Защо той постъпи така с мен ?
Здравейте, запознах се с един мъж в интернет и двамата сме свободни всеки от нас има деца, но нямаме половинка до себе си. Допаднахме си в разсъждения, разговори, разбирания за живота, казвахме си кой какво търси и очаква от една подобна връзка, мислех че сме искрени и честни един към друг. Решихме да се срещнем на живо, той твърдеше че много ме харесва и нещата между нас ще се получат, аз бях по песимистично настроена, защото досега съм имала такива срещи и не се е получавало така както съм си го представяла.
Срещнахме се, всичко мина перфектно според мен, той дори ме покани на втора среща след няколко дни.
Нямам представа защо, но след като го попитах по късно ще се виждаме ли, той беше уклончив и ми каза, че още незнае и ще си помисли. Така и повече не се видяхме и спря дори да ми пише.
Не можах нещо да схвана при положение, че се харесахме, дори ми предложи втора среща, защо изведнъж се отказа и престана всякаква кореспонденция с мен?

Коментари

1.   Уж казват, че жените не знаем какво искаме, но май и мъжете са така. И те дават смесени сигнали. Според мен е вероятно той просто да си е писал и с още жени и да излиза на срещи наред. Друг вариант е, ако веднага си му заговорила за сериозни връзки или пък си разкрила прекалено много за предишни разочарования и той да се е отдръпнал заради това, нищо, че е предложил втора среща. Може и от учтивост да е направил предложението, но вероятно е да бъде много несериозен. Показателно е, че се е наложило да го питаш дали ще се виждате по-късно. Един мъж, който желае да те види, едва ли не ще ти оспами съобщенията и ще иска да те види при първа възможност. Следващия път остави мъжа да се постарае, не намеквай веднага за сериозни връзки, по-скоро приятелско отношение, не се оливай с разкази за предишни разочарования и не го търси твърде много. Ако сте се разбрали да се видите и той пак постъпи като този, не му пиши. После вероятно ще излезе с някое глупаво оправдание, но не му прави сцени, кажи, че и без това си имала работа или си си направила друга уговорка. Вероятно ще иска да направите нова среща, но те съветвам да не се съгласяваш веднага, а примерно кажи, че не можеш еди-кога си и предложи твоя дата. Ако пак постъпи по същия начин по-добре изобщо не се занимавай с такива несериозни хора.

2.   Защото ще излезе и с други и иска да види там какво ще стане. Ако с никоя нищо не излезе, ще те потърси. Това уж мислене в превод означава: '' Абе, харесваш ми, но в момента си пиша и с Х и У и искам да видя какво ще стане там. И тя/ те ме кефи/кефят и не искам да изпусна тази възможност. Но ти си стой и чакай да ти пиша пак с тъпи извинения как ми е трябвало време да мисля, как съм бил затрупан с работа, как съм нямал батерия....''
Жени, научете се да мислите като мъже и не се оставяйте да ви ползват за резерви. Този пич има цялото време на света да ти драсне някой ред, просто не го прави. Следователно не си заслужава да го мислиш повече. Излезли сте, видели сте, правил е планове, но не е бил достатъчно мъж поне да каже нещо. Вярно е ,че нищо на никой не дължи, но големи хора да постъпват така е просто тъпо.

3.   Ти си се заблудила, че е взаимно.
Кавалерите така правят.
М 32

4.   spodeli.net/story.php?ID=153757

Виж отговорите и ще ти стане ясно.

http://www.videoclip.bg/watch/783470_priyateli-sezon-3-epizod-20-blgarsko-audio

Изгледай този епизод на "Приятели", хем да се посмееш, хем да разбереш.

С две думи на много мъже им е неудобно, ако след среща не кажат "Беше чудесно, трябва пак да излезем някой път, ще ти се обадя", вместо просто да си тръгнат ни в клин, ни в ръкав или да кажат "Сори, ама не ме кефиш и няма да има следваща среща".

5.   Защото като е разбрал, че искаш връзка и се е отдръпнал. Днес мъжете, които са се опарили от брак /връзка, не искат да се обвързват - както и някои жени. Имат много възможности за неангажиращ секс и това ги устройва, голяма част от тях. Очакванията ти за сериозна връзка с мъж, особено ако си над 40, разведена с дете/деца са нереалистични. Казвам ти го от опит. Просто е такава ситуацията днес в България и в света. Всеки търси лесното. Забрави ги тия клишета с половинката, сродната душа, спътника в живота и прочие. Хората в нашето положение си намират сериозни партньори и втори съпрузи /съпруги само във филмите по Диема.

6.   Уау, възрастни хора, деца имат, а още съждения като на ученички.

Не те харесва. Чисто и просто. Щом не те търси, обръщаш страницата и си продължаваш... какво го мислиш и умуваш, че чак се и допитваш...

Братан.

7.   "Решихме да се срещнем на живо, той твърдеше че много ме харесва и нещата между нас ще се получат, аз бях по песимистично настроена, защото досега съм имала такива срещи и не се е получавало така както съм си го представяла.
Срещнахме се, всичко мина перфектно според мен, той дори ме покани на втора среща след няколко дни. "
Тук са отговорите на въпросите ти, ние не знаем какво ти си си представяла, не знаем кое за теб е перфектно в една първа среща. Това "дори ме покани" ми звучи сякаш не си имала такова очакване - пак ти си знаеш защо.
Дали пък щеше да се почувстваш по-добре ако беше ти казал "не си това, което очаквах, няма да има повече срещи"?