Как да го накарам да се замисли за семейство
Здравейте, искам да споделя с вас моята история. Ще се опитам по-накратко.
От година имам връзка с мъж 15 години по-голям от мен, аз съм на 23 той на 37.
Когато стане въпрос за дете, дали било то че ми закъснява или просто кажа нещо свързано с това той пребледнява и не дава дума да се каже, знам че сме от малко време заедно, говоря занапред. Дори преди два месеца братовчедка ми роди, аз бях толкова щастлива и показвам му снимки, просто погледна и каза -"еее, бебе като бебе".. общо взето казано с няколко думи въобще нищо свързано с това не може да го трогне. И като слушам майка му как пламенно жената иска внуче а той въобще не се вълнува. Искам съвет или идея как по някакъв начин да го жегна както се вика и да почне малко по малко да се замисля за семейство и дете, защото времето си лети а е жалко да не оставиш живот след себе си.
Благодаря предварително

Коментари

1.   Кажи му, че си бременна и виж реакцията му, по изчакай известно време, престои се че си ходила на лекар и кажи, че има грешка примерно или си направила спонтанен. Общо взето мъж дето не иска деца не ти трябва и то доста дърт за теб, но го пробвай с теста. Ако се зарадва, може да си го направите докато си 'бременна'. На 23 е рано, по живей си, с децата е сложно.

3.   Може да е недосетлив, а може и въобще да не иска деца. Най-добре му задай въпроса директно и му кажи, че ти искаш да имаш деца и ако той не иска, няма да си губиш времето с него.

4.   не е въпрос да оставиш дете след теб, а какво може да му предложиш, а в нашето общество ако не си политически обвързан и забъркан в няква голяма цепия аз не знам как да вадиш достатъчно пари за дете и нуждите на едно семейство. замисли се как се купуват къщи, коли, почивки, доктори за бебето всеки път минимум по 100 лв. Слез на земята и мисли как да станете финансово стабилни а дете е относително лесно да си направите. Аз съм колкото гаджетото ти почти и също нямам намерение да правя деца, защото освен едно жилище нищо друго не мога му предложа.

5.   Щом на 37 смята, че му е рано не мисля, че това е твоят мъж. Няма да стане с намеци, знаци и сигнали. Трябва да поговорите директно и ти си направи изводите. Ако той има деца от предишна връзка/ брак, със сигурност няма да иска. С тази голяма разлика не съм оптимист, ти си даже прекалено млада за него. След седем години него ще го боли кръста примерно, а ти ще си в разцета.

6.   Ако пак не се вживява някой чичак- ами за какво му е още едно дете, той вече си има дъщеря на 23.
Пък само си представям поредната бедна неграмотница тръгнала да ражда като циганките без грам да има акъл за това дете.

7.   Няма как. Такива неща не стават насила.

8.   За какво е този зор не разбирам?
Живеете ли заедно?
Имате ли такива намерения?
Той като нищо ще изчезне, ако усети натиск от твоя страна.

9.   Негово право си е да избере дали да има дете или не. Не може да го караш насила да ти направи. Като не ти харесва, сменяй го и толкоз...

Помисли, че щом не го иска, има вероятност да ви зареже докато детето ви е още бебе и то да порастне без баща. Аз порастнах без баща и сега той за мен е като непознат. Предпочитам спокоен и безгрижен живот и предпочитам да нямам дете, вместо да го създам и да го оставя.

10.   На 37 всеки нормален мъж би се замислил за семейство и деца.Но щом пребледнява когато подхвърлиш нещо такова значи,че той не иска деца или може би не от теб.Това,че майка му иска внуче не ти върши работа.Трябва той да поиска,не майка му.Никого и за нищо не можеш да "жегнеш"както се изразяваш,той трябва да го поиска.

11.   Е, много е гадно човек да започне семейния си живот с лъжа , да зачене дете, нежелано от бащата, един вид изнудване. Както съветва № 1. Нищо хубаво не го чака такъв брак. Като искаш дете, кажи му, щом не ти е неудобно да правиш секс с него , защо ти е неудобно да кажеш директно, че искаш да родиш? Вместо разни намеци, финтове и глупости, кажи истината. Ако той не иска, имаш избор да останеш с него или да си търсиш друг за баща на мечтаното дете. За да е сам на 37, явно не гори от желание за деца и семейство.

12.   Номер 1, това е гаден номер...
Майка ми като е станала студентка в София и най-първият й мъж я зарязал бременна, се озлобила и тествала няколкото следващи със същия гаден номер за фалшива бременност...
Е, няколко духнали, но се появил баща ми, който й направил бебе тайничко, зад гърба, за да е сигурен, че ще го чака докато се уволни от казармата след висшУтУ...
Да ти разказвам ли семейната идилия, която ги тресе от 50г насам?!
Не прави номера, авторке...
Че ще ти се върне тъпкано!

Жена съм.

16.   Аз съм на 23, той е на 38.... Същата работа и при нас. Аз много го обичам и да... бих искала дете от него. Но не съм повдигала темата. Ако ми закъснее, той вика: "моля те, направи си тест, защото ще получа инфаркт". Според него той може да има деца.. И на 50. Той е от този тип хора, които искат финансова стабилност първо, а в днешно време това не става лесно. Та... На сила хубост не става, затова аз не се опитвам да му натрапвам желанието си. Все някога ще му дойде акъла... И на твоя приятел също, авторке :)

17.   Ако някой те чука и не те смята за достатъчно свястна за продължителен живот е нормално да пребледнява при вероятност да си бременна. Масово явление е - има любовница с ниво "става за чукане". А и ти на 23 явно си доста неориентирана и без въображение. Искаш дете ей така за играчка и да се похвалиш на околните - може да не го разбираш, но е така 99%.

18.   Жена съм, но никак не ми допада този женски похват, който е описан.. Просите си с намеци годежи.. просите си сватби, деца.. а тези неща би трябвало да идват ей така, свободно, без да са измолени, и да бъде защото мъжът е решил да направи крачката, а не защото някой му е нятаквал нон-стоп и се е съгласил накрая..
Има и хора, които просто не искат да имат деца и това си е тяхно право.

19.   Не можеш. Ако е искал семеен живот и деца, вече щеше да ги има, вместо да се занимава с една, която се е напикавала в пелените, докато той е бил гимназист. Губиш си времето. И не си и помисляй да следваш съвета на № 1.