Възпитание на децата
Здравейте, аз съм майка на три прекрасни дечица. Глямото е на 3 години и 10 месеца а малкия е на 1 и 9 месеца) и бебето което е на 2 МЕСЕЦА. Много ми е трудно да ги възпитам. Имам чувството че не се грижа достатъчно за тях. Не знам как да се справя и се обръщам към вас. Живеем в чужбина и нямаме приятели или роднини тук. Аз дори и в България не ми останаха роднини. Моята майка почина а с майката на мъжа ми не поддържаме контакт. Момчета само се карат за ИГРАЧКИ, а големия ми син не плаче а се дере и тръшкаа и много ме натоварват. Малкия също се научи да се тръшка.Малкия се опитва да говори и казва няколко думи а големия гледа от него и говори и той така а мен това ме дразни. Всеки път като ставаме за деца градина то е рев и от двамата. Едвам си мием зъбите и трябва да използвам сила. Когато се обичаме пак лъжа ги с кучета, котки, динозаври. Какво ли още не понякога става понякога не. Днес сутринта малкия искаше ключодържателя ми и му го дадох, защото започна да се тръпка. Големия като видя това и веднага почна с плач и от казваше да си обуе обувките. После заспа в количката (тя е двоиина) а бебето го нося с кенгуру) когато стигнахме пред градината той с рев стана и отказа да отиде. Аз казах добре и им казах да се качват в количката. Когато се качи взе ключодържателя със смях и радост. Аз се ядоса и му казах че заради един ключодържателя ще си седи цял ден вкъщи? Че с него ще си играе 10 минути и ще му писне и мн му се ядосах. Малкия от казваше да се качи в количката и още повече се ядосах. Казах на големия да слиза и той да ходи почна да плаче много и после излязоха леличките и той се съгласи да отиде пак с доста убеждаване.ние живеем на 4 етаж и когато се пребираме те заспива в количката и после ги събуждам да се качват и пак с рев се качват. Когато се приберем вече са пълни с енергия и не спят след обед. Дори и пак заспива към 22 вечерта а след обед да ги изкарам пак почват да мрънкат а във вкъщи пък се лигавят и вдигат къщата във въздуха. Разхвърлят не слушат. Как да си подред деня и как да действам в такива ситуации

Коментари

1.   От цялата разбрах само за рева, лигавенето и тръшкането. Не разбрах авторката има ли съпруг/партньор? Ако има, чували ли са някога за семейно планиране и контрацепция като са направили 3 деца с по две години разлика? И с какво той помага в отглеждането и възпитанието на децата? Защо кара деца на 2-3 години с количка, а не си купят кола (има достатъчно евтини употребявани)? Защо децата са до обед на градина? Няма ли целодневна?

2.   Вземете си бавачка. Ако нямате пари, дълъг кошмар те чака. Всъщност никой не ти е длъжен, защото решението да имате три породени деца си е на вас двамата. Ще си ги гледате.

3.   Няма да им позволяваш да ти се качват на главата. Щом им кажеш "не", трябва да знаят, че не може. Децата ти се тръшкат и реват, защото знаят, че така ще стане това, което искат. Ако ги оставиш няколко пъти да се трушкат и реват, т.е. не им угаждаш, ще престанат да го правят.
Иначе да знаеш, разхвърляните и шумни деца са нормалните деца.

4.   Първо не пишеш, къде живееш? Аз съм в Германия и градините и яслите са до обяд или цял ден. Като цяло има различни цени, яслите са скъпи. Така и не разбрах, но тръшкане или не и двете по-големи трябва да са на градина и ясла. Живеейки в чужбина деца на трябва да учат език първо и да се интегрират. Имаш възможност за дневни майки, които гледат още от бебета вкъщи. Те са сертифицирани и това е напълно законно. Децата са деца, въпросът е ти къде си и ако рухнеш, кой ще гледа тези деца. Дори и бебето намери някой да ги гледа поне веднъж в седмицата и да имаш 2 часа за теб. Можеш да си намериш накой да чисти вкъщи един път седмично за 2 часа.

5.   Виж, няма да коментирам защо си решила да раждаш толкова деца с толкова малка разлика, сигурно си мислела, че е леснои ще мине за по-малко години така, но както виждаш не е!

Аз имам само 1, то е по принцип послушно, освен когато е болно или не е на кеф, иначе като теб сме само аз и мъжът ми в чужбина без никаква помощ (освен ясла 3 дни в седмицата).

А, мъжът ти включва ли се във възпитанието!?? Ние - двамата по равно (сега работейски от къщи заради короната е даже неизбежно)!

Децата- едното се учи от другото, другото оттретото, а трите се учат от.... ТЕБ!

Затова само един съвет- в никакъв случай не се нерви и НЕ им крещи! И това е защото - ти губиш!!! Те се УЧАТ от теб за ВСИЧКО! Ако ти крещиш и се нервиш те правят ТОЧНО СЪЩОТО като се тръшкат и реват, защото ти ги учиш (с личния си пример!), че така е начина човек да се справя с емоциите си!!!

Личният пример е по-силен от 1000000 поучения без покритие!

Запомни само 2 думи: ЛИЧЕН ПРИМЕР. За всичко!

Успех!

Ж46 с бебе на почти 17 месеца

7.   Ще ви предложа друга гледна точка. Поведението функция на храната. А именно с какво се хранят децата през целия ден, една седмица поне. Ако пишете подробно, подробно, ще ви отговоря. Вероятно приемат предимно захар и захаросъдържащи храни.

8.   Подкрепям номер три, само с твърди правила! Така хем децата се чувстват добре, хем на теб ще ти е добре. На децата също не им харесва да се тръшкат и да ревът, когато няма ясно създадени правила те чувстват несигурност.
Виж в градината има създадени правила номерата с рев и тръшкане там не работят и децата такива номера срещу леличките такива номера не се ползват.
Сега след като вече си им отпуснала края, сега ще трябва да създадеш "казармени" правила, които да не си позволяваш децата, чрез рев, тръшкане или умилкване, да ти влияят да прекрачваш. Спазват се и толкова. В никакъв случай не те съветвам да използваш сила, просто щом не иска да си мие зъбите ще стои в банята сам докато ги измие, когато види, че номерата му не са ти интересни, и не им се ядосваш, ще изпълнява за да не чувства твоето безразличие, а малките деца се учат от голямото, както се държи голямото към теб дори и като тийн те ще гледат от него.

9.   Трябва да ги възпиташ сега, защото на 13 на 15 и на 17 ще те откачат.
Като в казармата, под час ядене , спане, игра, играчки само до 2-3 на калпак, които после се прибират по местата им преди да се извадят други.
Тръшкат ли се? Те и ще се търкалят по магазини и улици, и тримата.
На едни познати синчетата даже си блъскаха и главите в земята докато се търкалят и тръшкат.
Само шамарената фабрика, скарване, смъмряне и наказание.
Добро дело и изпълнение - похвала или награда, лошо дело- скарване, мъмрене, наказание. Иначе няма оправия.