Мъжът ми си има любовница... в безизходица съм!
Мъжът ми си има любовница от 7 месеца. Работят в един офис и са по цял ден заедно. Тя е с 10 години по-млада и явно е изискала от него да му обещае, че ще ни зареже. Имаме две деца на 16 и на 8 години. Съпругът ми се прибира в къщи само да се преоблече, почти не спи в къщи. Нищо не мога да скрия от децата, за съжаление той също не се опитва да скрие почти нищо от тях.

В началото мислех, че скоро ще му омръзне и ще прибере при нас, затова се стараех да не правя скандали, защото той е много буен и като реша да поговорим с него спокойно да видим как да излезем от тази ситуация, той веднага прави големи скандали и плаши децата.

Не знам какво да правя, преди 1 месец му казах, че повече не може да продължава така и да си събира багажа и да се изнася. Само го предизвиках да ме нападне с много лоши обиди, за съжаление пред децата. Но не си събра багажа, само се сърди няколко дена и после, все едно нищо не се е случило.

Не искам да се разделяме, защото съм убедена, че той започна тази връзка, не защото не сме се разбирали или нещо ни е куцало в отношенията, а просто да си поиграе и да си докаже, че все още е млад и харесван. Обичахме се, имахме всичко и работа и жилище, здрави и добри деца. А той създаде голям проблем. Не знам как да излезна от тази ситуация.

Коментари

51-70 от 70

51.   Ахаха 50, много добро средство за сплашване, обаче има една подробност- действа само при кучета!

52.   Привет! След почти половин век на тоя свят установявам, че изневярата е част от живота и едва ли някой си мисли, че е застрахован да бъде от едната или от другата страна. Аз оставих един брак зад гърба си, именно защото реших, че не мога да търпя повече изневерите на мъжа си. Оставих му и децата, къщата и... всичко, което имахме. Само че го направих, защото и аз се влюбих... като първата глупачка на доста солидна възраст. Реших, както съветват някои от по-горе пишещите, че ще обърна внимание на себе си, на собствените си желания, отслабнах с повече от 20 кг (даже не искам да си спомням как се бях изоставила, защото депресията след преживяна изневяра е ужасна). Само че не се случи точно както си мислех. Настоящият ми партньор също се раздели (всъщност само аз така си мислех) с приятелката си... Бяха едни трагедии. Наште не ми говореха, техните и сега не искат да ни (по-скоро мен) видят. Та, на въпроса... Събрахме се, купихме си жилище. Е, далеч от представите за най-доброто, но нали бяхме влюбени. Родихме си детенце, защото той нямаше, а аз глупачката все още смятам, че в едно семейство нещо липсва ако няма деца. И какво се случи... След една година и бившата му приятелка роди... пак негово дете. И аз какво да направя... Прибрах се при наште, той не преставаше да ни търси... Лашках се между едно и друго решение и никое не ми се струваше най-правилното. Сега сме още заедно, но даже ми е гадно. Изплащаме някакъв заем за апартамента (този е нов, стария го продадохме на бившата му приятелка). Вече нямам желание за нищо, връщам се към положението, от което си мислех, че съм се отървала - след развода си. Към "авторката" - не слушай съвети, в подобно положение само ти можеш да решиш, а и може би не и ти. Понякога човек трябва да остави нещата да се случват сами. Дали за добро или за лошо... времето ще покаже. Успех на всички ранени души като нас. И аз не знам как ще преживея някои неща. Може би пак ще си тръгна след време - свободна, без нищо и... никога не е късно да започнеш отначало.

53.   52, мисля, че историята ти е достойна за нова тема!
Нека по-младите се учим от вашия опит, напиши своя история, ще си от полза!

