Изобщо не ми върви с мъжете!
Здравейте, аз съм момиче на 22. Първо ще разкажа малко за себе си. Студентка съм в момента, занимавам се с изкуство, израсла съм в добро и любящо семейство, не сме бедни, не сме и богати, тоест материално се чувствам добре, поддържам се - гримът ми е хоби, модата, поддържам добра фигура също. По характер съм по-затворена, трудно допускам до себе си, въпреки че имам приятели. Проблемът ми може би е ниското самочувствие, аз знам, че притежавам определени качества, но някак нямам смелостта да ги приложа в живота, мисля си, че ще се проваля и т.н. Та, вече по същество - цял живот НИКАК не ми е вървяло с мъжете, ама никак!!! Не мисля, че имам нереалистични очаквания, никога не съм държала да бъде фитнес запалянко или много богат. Типажи от рода "лошо момче" последно съм харесвала в 8-ми или 9-ти клас и и това ми разби живота, защото съм израсла в малък град - той реши да ми отмъсти, разпространи фалшиви слухове за мен, в малкия град всеки това и чака и доста години имах проблеми, а мисля, че и до ден днешен ми е белег. С онзи дори не сме излизали, цялата работа стана, защото му признах, че го харесвам, той първоначално ме отряза, но после искаше да преспи с мен, аз отказах, скарахме се и кошмарът започна. Тогава бях девствена. След това бях с първия ми, но когато поисках да се разделим историята се повтори, даже не знам дали двамата с предишния не се съюзиха срещу мен. Гимназиалната ми любов не желаеше нищо общо с мен само заради слуховете. След това с години не можех да го преодолея. По-натам завърших и се надявах, че със смяната на средата ще попадна на нормални хора, но не.. Аз по принцип харесвам по-свити момчета, някак ме отблъсква простотията и прекалената натрапчивост, не обичам да ме свалят, колкото и да е странно. Винаги е било или несподелена любов, или в началото е добре, но после се случва нещо, сякаш магия е направена, и връзката се разпада. Миналата година излизах с момче, което се държеше с мен като принцеса. Въпреки че беше по-малък от мен се държеше много зряло. Можех да му споделям всичко, изслушваше ме, но тъй като в компанията му има много момичета и от завист хем зад гърба ми му говореха глупости, хем покрай компанията той се захвана с дрога, прие ме за собственост, аз не издържах и прекратих всичко. След това дълго време бях сама, по едно време дори без приятели, добре, че беше университета, поне някакъв смисъл в живота. По-късно се запознах с друг, не се занимаваше с дрога, проучих го обстойно. Първоначално всичко беше наред, но започна отново да ме дразни добре познатото чувство за собственост, ревност, въпреки че беше по-голям от мен имаше детски разбирания за живота и за капак накрая - каза ми, че още има чувства към бившата си и направо го скъсах. Сега отново имам приятел, това момче от години го гледах, преди 3 години сме си говорили, но чак сега се сближихме. Много го харесвам, но както се досещате - и тук изтеглих късата клечка!!! По принцип е добър, търпелив, не ми е повишавал тон, НО... имаше едно нещо в него, в поведението, което ми се струваше налудничаво, изпадал е в разни кризи, макар и не тежки, но просто странни настроения. Понеже всякакви неща си споделяме, той ми сподели, че баща му се е самоубил някога, имал диагноза биполярно разстройство. Тези неща са наследствени, това като го разбрах и веднага ми се вързаха нещата. Отгоре на всичкото не ми е верен, физически знам, че не ми е изневерил, но ако има възможност, ще го направи. Засега само си пише с разни момичета, заглежда се, но за момента не съм особено ревнива. Повече ме притеснява заболяването, което има вероятност да отключи. Има братя и сестри, сестра му сто процента има нещо, брат му е малък и не знам още, другите не ги познавам. При всички положения знам, че нямам бъдеще с това момче. Страх ме е да го оставя, за да не извърши глупост. А пък и твърде много го харесвам. Искам да кажа само, че никога не ме е заплашвал, че ще се самоубива и такива, дори напротив. Мотивиран е, има самочувствие, малко е разсеян, но пък за много неща си е държал на думата. Разделяме си разходите, цяло лято почти бях при него, тъй като имат къща на морето. Като цяло го харесвам, харесвам, че е добър и търпелив с мен, можем да си говорим за много неща, но един ден, ако нещата станат сериозни? Тези отклонения се задълбочават с времето, не знам след години какво ще го прихване. Отсега му личи, че е леко луд, не е агресивен, по-скоро е опасен за себе си, ако изпадне в депресивен епизод, споделял ми е, че преди да се запознаем е имал такъв. Според него той няма такова заболяване, аз му казах все пак да внимава, да избягва стресови ситуации, но как... в момента живее с майка му и мъжа й, децата на майка му от втория й брак и там е някаква лудница - всеки по всеки крещи, а моя приятел е спокоен и мрази да му се крещи и това го влудява. Много трудна ситуация. Майка ми се тревожи за мен, да не би да остана сама, аз не съм й споделяла за последните 2 връзки, особено тази сега. Намекнах й и тя ми каза "е, чак пък такъв лош късмет, точно на такъв да попаднеш, не вярвам". Ами ето, толкова ми е лош късметът. Не знам вече. Нито е да съм сама цял живот, нито е да бъда във връзка, защото виждате какви ми се падат... Благодаря на всеки, изчел докрай.

