В търсене на правилния човек
Здравейте, хора!
Реших и аз да пиша тук. Таа, проблемът ми е такъв, че не мога да открия правилния човек за мен.
Преди година приключих една много тежка връзка, в която бях жертва на психически тормоз. Човекът, с който бях беше изкючително ревнив, извън рамките на нормалното. Не можех да излизам спокойно сама, да контактувам с лица от мъжки пол, всичко беше обект на съмнение, последвано от луд скандал. Вече знаех за всяко едно обикновено нещо какво ще му е съмнението (например, защо съм се забавила 5- 10 мин на работа), трябваше да се знае къде съм във всеки един момент, с кого, защо съм си погледнала телефона, кой чакам да ми пише и много други ужасяващи неща.
Намерих сили и прекратих, макар че едва се отървах.
Сега съм силна, самостоятелна и не искам да допускам отново такова нещо. Лошото е, че в много други мъже усешам някакви такива индикации. Приятели ми казват, че не излизам, трябвало да се срещам с повече мъже и т.н. Не че не искам, просто ги виждам тези, които имат интерес към мен, че или са някакви отчаяни, че нямат приятелка или са някакви комплексирани и усещам как сякаш ги е страх от мен. Започнах да излизам по срещи, но повече се натоварвам, защото не ги харесвам реално, не са мой тип и не ми харесва как мислят, много детински и ограничено. Аз имам амбиция за работа, за дом, дори семейство, а те изобщо не знаят какво правят с живота си. Изглеждам добре, поддържана съм и винаги усмихната. Не знам защо не мога да намеря един свестен мъж, с който да си живеем нормално, всеки да си има хобита, приятели и лично пространство. Любовта не е притежание според мен, а отдаденост.

Коментари

1.   Е, за да опознаваш и си правиш изводи дали си струва да пробваш все пак трябва да се срещаш с тях. Това и правиш и така е добре. Как иначе да стане, няма да дойде "точния" да ти почука на вратата.
Нямаш проблем никакъв, знаеш какво НЕ искаш поне и хубавото е, че бързо преценявам и не си губиш времето.
Ок си, няма за къде да бързаш толкова, ще се случи.
Успех!

2.   Оо ама вие винаги сте толкова прекрасни, толкова красиви, самостоятелни, независими.
Мислите за семейство, за кариера, за деца, а ние видиш ли идиотите как изобщо имаме наглостта да излизаме с принцеса, като теб и да ти губиме времето.
Скъпа, само като ти чуя депресантските разсъждения и бягам с 200. Много ясно, че ше се държа детински, изобщо не бих си и показал истинската същност.
Толкова са ви завишени критерийте и толкова завишена самооценка имате, а реалността се оказа доста сурова.
Реалността е, че годинките за вас тиктакат. Не ти пука за мъжете, пука ти да родиш и да вържеш някой,защото минеш ли 30 и вече почваш да залязваш. Младостта ти изчезва, отчаянието настъпва. Жените скъпа, сте много, ама много по отчаяни от мъжете. Почнат ли да се въртят годините безз да си родила и да имаш мъж и вече за вас настъпва края на света. Затова и ти си толова сериозна и мислиш за деца, щото знаеш, че скоро хептен никой няма да иска.
Толкова сте прекрасни, ама защо видиш ли няма истински мъже? Ама иначе преди това била с най-големите боклуци, ама сега видиш ли няма нормални мъже.
Всички теми едни и съши. 20 реда как бившият бил пълен боклук и 3 изречения зашо няма мъже.
А защо не чуеме версията на биешия. Да не се окаже, че си флиртувала наляво и надясно и че всички приятели са ти били мъже, защото не си се разбирала с жените. Типичната класика на курвенското поведение.

3.   На колко си, авторке и от кой град? Търся си жена с такова мислене. Моето впечатление за жените (до към 25 год. възраст) е като твоето за мъжете - повечето са с много детинско мислене, целта в живота им за момента е да си шернат сторито в инстаграм.

5.   Пак вината в мъжете, а ?

А ти цялата в бяло. Щом всички с които си излизала не стават, значи вината е в голяма доза и при теб. Или ти ги отблъскваш по някакъв начин, или просто излизаш с типаж а ла "назобен батка" или някакви подобни главочи. Така че не може ти да нямаш никаква вина за нищо. С такова мислене - няма как да стане.