54.   Здравей!!
Щом мъжа ти е потърсил нещо друго значи му липсва нещо във вашите взаимоотношения. Мъжете винаги изневеряват, това им е заложено в природата. Ще те посъветвам да не се вглеждаш много в него, дай свобода на твоите желания. Направи нещо хубаво за теб. Забавлявай се. Ходи да спортуваш. Купи си секси дрехи. Хвани си любовник и се отдай на див секс с него. Ще видиш как твоя мъж ще хукне подир теб и, ще започне да те ревнува и желае. Не се стряскай от това, че си е хванал някаква пачавра. Те такива дълго не траят. Аз съм на 24 и съм хубава жена и женените мъже постоянно ме задяват, но от моя страна пълен игнор. Като видят, че при мен нестава се прехвърлят към нещо друго. Права си с това, че мъжете искат да покажат пред самите себе си, че са млади и все още харесвани. Ако твоя мъж предпочете някоя друга, значи е пълен тъпак. Пробвай с по-горе изброеното и ще видиш, че може и нещата да се променят. Много успех?

55.   54
Би ли ми дефинирала "някаква пачавра"
Щом си със женен мъж си някаква пачавра. Недей да рамкираш така хората, само за да имаш причина да кажеш, но аз не съм такава, давам пълен игнор. Не знаеш, ти нищо не знаеш за чувствата, личността и характера на тази "някаква пачавра", нали?

Към авторката!
Такива мъже никога не спират. Щом веднъж е започнал и най-тъпото е, че го демонстрира явно и понеже те вижда, че търпиш продължава още по-нагло. Какво следва да я доведе вкъщи? И да те накара да й сготвиш вчеря?
Не се излагай така! Обичай си го - лошо няма, но защо да си подлога на мъжкото му его. Защо ще позволяваш да те лъже, да те разиграва, да те манипулира? Има ли смисъл и какъв е точно? Това ли е примера, който искап да дадеш на децата си - да търпят някой да ги мачка!

Напускай го! Ако се върне при теб - опитай се да простиш. Ако не се върне - опитай се да простиш и си гледай живота и децата. На 16 е едното, нали? Колко ли негови трепети изпускаш, докато все мислиш за изневерите на мъжа си и за засуканата, млада колежка?

Животът е за смелите. Другите просто вегитират.

56.   Никога не искам да създавам семейство! Не знам как издържате на подобни взаимоотношения. С моята лабилна психика, ще съм със срязани вени при първият проблем..
Адмирации към всички силни характери, които са описали историите си тук и наистина желая успех и спокойствие за вас и децата ви!
Как да създадеш дете, като наистина няма гаранция за вечна любов, стабилен брак, спокойна и приветлива среда за отглеждането на малките създания..
Толкова тъжно ми се струва да посветиш живота си на някого и накрая да си тръгнете един от друг - абсурдно е, не го разбирам..

57.   Към 56
да, браковете обикновено са като многосериен филм на ужасите... подчертавам ОБИКНОВЕНО - има си и изключения. защото в коментарите на всяка история се намират дами, които твърдят, че в техните връзки и най-вече бракове бари пълната хармоня....

Аз не им вярвам. винаги има проблеми в едно съжителство. ами роднините и познатите, които се месят и правят всичко възможно двойката да се изпокара?... както и да е - може да има хора, които имат идеални бракове.
но, номер 56 - добре е човек да не пропусне тази опитност в живота си - да се ожени. имам познати стари моми и стари ергени... ами пълна скръб са хората, при това повечето са пълно кукуригу....

А на теб щом ти е толкова лабилна психиката - или се приготви да влезеш в мрачния клуб на старите моми - ергени, или запретвай ръкави и крачоли и скачай в многосерийния филм на ужасите, наречен БРАК....
а, може да бъде определен и като психо-трилър бракът, даааа....

Към авторката.
послушай интуицията си, вътрешните си желания. няма да сбъркаш. ТИ с в тази ситуация, ти знаеш най-добре. ти ще решиш какво ще правиш.
послушай интуицията си!!!!!!!!!!!!!

