(Не)възможна любов - харесвам едно момиче...
Харесал съм едно момиче, което работи близо до моята работа и всеки ден минава близо до мен, но...

Проблемът е, че тя се оказа че не е от моята "класа"... В смисъл, тя работи висококвалифицирана работа - говори 2 езика, английски и испански и взима 4 пъти по-голяма заплата от мен и пр. и пр. и по принцип е... богата.

До тук звучи чудесно, ще кажете какъв е проблема? Проблема е че аз съм беден, говоря само български, живея в панелка, карам стара кола... Какво да направя в този случай? Не е все едно дали си богат или беден - богатите имат различен начин на живот, различна гледна точка за нещата, ходят в други заведения ако щете... Добре е всяка жаба да си знае гьола, кофти е да започнат да прескачат от един гьол в друг...

Подобни истории винаги е имало и ще има, но те не завършват с happy_end за по-бедния... Какво да правя?! Много я харесвам...
Но...

Коментари

1.   Лъвче, не си беден щом караш кола! (стара, нова всичко е според възможностите)Имаш дом "панелка" има много хора който и това нямат! Вземи лист хартия и наипши всичко което имаш, ще бъдеш изумен колко много имаш! Имаш родители който те обичат, има хора които си нямат! Имаш възможност да отидеш на кино или театар! Има хора, за който това ще остане само мечта! Имаш нормален живот! Много си мечтаят за това! Днешно време да имаш морални ценности, и да си човек преди всичко е много по важно от това, каква кола караш, в какав палат живееш и прочие! Караш трошка! Но тази "трошка" си я купил с твои пари.... А не са ти я купили мама и тате! Както на повечето, кадето се бият в гардите, че всичко сами правят и лежат на мама и тате. Когато шофираш, погледни хората в градския транспорт, те се возят там а ти в "трошка" но си е твоита трошка, и малко или много си се слишил от някой неща заради нея! Оценяваи това което имаш навреме, а не след като го загубиш... ;) Има време за всичко, не избарзваи и не искай да живееш вижот на 40г който цял живот се е гарбил, за да си построи къща, и да си купи хубава кола... Той я заслужава не гледаи в чужиде паници ( не казвам че го правиш ) гледаи си в соята.... Не злобеи на чуждото! Постараи се да имаш и ти! Не се оспокояваи с тези който "ептен нямат" жзимаи за пример, тези който имат повече от теб и гледаи да ги гониш ;) дано да съм ти бил полезен

Wolf 23

2.   А тя знае ли за съществуването ти? Тия неща кой по-богат кой по-беден и дали това я интересува се разбира в последствие като се опознаете. не може да си го навиваш в главата без да си опитал, а може и тя да е обвързана знам ли? ти заговорил ли си я досега

3.   Опитай, кажи и, че я харесваш и каквото сабя... Няма какво да губиш, поне да не се укоряваш по-късно за пропуснат шанс. Само от едно се пази - ако нещата потръгнат, виж доколко материалното е важно за нея, да не се окаже разликата в социалния статус причина за разрив или за безкрайни мъки и компромиси. Пък и знаеш ли - това може да те мотивира да скочиш по-нагоре в благополучието.

4.   Материалното положение не трябва да те спира щом си харесал някого... Бъди смел, опитай.
Казвам го от личен опит, и аз така мислех, че между мен и една девойка, с много по- различен статус от моя не може да се получи нищо но в крайна сметка неведоми са пътищата...
Ако се срещнеш с нея в никакъв случай не показвай липса на самочувствие, бъди ларж, дори и 5 лв. да имаш-похарчи ги като пич.
Дано тя да е свестен човек и да те оцени по това което си, а не по джоба ти. :)
М 27

5.   Хах, да не би да си влюбен в мен?
Аз отговарям на описанието, само не се сещам кой беше ти.
Като цяло ще отговоря за мен лично. Нямам проблем да съм с момче като теб, важното е да има привличане и да нямаш комплекси.

6.   Виж, няма навъзможни неща. Трябва ти само хубави дрешки и собствен стил. Може тя да те хареса, такъв какъвто си, ако е момиче на място. Представи си че готвиш божествено, можеш да ремонтираш всичко в дома и колата сам, сръчен си и си чаровен. Имаш голям шанс. Винаги може да изкараш близка до нейната заплата с повече работа, втора и трета ако щеш, така че не се гипсирай. По богат няма да станеш, но може би с нея ще си по-щастлив. Опитай.

7.   Малко по нагоре има подобна тема на тфоята но я пише момиче

8.   Първо се запознай с нея .
Виж връзва ли ти на свалките.
ако за нея е важно да знаеш езици, да печелиш повече или каквото и да е друго - тя ще ти го покаже и едва ли ще си губи времето с теб.
Ако обаче е от жените търсещи любов, щастие и определените различия между вас не я притесняват може и да се получи нещо.
Защото всеки е умен за себе си. Тя знае езици, но едва ли държи и ти да знаеш.

9.   Ако тя е свясно момиче, не би гледала материалното ти състояние! Всичко е до човека. Потай- нищо не губиш, губиш само ако не го направиш!

10.   Желая ти успех!!!! Всичко е ала бала, ако тя е свястна какво от това, че има пари и знае езици. Съпругът ми е шофьор кара бус в една фирма за недвижими имоти и взема 500 лв. Аз работя в банка и вземам четири пъти повече. Никога не съм допуснала да се чувства подтиснат от това. Поела съм изцяло разходите по апартамента, колата, децата и по някога се оказва, че той има пари а аз не. /смях/Започвай с телефона, пращай ЕСЕ-меси та свят да и се завие и гледай бодро на нещата. Всичко ще е наред. Само, че тя трябва да е Човек.

11.   "Приятелството без користни цели е възможно само между хора с еднакви доходи."