Аз съм.крадец
Здравейте. Мъж на 32 съм. Ще карам директно. От малък малък си ме влече да крада. Правил съм го адски много пъти. От дребни-малки и незначими. неща от магазини, до по големи като разбиване на автомати за кафе(да доста бързо се изкарват добри пари колкото и да ви е странно), до преди време вече и с кредитни и дебитни карти. В главата ми е само. това. Адреналин, тръпка, бързи пари.... не знам до къде ще я докарам. Мислим и за по сериозен удар вече. Как да спра, преди да стане най лошото? Психолог? Дали мога да му имам доверие, и да му призная всичките дивотии? Имал съм паузи да не пипам нищо за периоди от време, но като нахлуят дяволите в главата, ме подканят да го правя пак и пак и пак...

Коментари

1.   Иди при психолог, инак не знам къде ще свършиш

2.   Добре де, това желание трябва да се отклчява от нещо. Кога си започнал да крадеш като малък? Защо си го правил тогава? Никой не прави нещо просто ей така.

Лола

3.   Бая чепове ще смажеш в пандиза, по-добре почвай да тренираш отсега после да не ти дойде нанагорно.

4.   Пандиз 2-3 години и ще ти се избистри главата. Ще си пренаредиш приоритетите, ще разбереш какво изкаш в живота и така

5.   Един приятел го опандизиха в Чикаго за кардинг. Лежа няколко години с негрите. По-добре отказва от всеки психолог.

7.   Иди в полицията, кажи им какво ти е на раменете. Те ще те посъветват.

8.   Имаше един виц.

Обява:

Лекуваме клептомания с клаустрофобия.

Тел.: 166

9.   Човекът има проблем, осъзнава го и търси решение, а тук в коментарите някои му се подиграват. Хора, мислете малко.

Според мен психолог би могъл да помогне и не смятам, че ще издаде нещо. Това е професионална тайна. Единствено ако си убил човек или застрашаваш живота на хора, би те издал. А за кражбата и да каже. Освен това трябва да имат доказателства, за да те осъдят, а те нямат. Така че спокойно отиди на психолог.

10.   Кражбата е егоизъм. Нямаш емпатия. Лиспат ти вътрешни неща.

Кражбата са лесни пари, защото те мързи.

Ако искаш да се излекуваш постави срещу това Труда.

Истинският човек изпитва удоволствие когато вижда, че е направил нещо. Когато вижда, че е допринесъл за обществото.

Да крадеш е мерзко, унижително за душата. Престъпление не само по човешките закони.

Да носиш дори едни кашони в някой склад, ако го правиш с добро намерение е Достойно.
Работи, извършвай физически труд и се учи да благодариш за труда който имаш възможност да полагаш.

11.   Много зле брат. Бог е забранил да се краде. Не кради пише. Опитай се да спреш.

12.   Абе има такива, които извършват физически труд, но пак си крадат при възможност.
Мисля като 9.

13.   Клептомания се нарича доколкото знам и си точно за психолог.

14.   Намери работа, в която ще е полезно това твое умение. Стани разследващ. Прави добро с уменията си. Аз съм адски добър в откриването на информация, но не знам как и къде да приложа уменията си. Ако някой се сети, моля, да каже.

15.   Не знам дали е клептомания, или на вас са ви промити яко мозъците. Политиците като ви крадат, що не е клептомания хахахха. Искам един читав психически да го. обясни този феномен. Когато те краде обикновен човек той е най големият престъпник един вид, ама когатоте шиба държавата всичко е точно. Искам да ми се обясни психическото и мисловното състояние на тия хора дето мисьят така. Конете с капаци

16.   От автора до номер 2 Лола
Ако тръгна да ти разправяам ще се уплашиш.И защо,трябва да се отключва винаги дадено нещо от нещо?

17.   15 прочети малко в нета, написано е на няколко реда. Разликата между крадец и клепотоман е, че последния краде заради самото крадене, без да му е необходима вещта. Даже после може да я хвърли или дори да я върне на мястото си. Краде заради тръпката от самото крадене, а не заради нещото или някаква изгода.

18.   Пише ти още един твой "колега". По скоро бивш "колега", тъй като спрях.
От малък, ама наистина от малък имах буквално заложено в себе си това намерение винаги нещо да открадна. Най-интересното е, че съм от нормално семейство. Не сме имали проблеми с парите, че да ми се е налагало да крада. Имам чувството, че наистина е като от минал живот и ми е останало и в този.
Та първо го правех с малки неща, които ми харесват. Като неща от магазини. Дребни неща, като скъпи слушалки да речем.
В последствие се стигна до момента да го правя и с пари. Откраднах много пари наистина. Много бързо стандарта на живот ми се покачи значинително. Разполагах с пари, които един нормален човек изкарва за 1-2 месеца, а аз ги правех на седмица. Обаче бързите пари и бързо се харчат. Няма много да разтакавам, само ще кажа, че нещата по едно време се влошиха доста. Не са ме хващали, но го закъсах в последствие и аз за пари. Сякаш животът ми показа какво е да нямаш.
Та, поговорката знае 2 и 200 при мен важи в пълна сила.
И аз бях при психолог и му разказах. Не каза нищо. Нито ме нападна, нито се изненада, даже ме подкрепи. Но като цяло смятам, че няма особена полза да си даваш парите за психолог.
Сам осъзнаваш грешката си и трябва да си наложиш волята да не го правиш. Аз успях и в момента и през ум не ми минава.
Но все още се чудя защо като малък имах това непрекъснато желание да го правя. Аз вече направих така да се каже големия си удар, но и похарчих доста бързо и безрасъдно всичко, което имах. Не съжалявам, но повече не пипнах след този случай.
Ако е на живот и смърт дето се вика пак ще го напрявя, но не и без наистина основателна причина.
Не си заслужава повярвай ми. Има нещо, карма ли е, не знам и аз какво е, но нещата се влошават точно когато се мислиш за недостижим. Аз се държах арогантно и цинично с хората тогава, затова и монетата се обърна.
Затова ти казвам спри. Имах предложение за още повече пари, стотици хиляди, които щяха да оправят живота ми, но нещата се объркаха точно тогава и явно е имало защо. Може би щях да съм в много лоша позоция сега, ако бях взел тези стотици хиляди левове.
И тогава си казах, че не си заслужава такъв живот. Предпочитам да бачкам за малко пари по скоро, отколкото да треперя цял живот.

19.   Моя съвет е да се откажеш или поне направи като Жоро милионера, така или иначе ще те лепнат в даден момент. Познавам няколко човека като теб и всички бяха хванати, някой дори по няколко пъти. Като те хванат или ще станеш сътрудник или ще нахраниш адвокати да не кажа че и двете ще бъдеш. Мисли какво бъдеще искаш и какво да работиш, поне докато крадеш вкарвай парите там