58.   Kъм 57 Не можа да се въздържиш от злоба, нали мила? Прочела си един хубав коментар на друга тема и си пощуряла от завист. Ако твоят брак е многосериен филм на ужасиите, то ти си в главната роля. Живота е такъв, какъвто си го направим. Щастливите хора живеят в хубав и хармоничен свят, нещастните във ужасен, отвратителен свят. Един и същи свят. Със злоба, завист и черногледство си се докарала до това положение. Защо не ни споделиш кое те е озлобило до такава степен? може и да ти олекне

59.   Зарязвай го! В критическа или не, не си длъжна да го търпиш. Взимай си дечурлигата и се изнасяй. Толкова!
---Джеси---

60.   Ако не се разведеш, по - лошо ще става. Да си стоиш и да си натискаш парцалите не е решение, защото те ще продължават да се срещат. Скандали и временни раздели също не действа, само ще ги съюзиш срещу теб. И ако може да кажеш, всъщност той за какво ти е? Да не си разведена за пред хората? Заради парите? Ако е заради парите той така или иначе ще ти плаща издръжка. Но че някъде дълбоко в него те обича.... Грешиш, мила, той е влюбен в друга. Разведи се, бъди силна и ще срещнеш любовта, той не те заслужава

61.   Аз ако съм на твое място, аз си хващам багажа и децата и му тегля една ма*на!!!

62.   Предпочима да си хвана багажа без децата, да му ги оставя на него.

63.   Хи-хи, вместо да му извадиш очите, ще му изпишеш веждите. Той много ще се зарадва, вярвай ми, номер 62 *авторке?
Първо, децата са достатачно големи, за да може той сам да се справи с тях. И без това се прибира само заради тях, ако жена му я няма, може съвсем свободно да си вземе любовницата вкъщи. И децата ще се зарадват дори - майка им ги е зарязала, сега новата ще им готви, чисти и пере. Заменима си!
Младата жена може да влезне под кожата на децата ти даже *(като какичка, приятелка, после като мамче), да не говорим за хубавия и вече легален секс в семейната ти спалня.
Браво - подбирай си багажа и си зарязвай децата! Така мъжът ти ще бъде истински щастлив, вече няма да има нужда да избягва дома си, напротив - ще си свие хубаво гнезденце с новата си жена и децата ти. Дори ще си родят бебчета, докато ти кукуваш сама и биваш сочена с пръст - тази остави децата си!

П. П. една моя съседка хвана мъжа си с първата си братовчедка в леглото. Остави му двете си деца и забегна - едното беше на 4, другото тъкмо го беше родила - бебче.
Е, всички се отвратиха от нея, защото си е зарязала децата, обвиняваха и братовчедката - тази к/ва...
След години забравиха за нея, братовчедката си изгледа дечицата, тя беше на 18, сега да е на 25, бременна е с детенце, живеят си много добре и без скандали с мъжлето. Това е животът! Сега всички ? се възхищават, че е изгледала чуждите деца, ходила на всички родителски срещи, грижила се за бебчето като истинска мамичка - децата на нея викат „майко“, а истинската им майка е горда е дори да дойде да види децата си! Цялото ? семейство я е отхвърлило!!!

с две думи - не може да сместваш отношенията с мъжа си с децата! Майка трябва да бъдеш преди всичко, какво е това - да си зарязвате децата! Гнусно

64.   Да обичаш децата си - това ми звучи като досадно задължение. И не съм аз авторката, просто коментирах какво щях да направя на нейното място.

65.   64, имаш право да мислиш така, надявам се обаче да нямаш деца.
И аз нямам деца, защото не съм готова за това, но ако един ден реша да имам - тогава ми е ясно, че животът се променя за винаги. Който създава деца, не може просто така да ги зареже. Не е човешко. Дори не е животинско. Камо ли за такова нещо - баща им бил си навирал инструмента в друга жена. Голяма работа! Не е достатачно, за да си разруши човек живота и да зареже собствените си деца.

66.   Имам деца, но обичам котката си повече. Като ме погледне с нежните й котешки учички и мустачета се разтапям. Освен това тя е мекичка и пухкава и ми позволява да я мачкам, гушкам и стискам, докато децата ми мразят това. Може би ако имах деца, които обичат да ги гушкат и мачкат щях да мисля друго яче.