Коментари

1.   Ами трябва да спреш да се лигавиш и да се държиш с мъжете сякаш са играчки ! Жени колкото искаш бившите ти приятели ще намерят друга бъди сигурна . А ти ще останеш стара мома ! Помисли какво не е наред в твоето поведение ! Няма как все мъжете да са ти виновни ! Имах такава приятелка като теб където все мъжете и бяха виновни за нещо все недоволстваше ,мрънкаше и ето на сега е на 36 г и не е имала сериозен приятел от 8 години . Всички покрай нея се задумиха , а тя вече не е така атрактивна и започна да осъзнава своята грешка , но малко късно според мен , защото вече мъжете я използват за секс и нищо повече !
П.с пише ти щастливо женена 34годишна с две дечица! Помисли над думите ми :)

2.   Аз до сега не съм чувала, че биполярното разтройство е нещо, което се предава от поколение на поколение. Относно малките деца - нали са от друг баща? Логиката ти тук издиша.

Според мен твърде много си се вглъбила в това, че не ти върви и на всички около теб им има нещо - опитай за разнообразие да не мислиш толкова много в негативна светлина.

4.   Ами ти на всички само кусури им търсиш. Ако не искаш да си сама хората ги приемаш и с хубавото и лошото.

5.   Според мен добрите, свестните и възпитани и момичета и момчета, са прецакани и системата ги смачква ако не са достатъчно силни. Аз съм мъж на 33 години като дете бях добре втзпитан, умен, забавен. На мен не ми върви с жените. Виж девойко съвет от мен, можеш да потърсиш някой твой случки от миналото , където си била наранена момчетата и да им простиш както и да простиш на себе си. Или да поговориш с психолог така, психоложката ще ти даде напътствия, и ако ги спазваш -нещата ще се променят. А за последната ти връзка с момчето което има психически проблем дай му шанс. Аз от скоро имам също такъв проблем. Бъди сигурна че той като човек с такъв проблем ще ти бъде много по-верен и сигурен. Само го предупреди че не искаш да се жените и евентуално деца от него. Но това вече е дурга тема. Не знам дано да съм ти бил от полза. И знай, че има мноо свестни момчета и мъже. Успех девойко!

6.   Ти си влязла вече в предубедеността, толкова характерна за България и днешното време.. Още отсега те виждам как на 30 ще си стоиш самичка и ще кажеш, че мъжете не стават за нищо. Твърде много избираш и въпреки, че качеството на мъжете наистина е ниско, ти вече се плашиш и страха ти базиран на предишен горчив опит.
Вместо да търсиш под мухата слон на всеки следващ, се научи да се примиряваш с недостатъците на хората. Никой не е перфектен..
Някои са алкохолици, други пушат трева, трети са настроения, четвърти са еди какво си.
Вместо да ги съдиш се опитай да ги разбереш и обичаш

9.   1 ти можеш ли да четеш? Не виждаш ли, че момичето обстойно е обяснило, защо не му върви! Първият и е клеветил срещу нея, вторият си хванал друга и все говорил за бившата си, а сегашния можел да отключи с времето заболяване, което изобщо не е за пренебрегване. Къде точно ти водя проблем в това младо момиче? Мисля,че проблема е в, теб, ти едва ли не, се радваш, че твоята приятелка била останала сама, и се хвалиш с деца и мъж, сякаш си единствената, която ги има. Не помисли много добре какво, къде и как коментираш и защо въобще си отворила точно тази тема? Странна жена си, а към авторката поговори с него, самата Селена Гомез обяви, че има биполярно разстройство, лекува се и това не и пречи на нормалния ритъм на живот.

