Превърна ли се тя в меркантилна жена !??
М29 Здравейте, на първо място искам да ви споделя, че съм доста затворен и трудно споделям проблемите си.
Имам приятелка от година, когато се запознахме аз бях на 28 тя на 19 Разликата според мен е допустима. Аз съм млад добре изглеждащ мъж, тя също.

Интелигентен, мъж съм с реална самооценка за случващото се около мен. В средата на връзката ни приятелката ми смени своята работа и от там започнаха проблемите във връзката ни. Новия и шеф и взе служебен чисто нов автомобил ( тя ползва постоянно без значение дали е работен ден или не ), взе и нов телефон на изплащане пак служебен с номера на фирмата му и тя го ползва и до днес. Проблема е, че тя отрича да има каквото и да е към него. И че си мисля глупости. Аз не съм глупав и всички знаем, че жените обичат лукса и удобният начин на живот особен, ако до сега не са се срещали с това. Но тя в началото на връзката ни не беше такава, наистина беше друг човек. Не се впечатляваше от Коли, Пари, Телефони и т.н.
Проблема е, че когато жените се възползват от финансови или материални блага предоставени от определени мъже, мъжете искат нещо от тях. Шефа и е казал, че не я чувства повече от приятел. Аз съм изключително толерантен, но и смея да твърдя че съм умен мъж, но знам кога се прекрачват някаква морална граница. В момента в които тя получи нова кола поведението и се промени изключително много ( взе се на сериозно ). До момента в които аз и подарих букет цветя без повод или каквото и да е и тя дори не се зарадва просто каза, какво толкова това са просто едни цветя. Искам да подчертая, че и аз имам финансови възможности, но моето възприятие за това как трябва да се случват нещата в една връзка са напълно различни.
Бихте ли ми дали искрен съвет, да проведа един разговор с приятелката ми и да и кажа, че нещата които прави не са ОК. И че мисленето : Щом ти дават-взимаи. Не е правилно най-малкото, ако не искаш да създаваш зависимости в живота си.
Или просто да прекратя всякакви отношение между нас без да дават каквито и да е обяснение на база на случващото се с шефа и.
Благодаря ви предварително.

Коментари

51-72 от 72

60.   №59 наивността ти е потресаваща. Да не говорим че случая на авторка е коренно различен от твоя.

Иначе и при теб се забелязват неща които съвсем не са в реда на нещата. Проявяване на съчувствие, разбиране и подкрепа са хубави неща, но дори да приемем 3те месеца платен отпуск за нормални, капака с премията идва малко нанагорно. Такива неща дори най-големите доброжелатели не ги правят. Със сигурност е имало нещо повече, което си пропуснала в трудния за теб момент. Не е нужно да има явни намеци, за да съществуват скрити мераци.

61.   Номер 59, не бъди много сигурна за добричкия ти шеф и не се чувствай специална, защото не си.

Никой няма да ти даде 3 заплати, плюс космическа премия просто ей така. Или лъжъш по най-долния и гнусен начин, или шефът ти се е опитал да ти се сложи. А като е видял, че не си клъвнала, те е завел с жена си на Боровец.

Шефът не е чудовище, нито приятелката на автора. След като е толкова свястна и чиста, защо тогава след придобивките се е променила толкова, а не си е останала същата към автора? Сега сигурно пак ще кажеш, че всичко е от добра душа, ама не. Всяко нещо е с цел и не е нужно да лъжеш по толкова гнусен начин и да оправдаваш една очевадна малка курва.

63.   59, ако всеки шеф си води служителите на ресторант когато скъсат с някого, защото ще са страшно тъжни, то този шеф е някакъв ангел. Смешна работа! Изкарахте шефа алтруист, който е безполов даже.
Явно тук коментиращите искат да вярват в чисти отношения, морал, възвишеност и непорочност. Явно не живеят в реалността, където в много фирми има такива любимки на шефовете, които се ползват с всякакви привилегии, ясно за какво. Даже се сещам за доста колежки, които имаха връзки с началници.
Тук говориш за човек, който е бил приятел с шефа ти, явно от дълги години, и затова от уважение към него и теб , си получила тези неща. Едва ли иначе би го направил, и ако си от година там, както девойката в темата. Говорим все пак за българска фирма, а шефовете са стиснати по отношения на персонала си.

