Проблем с виваком
Здравейте, преди 1 година си взех бисквитка с интернет от Виваком. Откакто е извънредното положение съм си в моя град, защото нямам лекции. Винаги когато отида да си платя интернета, се държат ужасно грубо и невъзпитано, затова използвах момента, когато ходя до някой друг град, да си плащам там. Та, днес отивам да платя и понеже не помнех дали съм платила за август, след като съм си казала ЕГН-то, ми се отказва да дадат информация за кои месеци плащам. Звъннах в централата или нещо такова и ми казват: “ами за да не ги виждаш тези, си изтегли приложението и плащай от там”!!??? Не мога да си прекратя договора, защото дължа неустойка, а аЗ на тези повече 1ст. Няма да има дам. Та, въпроса ми е, ако просто спра да им плащам и съответно не използвам интернета им, могат ли да ми направят нещо, да ме съдят?

Коментари

1.   Когато ти изтече срока на договора може да го прекратиш и няма да дължиш неустойки а дотогава трябва да си плащаш таксата за интернета в договорите мисля че имаше клауза че се съгласяваш оператора да предоставя личните ти данни на фирми за събиране на задължения така че ако не плащаш ще си докараш още главоболия.

2.   е че това с неустойките не го ли забраниха вече . Звънни на оператор на виваком отново все ще оцелиш някой човечен и искай информация до кой месец си платила и до кога е срокът на договора и колко време преди изтичането трябва да пуснеш предизвестие че не им щеш услугите и къде да го подадеш и имат ли образци или свободен текст . Трябва предизвестие понеже подновяват автоматично гадините . А за неплащането - не платиш ли 3 месеца те дават на фирма за събиране на дългове . Дори след 3 месеца идеш да си платиш в офис на Виваком ще те насочат към фирмата . А иначе договорът ти ще бъде прекратен дори след плащане нищо няма да бъде възобновено . Не го прави щото става петно върху теб - искаш тел на изплащане към друг оператор , искаш кредит може да не ти дадат понеже всяка неплатена фактура на твое име се отразява на кредитното ти досие . Не си струва заради въшльовци взели се на сериозно да се петниш , не знаеш как ще те завърти живота . Колкото и да е праволинеен и да си мисли човек че всичко се развива по мед и план в живота му се случват случки които преобръщат живота ни.

3.   От практиката:
Не знам за колко ти е договра (време и пари), НО:
1. В повечето случаи ти казват, че си на 50% от реалната сметка.
Ако искаш да го прекратиш ще трябва да се простиш с:
- 3 месеца пълна такса от момента на заявлението, платими на куп;
- всички "отстъпки" и "подаръци", направени от компанията до момента от началото на периода;
- ако имаш взето на лизинг устройство или се плаща на куп по текуща пазарна цена или се връща;
- можеш, след изпълнението на всички тези условия да се откажеш или да изчакаш приключването на договора и като вземат да те притискат да преподпишеш да им кажеш: "доволен съм от вас, но искам нещата да останат така!" и продължаваш да плащаш пълната сметка.
- мако преди да ти излезе 1-та пълна сметка, звънваш на оператор и казваш, че не искаш да се занимаваш повече с тях. ще те накарат да си върнеш всички подаръци и устройства, дадени от тях. върни им ги (подаръците и устройствата, които не са били лизингов обект)
- ако имаш лизингови устройства, смятай, че последните са кодирани КЪМ виваком - това е практика от край време!
Няма да сработи телевизор с друг рутер, освен на/към виваком. (говорим за по-висок клас телевизори)
Успех!