6.   2 е доста груб и малко прекалява с това с децата, но за съжаление и аз мисля, че много често са ви завишени самооценката и оттам и критериите. В България малко е така със свободните момичета. Влизат малко в твоите коловози след малко. Определено се радвам, че си се махнала от миналата си връзка, но сега, съжалявам, че ти го казвам , ама бая ти се иска някой перфектен. Маскираш исканията, за да не звучи така, но важното си остава. Най-истинските хора са сами и леко комплексирани, но ако им покажеш нормално отношение са най-страхотните хора за връзка, а ти ги отхвърляш именно по тоя критерий. Искала някой осъзнат, вече да знае какво иска, на път към успеха. Проблема е , че те тия са обсебващите, контролиращите, които май са ти тип. Искаш всичко и не работи така. Трябва да има компромис, трябва да се даде шанс. На милион процента съм сигурен, че и на теб ти има 1-2 неща, които не са на списъка с желания на всеки и тия дето ги пишеш за себе си за една идея над реалното. Не казвам, че лъжеш, просто всяка жена се вижда като малко по-добре отколкото е. Защитен механизъм. Фразата е една и съща.."Изглеждам добре, поддържана съм..." Не спори с мен. Не те нападам. Съвет ти давам. Може да се озъбиш или да се замислиш. Избора е твой!

7.   3 - И ти ли ще се хванеш на въдицата? 2 го описа много точно. Разведени, захвърлени, ограбени и изтощени емоционално, бити и поругавани, амбициозни, независими, очарователни, силни, тиктакащи като часовник работнички на висши позиции, с по 30 човека подчинени, развиващи се и с цели за още по-голяма кариера, семвейство, деца. Не миещи, не чистещи, не обслужващи, не готвещи, не перящи, не простиращи, не подреждащи, не отглеждащи деца, самички, отчаяни, депресирани и макар много умни и интелигенти, и пак не заят защо отново са сами!

Еми у секс шоповете продават надуваеми кукли, намери си мъжка компаньонка!

А ако искаш деца, може да го направиш като у 21 век - със спермодонор, избран от каталог!

8.   Не е лесно. А колко много ви търсят и искат по социалните мрежи а? Хахаахах

Нали уж жените избирахте с кого да сте?!?! Нали имахте по 100 съобщения на ден? Не! Избират читавите мъже, дето имат мозък и се държат настрана от такива като вас.

Хахахахаахха

9.   Е чакай, от 1-2 срещи как очакваш да прецениш човека? Освен това и ти звучиш отчаяно и комплексирано, защо се учудваш, че мъжете, с които се виждаш, са такива? Дай шанс на някого, може да се изненадаш приятно.

10.   Това че някой е комплексиран от днешната обстановка България, не значи че има "детинско мислене". И това че не е "твой тип", не значи че не е свестен човек. Напротив, ти започваш с описанието кой е "твоя тип". Явно типичният мачо, който се прави на силен и голям мъжкар, а отвътре се оказва ревниво и несигурно дете...

Така че хайде не си прави на много "самостоятелна", и не очаквай мъже без проблеми, и комплекси в тоя живот. Защото тия които ти изглеждат такива... "перфектни", и са "твой тип", прикриват още по-големи слабости...

И да, натоварващо е да общуваш с друг човек, да се натовариш и с неговата ситуация в живота. Не е като фейсбука да слагаш фалшивите пози и праскаш "лайковете". Истинското бщуване натоварва. Да имаш приятели също натоварва, защото и те минават през личните си проблеми, и те си имат специфичните слабости. Не се събираш с хора, защото "те разсмивали". Събираш се с хора чийто живот искаш да съпреживееш.

Моят проблем със жените пък е, че сте изключително фалшиви, и че всяко второ нещо което казвате е обективна лъжа. Не приемате хората такива каквито са, не приемате дори себе си такива каквито сте. Както се "гримирате" физически, така го правите психологически, така го очаквате и от останалите. Винаги била усмихната... А ситуацията в която си, винаги ли поражда усмивка, за да го правиш? Да се усмихваш, просто ей така, е поза и говори за неестествен човек. Да избягваш хора които ти развалят кефа пък показва егоист.

11.   Брей, колко много злоба изчетох.

Авторке, намери някакви групи за походи из природата и се запознавай там с разни хора. Помисли сама за други места на които можеш да се запознаеш с хора от среда различна, в която си понастоящем.