64.   Н 59, няма да те разберат комплексарите просто защото те не могат да бъдат здрави емоционално хора...
За тях е важно жената да бъде принизена, да се чувства зависима от мъжът, да не се развива и да не вярва в себе си, иначе няма как да се вредят с жена въобще.
Не могат да асимилира включително съвсем нормални жестове от други хора, за тях е "иска да чука, ужас, сега ако види друг пенис и друго отношение, аз изгарям" ей такива...
Виж че, според автора пък момичето го "излагало" като приемало ФИРМЕНИ кола и телефон.
Та и теб набързо те наредиха за мерак на шефа... то да не смее човек да помогне с труден момент на някого или въобще да си затварят бизнесите пък някои че, видите ли комплексарите не могат да дишат така. Абе я у ляво такива!

65.   ОТ АВТОРА: Какво да крия толкова какво работи, човека има голяма верига магазини за хранителни стоки и в момента тя му е "Управителка " на .. тази възраст. Какво да го крия като нещата са ясни. След като се разделихме и казах, да прочете тази тема и какво мислят хората за постъпката и.
Каза ми че съм кретен и че "Можело да разберат за кого става въпрос " Пълни глупости. Значи започна да и пука, че жена му ще разбере какво прави за нея и какво се случва във фирмата им. Загубена кауза е това момиче. А всички цени, който тук я защитавате не мога да разбера. Защо жените толкова много се променят като видят лукса и хубавият начин на живот и когато женската красота започва да им дава предимство в живота. За мен, това момиче си беше изгубена кауча.
Хванах я без пукнат лев и съм и плащал квартирата сега ме гледа пренебрежително и обича скъпи и хубави неща... Как се възпитават тези жени по-този начин бе мамка му.. Дават ли - взимай... Жалко е и е жалко не само за нея, но и за мен че си изгубих времето с такава жена.

66.   №64 някой друг има комплекс че всички едва ли не се стремят да стъпчат женския пол. Това което повечето ние всъщност се опитваме да посочим са определени качества на мъжкия пол. Как вие ги възприемате си е ваша работа наистина, но не променя реалността зад дадените намерения. Никой не връчва заплати и премии ей така, просто от съчувствие, защото по такъв начин не се гради бизнес а се съсипва.

67.   64, българският шеф като цяло е страшно стиснат по отношение на персонал, условия на труд и уреди. Едва ли ще купи за 2000 лв. телефон за служебно ползване, както и нова кола, която жена му даже няма. Да не говорим за ресторанти, само защото някой се е разделил с някого- това са излишни разходи. Та шефовете масово гледат как да минат тънко с всичко, свързано с персонала- явно живеете в друга реалност. То тоя шеф ще се разори от толкова алтруизъм.
Нещата често са страшно прости-началството иска да мине някоя по-красива колежка и и се подмазва. Няма алтруизъм, няма милосърдие и други подобни.

68.   Малката от сега се подготвя да става проститутка. За мен е най-голямото падение момиче на тази възраст да се хване с чичо над 40г, семеен, на който да духа и да му прави пълна програмата в офиса. След което да се радели със свестния си приятел, който има сериозни намерения към нея.

Както каза един познат "п*тките мислят ирационално", сиреч не мислят. Мислят с оная си работа и изобщо не гледат напред.

Сега ще се накефи на придобивките, докато не му омръзне да я чука и до там, докато дойде следващата 19 годишна. Една подобна връзка не може да трае дълго, но трябва да премине през тези неща явно и да бъде смазана от реалността. Само че тя има време, защото е на 19, а ти авторе вече трябва да се ориентираш към нещо по-сериозно и около твоята възраст, но не на 19-20 или 21, защото повечето точно преди 25 са разпоретини и гледат да се разчекнат колкото могат около работа, университет и излизания.