67.   64(66) - много си интересна, направи си своя тема направо. И аз обожавам котките, дори уличните, но пък не мога да си представя да имам деца и да не са номер 1 за мен. Може би имах хормонални отклонения, може би просто страдаш от следродилна депресия.
Най-вероятно е да си вложила много надежди в децата - едва ли не да ти направят живота по-смислен, шарен и щастлив, да ти заздравят връзката, да ти изпълнят амбиции и мечти...
Много родители така разсъждават. Имам една приятелка, тя роди на 18 и сега живеела за детето си. намирам тази нагласа за ужасна и голяма тежест за детето.
Според мен, децата са неблагодарни същества. Няма какво да се лъжем и няма какво да очакваме от тях. И ние като деца сме били егоисти, така и трябва да е. Нищо не чакам от децата си, напротив - ще ми създават само грижи, неприятености, ще крещят и ще се напикават и може да застрашат и връзката ми с баща им и все пак... човешко е. Имаме инстинкти, нещо ме кара да искам деца. Като си затворя очите и си представям, че държа бебето ни, някак си любовта, обичта, те карат да го искаш. Някакъв инстинкт ме кара да си мечтая да съм бременна от него.
Инстинкт, животински и първичен.
Жал ми е за теб, че обичаш повече котката си. Обожавам котките, но те са егоисти, а и нямат много мозък, няма какво да се лъжем. Детето е плът от твоята плът. Жалко. Жалко и да си мислиш, че си заслужава да зарешеш децата си заради глупостите на баща им. Може би просто нямаш майчински инстинкт. Случва се. Не те виня. Не си виновна, а и децата са ужасни същества - искащи, изискващи, нуждаещи се, взимащи, взимащи, взимащи, но такъв е животът - трябва да са такива, за да се запазим като вид ! Не чакай дете да ти даде нещо обратно - като имаш нужда да гушкаш, да те гушне например - животното знае, че ще му дадеш после ядене, а и котката е твърде ленива понякога да се противи, не че си умира да бъде мачкана! Детето иска, иска, иска, има право, взима, взима и това е. Въпреки това, то е най-важното нещо в живота на човека, човешко е!

68.   До 67, тези като теб, които нямат разум разчитат само на инстинките си. И моля те, не ме съди за това как АЗ живея МОЯ си живот, защото нямаш това право. Всеки има право да живее живота си както си иска!

69.   68, определено си права. Живей и остави да живеят, това е мотото ми. Прости разсъждения, не съм искала да ти се меся в живота, напротив. Просто се опитвам да си го обясня - чисто човешки. Напълно те подкрепям - имаш правото да си живееш както искаш!!!!

70.   Боже, Боже ДУМИ НЯМАМ.
Психолог съм-повече от ясно е, че N:28 е истинската любовница, а ти, авторке толкова подробно си разказала проблемите в семейството си, че всеки би се досетил, особено жена, която е в триъгълника!
Авторката децата ти вече знаят! А и скоро ще се изнесат... И ти не си първа младост-гледай си живота... отгледала си си децата, сега имаш нужда от почивка и спокойствие, не от стрес-излизай по планини, прави гимнастика, чети книги, имаш шанс да започнеш на чисто-Преродена!
А за теб, N:28 има два варианта-или страдаш от раздвоение на личността или играеш игра. Една любовница ще защитава със зъби и нокти друга, дори да не я познава, просто хората се обединяват и се чувстват близки, когато са преживяли нещо еднакво. Как ще обясниш тоя феномен-хем си от другата страна, хем защитаваш и даваш съвети на съпругите и казваш какво е общественото мнение. Я, ми кажи тея думи в офиса ли си ги чула:
"аз съм курва, нагла интригантка, но тайничко ми се възхищават "Гледай я обаче, не се отказва, пак е с него" или "Тая малката направо й разгони фамилията". Явно се чувстваш длъжна и гузна към мъжа и не ти стиска да го оставиш... и си решила да даваш съвети на съперницата си, която понастоящем искаш да превърнеш в съюзник как да си го върне, защото на теб не ти стиска да го разкараш.

Жени, щастието е в самите Вас, определете си приоритетите в живота и нека последният не се върти около един мъж!

51-70 от 70