12.   Интересни са ми хората които искат хем връзка хем лично пространство. Това са несъвместими понятия, поне що се отнася за истинска и дълбока връзка. Ако искаш лично пространство авторке е нормално да попадаш на несериозници, защото те искат същото и го усещат у теб.

13.   Мъж съм и като гледам типажа с който излизаш е горе-долу като този който пише тук. Не че нямат попадения, но много комплекси пичове... не е на добре положението. Всеки има право на критерии и изисквания. И мъжете имат доста. 5-10 килца отгоре и девойчето вече не се класиира, искаш я стегната, натокана и красива, те също имат право да искат да не са с Бай Ганьовци.

Що се отнася до авторката, нищо хубаво не идва лесно. Търсиш докато не намериш или се примиряваш с някой и друг компромис, това е положението. И да се оплакваш тук файда няма. Реалността е,че този сайт не се обитава от успели и щастливи от живота си мъже, които да ти дадат съвет как да си намериш такъв. Обитава се от сърдити и недоволни от нещо хора, с проблеми и мъки (както сама виждаш в коментарите)

Бъди себе си, фокусирай се над кариерата си, поддържай се както до сега и обръшай една идея повече внимание на охажорите ако не си първа младост. Отчаяните и загорели мъже за съжаление са епидемия... под път и над път. За щастие лесно се филтрират, тъй като си личат от километър, но реалността ти е такава, че висок, богат, красив и сериозен мъж (такъв искате всички) ,който ще иска само теб едва ли ще намериш, за това по-полека с очакванията. Успех и късмет.

14.   "хем връзка хем лично пространство. Това са несъвместими понятия" - напротив 12, точно обратното е, ако става въпрос за истинска и дълбока връзка :) :)

15.   Е ако намериш любовта в мъжа до теб защо ти е да говориш с други.. неговата ревност не е точно ревност, а несигорност в теб самата ако беше сигорен в теб нямаше да те ревнува или пък може пък да не е сигорен в троето обкражение и да се опитва да те предпазва.

16.   №14 зависи от смисъла който се влага в 'лично пространство'. Ясно е че авторката и повечето имат предвид или разни тайни или задължително да имат време отделно от партньора си. Според мен ако имаш нужда да си почиваш от някого - не може да се говори за дълбока връзка. Пък ти си обяснявай каквото искаш наизуст.

17.   "усещам как сякаш ги е страх от мен" - нормално е да ги е страх, мен също ме хваща страх като чета историите тук и не само тук. Започвате да "опознавате сексуалността си" още 14-15 годишни, до 25 сте се така добре опознали, че телефонното ви тефтерче не побира всички номера на онези, с които сте се опознавали. Именно за това така ревностно пазите "личното си пространство", а това си личи и неминуемо извиква съмнения. В никакъв случай не оправдавам ревнивците (били те мъже или жени), но напълно разбирам хората, които са били провокирани от непрекъснащо "пинкащият" телефон на масата, от ежедневните срещи с приятелки, от регулярните закъснения поради "служебна" ангажираност. Просто си личи когато един човек иска да е с теб, търси начин, време, място да сте заедно, усеща се когато другият е постоянно на "стенд-бай" за нови контакти, за нови емоции, за следващи ангажименти.
Съвсем не отдавна се запознах с поредната на 45, която все още търсеше "правилния", която не беше спирала да търси Любовта - ти как се виждаш след някоя и друга година?

18.   Ако искаш да излизаш сама без гаджето си и да говориш със други мъже да ги добавяш по фейса и инстата, ти си жена със липса на самочувствие жадна за внимание която си държи опциите отворени не иска да се обвърже и рано или късно ще изневериш тъй че ти си тази която не става за гадже. За влюбения човек без значение от пола останалите хора стават като храстите и дърветата по улицата не съществуват, защото мислиш и искаш само твоя си искаш да излизаш с него пост. Ти какво искаш да си със някой на сериозно и да си дрънкаш със други мъже постоянно навсякъде и да си излизаш сама пост и на мъжа ти да му дреме на уя??? Ебаси любовта. Ако искаш това просто не се обвързвай и си скитай!
За нещо сериозно мъжете искаме 100% интерес лоялност и подкрепа ако не просто не изискваш връзка обвързване и си ни боли фаро, няма как да биеш барабана със други мъже във сериозни отношения. Не гледай само твоята страна гледай и другата. Всички се оптивате да намерите правилния човек ама една не се опитва да БЪДЕ ПРАВИЛНИЯ ЧОВЕК.