред".
А когато той наистина е окей без нейното присъствие в живота му, тогава въпросната дама изпада в небрано лозе и почва пак да го търси и да му се натрапва - даже и лично е отишла да го види, понеже той я е игнорирал.

Този сайт е идеалното място за студентите по психология да научат неща от живота. Благодаря на администраторите, че го поддържат!

5.   Да видя дали бил добре.... Баси колко сте зле жените
И си мислиш,, че ще ти повврваме ли бе душко.
Заеба ли си го и пича се е справил и е решил да те заличи от животс си, ама ти си мислиш, че ще мисли вечно за теб.
Аз ако съм директно блокирам и трия всичко

6.   Авторке , прочети коментар #4 няколко пхти и спри да го търсиш.

7.   Избягва те. За него вече си минала в историята. Не се тревожи за човека, добре си е и без теб , прежалил те е. Но ти не си и затова се усукваш около него. Надявам се да не те огрее. За да научиш значението на думата КРАЙ.

8.   Искам само да допълня, че той каза, че ще си останем приятели и ще си помагаме един на друг и от време на време си говорим, пишем си, но понякога просто избягва контакт с мен.
П. П. Благодаря, за коментарите колкото и да са груби повечето, но ми помагате
П. П2. Очаквам вашите отговори с нетърпение

9.   Авторке, това е просто клише, което казват хората, за да не те наранят и , за да не звучи зле. Един вид да омекотят удара. Всъщност няма да те търси, освен ако не има изгода , тоест секс, или да ти поплаче от някоя жена.

10.   Трябва да е доста груб, за да ти каже директно, че те избягва. Човекът просто проявява елементарна учтивост. Ти защо го търсиш и ръчкаш след като си го отрязала? Остави човека да си продължи напред, виж че добре се справя и правилно се е дистанцирал от теб - нали това си искала.

11.   Когато някой иска да бъдеш в живота му, той ще намери повече или по-малко време за теб, но от негова страна със сигурност ще има инициатива за определени отношения с теб. В тази ситуация момчето, по една или друга причина, спазва дистанция. И това съвсем не е случайно или поради липсата на време.
Ж32