10.   Леле 1 какъв щастлив брак, от теб лъха на злоба. Злобата се поражда, когато на човек му липсва нещо, какво е то при теб можем, само да гадем. Сетих се може би човечност и емпатия. Със сигурност за жена на твоите години, съветите ти не звучат никак зряло.

11.   На 22 си жена, не момиче. Колкото до последния ти приятел, хубаво е че се разбирате, притеснителното е че не разпознава признаците които има. Ти не можеш да му помогнеш ако той не вижда проблем, а и е малко съмнително дали ти споделя всичко което му се върти из главата. Ако нещата продължават да се влошават и той продължава да отрича проблема - просто се разделете. Отговорността за неговия живот и психично здраве не е твоя, нито можеш да спасиш някой който не иска помощ.

13.   № 1, пишеш, че си щастлива, обаче никак не звучиш щастлива. Щастливите хора не съдят другите. Ти трябва да помислиш над злобното си поведение ;)

14.   Прочитам и едновременно анализирам мисленето ти. Виждам, кои неща са ти на първо място - харесва ти да говориш за себе си, да се похвалиш че си хубава и се грижиш за себе си. Смяташ, че ти завиждат... за какво ли? Смяташ мъжете, ходещи на фитнес за повече от другите, както и богатите. Просто нямаш вкус за мъже, не че попадаш на лоши. Не умееш да преценяш хората. Сигурно си млада и готина и си твърде кул за да имаш семейство и деца, предполагам, нали сега така е модерно.

16.   Тия неща не се предават по наследство. И здрав човек може да се разболее.
Тия виждания, че се предавало по наследство са от едно време,
От времето на бабите ни

17.   Какво значи "такива ми се падат"? Такива си ги избираш - вземи се в ръце и поеми отговорност за изборите, които правиш. Прецени какво си склонна да приемеш като компромиси и какво не и просто спри да влизаш във връзки, които отначало още се вижда, че са обречени или не те устройват.

20.   6 не учи момичето на лошо да се промирява с някой, с който няма бъдеще само защото щяла да остане сама ти да не някой гадател и да и виждаш бъдещто. Осъзнай се малко и си гледай в твоята паница. Тази твоя характерна предубеденост важи и за мъже и за жени. Имам много познати и на 30 които са сами и повечето от тях са мъже. Всеки си има свои критерии за партньора до себе си и ако човека а който в в момента няма как да ги покрие няма нищо лошо да прекрати връзката това е най - доброто решение. Когато чета авторке обаче виждам, че вие всъщност сте в една хармонична връзка и този страх от бъдещето ти пречи, отпусни се засега, просто не прибързай да се жениш за този човек.

21.   Тия днешните момичета от 18-25 годишни са егати извратените нимфоманки , ако имаш кеш и мускули са способни на всичко амаа на всичкооо!!! Казвам го от опит, не е по темата, просто така :). На 22 си няма какво да го мислиш, като не ти харесва го зарежи ще намериш друг, с времето гледната ти точка ще се промени!

22.   Изобщо не е нормално на 22 да имаш бройка с която да можеш да правиш статистика, че "не ти върви".

Мъжете не ти се "падат", защото това не е лотария.
Най-вероятно си повърхностна и си ги избираш по външен вид, а не по съдържание...

И най-важното, което много жени не осъзнават, след определена бройка сексуални партньори желзите в мозъка ти ще се изтощят и ще си неспособна да се обвързваш дългосрочно.
Псле ще се чудиш защо "изчезна тръпката" и други ефемизми.

Качество преди количество.
Съдържание преди опаковка.

23.   Колко хора вярват, че 1 е наистина жена?