По-нагоре едно момиче го каза хубаво "как изобщо се стига до там в едни чисто службени задължения някой да казва на някой как го чувствал"...

69.   №65, защо въобще контактуваш с тая след скъсването? Не само че няма смисъл, но е унизително за теб. Не мога да те разбера.

70.   Авторе, лично на мене ми е много интересно да науча за коя верига магазини става на въпрос? Ама много!
Не зная защо би крил такова нещо, но се надявам бившата ти да няма все още някаква скрита власт над твоя живот и личност. Животът си е нейн и ти на време си я надушил, и си взел равилното решение. Тя е тази, която се е издънила във връзката си. И очевидно е момиче с доста леко поведение и комплекси.
Ако обичаш сподели коя е тази верига магазини? С това не нарушаваш ничии частен интерес, защото не обвиняваш пряко никой в нищо незаконно. Така че давай смело.

71.   Е, браво, авторе! Картинката се изясни. Значи момичето си е пробило път, работи на отговорна позиция, а не разчита на това да й плащаш квартирата, и фактът, че не е зависима от теб, те тормози. Имам приятел с верига сервизи за битова техника. На всеки, дори не управител, а локален мениджър, се полагат кола, телефон и пари за представителни разходи, т.е. срещи с бизнес партньори, разговори, пътувания и т.н. Това е част от политиката на фирмата за по-ефективна работа. Окончателно стана ясно, че всъщност завиждаш на приятелката си, защото можеш да се чувстваш добре, само ако жената е в подчинена позиция. Естествено, че момичето ще се притеснява за обществения си престиж и това не е свързано със съпругата на шефа й, няма нищо общо с това. Тя е на отговорна позиция и нейното реноме хвърля сянка върху цялата компания. Добре е направила, че се е избавила от теб.
Момче, като по-голяма, ще ти кажа следното. Вие двамата сте отбор. Отборът или губи, или печели. И няма значение кой е вкарал решаващия гол. Вместо да се радваш за успеха на приятелката ти, на новата кола, която на всичкото отгоре е на ваше разположение през уикендите, да си доволен, че пестите разходи за телефон, ти намери под вола теле. Ами, пиленце, вземи една роза, връчи я на касиерката в супермаркета, белким ти върже, но после да няма: ама какво да правя с безхаберна жена и две чавета у нас, като и аз самият съм без работа.
И ще ти кажа още нещо и повече няма да влизам в тази тема, защото ти си безнадежден лузър. ВСИЧКИ НИЕ искаме по-добър живот. Затова работим, затова влагаме толкова усилия в нещата, които вършим. И отново - всички ние - искаме добри условия на работа и възнаграждение за усилията ни. Умният шеф знае тази потребност на хората и я удовлетворява, за да може фирмата да върви напред. Ти си на светлинни години от това мислене и единственото, което може да ти хрумне, е за нещо, което е в предната част на панталона. Да си станал и ти управител на верига магазини, бре, пикльо! Къде си блял досега? Предвидливият ръководител инвестира именно в млади кадри. Приятелката ти е показала качества, които явно са необходими за конкретния бизнес. И това НЕ Е умението й да прави свирки, бъди сигурен. Няма толкова скъпи свирки!

72.   Номер 71 си позволява разни умалителни изрази, сякаш е майка на автора, а явно е поредната готованка и д*хачка по подобен начин.

На 19 години без никакво образование и опит в съответната сфера, да те сложат управител на магазин трябва или да си роднина на собственика, или да предоставяш всичките си дупки по всяко едно време. Има очеизвадни факти, които доказват, че шефът чука приятелката на автора. Явно за хора като теб това е нормално и за това така "интелигентно" се опитваш да прикриеш злобата си, защото не ти харесват несъгласни хора като автора.

Той никъде не е казал, че завижда, но след подобни екстри като кола, лаптоп и телефон за 30-40 бона тя се е променила, значи нещата не са наред и автора акцентира над това.

И още нещо, Номер 71 - на Бай Ганьо целта му никога не е била бизнеса да върви, а целта му е нов автомобил и силиконка. До там ви стига акъла на повечето лузъри, дето правите свирки за по-висок пост. Приеми, че ти и приятелката на автора сте късметлиики, че сте се родили в такава кочина и с духане може да се издигнете. В една конкурентна среда в чужбина това няма да се случи никога.

73.   71, управител се става като имаш стаж в дадената фирма. Като познаваш структурата, начин на управление, като знаеш дейността от-до. Като познаваш служителите, кой какво може и не, и най-вече като тия служители ти имат уважението. Как ще ги ръководиш като не те уважават?
Като можеш да решаваш конфликти между тях, да намираш баланса. Като ги защитаваш и браниш интересите им. Като имаш връзки в бранша, познаваш хора. Като в напечени ситуации знаеш какво да правиш. Като имаш лидерски умения.
В много фирми наистина хората стават управители по вторият начин- връзки, нечий роднина или спане с някого. Описаната ситуация е такава. Няма как мома на 20 да знае политиката на фирмата, служителите до такава степен, че да е управител. Нито те да имат респект от 20-годишна. Просто шефът си е издигнал любовницата.
Явно много жени биха се издигнали в работата си по този начин. Уж градят кариера, уж са печеливши, оценени, а тя просто са се продали евтино.

74.   Н71
Вие или четете избирателно или сте прекалено глупава и мисленето ви е на 15 годишна.
10 Пъти ви казах, че аз също имам не малки финансови възможности, но идеята е друга достатъчно съм успял в живота си, бъди спокойна. Интелигентните хора разбраха къде всъщност е проблема. Преди да ме наречеш безнадежден лузър. Ще ти кажа, че изобщо не е така. Аз съм на светлинни години от това мислене, боже ти си изключително далеч от реалността изобщо. И как показа качества за конкретния бизнес, като работеше на каса. Нека прогледнем, моля ви. Жените тук сте прекалено наивни. Вземете се в ръце излагате се, нещата станаха пределно ясни за трезво мислещ човек.

75.   72, 73 Благодаря за спестеното писане. Браво! Едно към едно с моето виждане за нещата.

Очевидно 71 е парашутистка и обича гладкото летене...

Авторе, коя е веригата?

-Фантастико, Билла, Лидл, Кауфланд, ЦБА, Т-маркет, ПроМаркет?

Ако искаш, напиши само първата буква, ние ще се досетиме!

76.   Аааа, авторе, връщам си думите назад! Номер 71 съм. Аз не знаех, че девойката е работила на каса. Ти доста неща от разказа си спести и останах с впечатлението, че е започнала от някакъв що-годе отговорен пост, ръководството я забелязва, решава да я придвижи нагоре и така. Но сега се съгласявам абсолютно, че става дума за нещо повече от делови отношения. Ами... какво да ти кажа... има такива момичета... В един момент системата ще я изхвърли, защото няма качествата за работата, но тя още не го знае. Глупавият човек се учи от собствените си грешки, умният - от грешките на другите. Така че, авторе, гледай да си от вторите.

77.   Авторе, може да си на 100 процента сигурен, че Номер 71 е твоята приятелка. Щом си и казал за тази тема, явно е решила да те нахрани анонимно. Забележи по колко личен и нападателен начин е написан коментара и после виж останалите, които не са съгласни с теб по колко различен начин пишат. Жалка работа.

Но това е българския шеф - ще сложи за управител дете на 19-20 години, но няма да вдигне заплатата или да повиши някой съвестен и работлив служител.

Малката курвентия ти е изневерявала много преди да се усетиш. Подобна арогантност може да има само една меркантилна и самозабравена жена, на която всичките дупки са разработени и готови за подобни подвизи.