24.   Аз не вярвам № 1 да е жена. Звучи ми като мъж, отблъснат от жена, която е мислил за лесно достъпна, защото я е класифицирал като отчаяна стара мома. Но дамата го е отхвърлила според правилото "По-добре сама, отколкото зле придружена".

25.   Здравейте на всички! Авторката е.

Номер 1 мисля, че изобщо не е прочела или прочел историята ми.

Номер 2 - Значи баща му преди да се самоубие е имал втори брак и с тази жена е имал 2 деца. Едното дете /по-голямото/ имам предвид, че му има нещо, малкото е рано да се каже. Майка му също има втори брак и от новия мъж има също 2 деца, които не познавам. Да, сложно е!!

Номер 5- Не знам даже дали е системата, просто смятам, че явно наистина Господ едно дава и друго взема.. при мен очевидно е взел късмета в любовта.. не казвам, че всички мъже са боклуци, напротив! Никога не бих го казала.. просто явно при някои хора трудно ще се получат нещата.

Номер 6 -Не, не мога да се примиря с това! Не искам да създавам поредното разбито семейство! По-добре в крайна сметка сама, колкото и да е неприятно, отколкото да създавам поредните нещастни деца и да страдам и аз с тях цял живот. Достатъчно такива познати имам и виждам как е.

Номер 9, 11 - Той засега няма силно изявени симптоми, просто на моменти леко се усеща. Говорила съм с него на тази тема, но по принцип е нормално той да не осъзнава, хората с такива проблеми не осъзнават. Лошото е, че с годините това се влошава. Има 2 типа биполярно, тип 2 е по-леката форма, но може да премине и към тип 1, което е тежката форма. Те са на епизоди - мания и депресия. При манията имат енергия, креативност дори, бодри са, един епизод може да продължи с месеци или седмици и после рязко се изпада в тежка депресия. При него още не съм забелязала такива резки промени, но сме заедно само от 2 месеца. Наистина не знам още нищо.

Номер 14 - Не знам защо помисли, че слагам фитнесджиите и богатите като повече от другите или пък, че съм самовглъбена. Описанието за себе си дадох, за да придобиете някаква представа за мен, защото обикновено на такива истории като моята първото предположение би било, че съм грозна, а второто, че имам повърхностни виждания. Затова написах, че не държа да е едва ли не някакъв супермен или перфектен, това имах предвид.

Номер 16 - Не казвам, че директно се раждат с биполярно, но просто са по-предразположени от останалите да го развият. Да, здрави хора също могат да го отключат, но той е още по-предразположен. Обикновено диагнозата се поставя на възрастта, на която е той сега.

Номер 20 - Опитвам се да се наслаждавам, но някак не мога да се отпусна напълно. Аз го харесвам този човек, но според мен ще дойде момент, в който ще се разделим. Времето ще покаже де, но все пак.. Мъчно ми е.

Номер 22 - Не ми е нужно да имам космическа бройка, за да преценявам кой какъв е. Не казвам, че всички мъже са идиоти, просто до този момент аз съм попаднала на неподходящи. Не знам защо някои хора се объркахте, че искам да сложа всички мъже под ножа! Не ги избирам нито по външен вид, нито по пари. Вероятно се залъгвам от първоначалното добро отношение и приятелство, тъй като с всичките ми половинки съм имала добра комуникация, държа на това и поне от това не мога да се оплача.

Знам, че е сложно да се даде съвет по моята тема, разбирам, че има и други хора в това положение. Благодаря на всички коментирали, наистина имах нужда да споделя! Засега съм още с последния, за който писах, ще видим как ще се развият нещата.

26.   Здравей, авторке! Номер 5 тидава ценни насоки. Моят баща беше болен от БАР отключи се когато стана на 40 след смъртта на баща му. Преди това не съм забелязвала да има някакви сериозни отколнения. Мозъкът в такивасъстояния, започва да работи различно, има медикаменти който помагат. Лошото е че приятеля ти е още много млад. Да, 5 е казал точно, не се омъжвай, но може би трябва да си дадете шанс. Има много свестни момчета, а относно заболяването, когато мин. година баща ми беше в болница, забелязах за съжаление много млади момчета с това заболяване. Да, май се предава, баба ми е да страдала от някаква форма на депресия, но незная какво я е отключило