А на останалите инфантили,които не вярваха и плюха автора, искам да питам как се става шеф на 20 години на голям супермаркет? Какви толкова качества, опит и обрязвание можеш да имаш... "Млади кадри" не означава на 20 години, а означава на 25-30-35 също... На 20 си дете...

Освен добри умения с устата и добре разработена дупка на гъза.. Явно това е било ключовото умение.

78.   76, прогледна за истината , макар и със закъснение. Управител не се става за няколко месеца, колкото реално е момата във фирмата. Никой нормален шеф няма да е наеме нов човек за отговорен пост, ще повиши по-стар кадър, а новият ще започне от ниско стъпало. Никой не става управител за няколко месеца стаж във фирмата, направо е абсурдно. Не бих искала да работя на място, където ще ме ръководи новачка, при положение, че ще има поне 5 човека по-подходящи и на стаж и като качества. Особео такава, която до вчера е била на каса, а сега е шефка. Ама щом става въпрос за хранителни магазини- работата е ясна. В повечето е пълна пародия и връзкарство.

79.   ОТ АВТОРА:
Не зная, но ми е много тежко, грижих се година и половина за този човек плащах квартири тоци, води и накрая се случи това.. Някак си с е чувствам предаден и празен пия успокоителни, може би съм и още влюбен в нея не зная. Опитвам се да не търся вината в себе си, защото знам че нямам. Но и се тормозя с въпроса как се променя и защо женското мислене при наличието на средства и власт.. Явно прекалено много анализирам елеменарна ситуация, или жената е прекалено елементарна и не заслужава такова внимание, впрочем и тя ми пише понякога.

80.   Не се тормози повече, Авторе. Всичко свърши. Правил си неща за човек, за когото не е трябвало. Трябваше да я изчукаш едно хубаво няколко пъти и да я махнеш, а после да си търсиш някоя по-голяма, на която ще и е дошъл акъла и ще си търси сериозна връзка с идея за семейство и деца.

От 19-20 годишна мухла не е можело да очакваш абсолютно нищо.

Нещата между тях са започнали много преди да се усетиш. За да се стигне до покупка на телефон, лаптоп и чисто нов автомобил, значи пълната програма в офиса е отдавна и е трябвало още в началото да я разкараш.

Много е малка и все още не ги осъзнава тия неща. Това няма да продължи дълго за нея. Но пък ти сега можеш да си отдъхнеш.

81.   №79. ти си я изкушил да стане използвачка, с това твое щедро спонсориране - квартира, тоци, вода, парно... Извинявай, ако ти се стори че вместо съчувствие ти давам акъл, но всъщност са и двете. Та, въпросът е, защо си очаквал от нея да откаже новото спонсорство от другиго, след като преди това си бил страшно доволен, когато тя е приемала твоето спонсорство? Ето това е диалектиката тук. Явно нямаш основание за възмущение, защото и в двата случая става въпрос за една и съща девица и за едно и също поведение. Искам да кажа, че с твоето спонсорство си я възпитал в този дух. И не го споменавам, за да ти трия сол на главата, а за да знаеш, че ако пак приложиш това поведение, с всичките ти финансови възможности, резултатът няма да е по-различен. Просто ти мисля доброто.

82.   №79. ти си я изкушил да стане използвачка, с това твое щедро спонсориране - квартира, тоци, вода, парно... Извинявай, ако ти се стори, че вместо съчувствие ти давам акъл, но всъщност са и двете. Та, въпросът е, защо си очаквал от нея да откаже новото спонсорство от другиго, след като преди това си бил страшно доволен, когато тя е приемала твоето спонсорство? Ето това е диалектиката тук. Явно нямаш основание за възмущение, защото и в двата случая става въпрос за една и съща девица и за едно и също поведение. Искам да кажа, че с твоето спонсорство си я възпитал в този дух. И не го споменавам, за да ти трия сол на главата, а за да знаеш, че ако пак приложиш това поведение, с всичките ти финансови възможности, резултатът няма да е по-различен. Просто ти мисля доброто.

51-72 от 72