Сложна ситуация между гаджета най-добри приятели
С най-добрата ми приятелка се познаваме от близо 10 години. Запознахме се в игра онлайн. Не бяхме от един и същи град, затова не бяхме се виждали до есента на 2018-та година, когато тя започна да учи в университет (тя е на 21 в момента, а аз на 22). Тя винаги е знаела, че съм влюбен в нея, но не изпитваше същото. През учебната година сме се виждали доста пъти, тъй като вече бяхме в един град, но си останахме приятели. После дойде лятната ваканция и тя се прибра в нейния град. През този период от три месеца, аз започнах да се променям на външен вид - да тренирам, да се обличам различно. Промених си дори мисленето до голяма степен, само и само да й се харесам. Есента на 2019-та, когато се върна в града, в който е университетът й, започнахме да се сближаваме доста и в крайна сметка станахме гаджета. Тя имаше самостоятелна квартира и аз оставах все повече пъти при нея. Всичко беше идеално. Виждах, че ме обича страшно много, личеше си по влюбения й поглед, по начина, по който се държи към мен. Но не искаше да каже на родителите си за мен, нито да правим секс. За мен това не беше важно, защото я обичах и чаках да е готова психически, тъй като е девствена и й бях първото гадже. Имаме големи разлики в характерите - тя е по-мързелива и обича да й се угажда. Съответно само аз чистя в квартирата, само аз купувам храна и готвя. А тя си почива. Но тя е по-твърд характер, не обича да си показва чувствата толкова, не харесва да ходи да пазаруваме дрехи дори. Но това беше без значение за мен, защото имахме силна връзка и винаги сме се подкрепяли. Продължихме да сме гаджета до началото на лятото. Тогава започна да й пише едно момче, което тя харесваше още от 2018-та, но тогава бяха спрели да си пишат. Беше по-забавен, по-красив от мен. Аз й казвах да спре да пише с него още от първия ден, но тя не искаше и ми забраняваше да му пиша. Виждах, че той я сваля нарочно и иска да я спечели. След седмица вече тя изстина към мен. Спря да казва, че ме обича, спря да иска да се срещаме, а когато се срещахме не искаше да се целуваме. Знаех накъде вървят нещата и в крайна сметка скъсахме някъде месец, след като вече си писаха с него. Продължиха да си пишат още два месеца, които бяха доста болезнени за мен, защото тя ме предаде. Плаках всеки ден, започнах да свалям килограми и да не ходя на фитнес редовно. А винаги съм мислил, че ще ми е вярна, както и аз на нея. След първия месец се стабилизирах и си намерих нова работа, започнах пак да ям и да тренирам. Те двамата нямаха възможност да се видят с този човек на живо, тъй като той живее в чужбина. Само си пишеха и си говориха по телефона за тези 3 месеца. През това време ние продължавахме да се виждаме с нея по приятелски, въпреки че пробвах да я целувам и да я спечеля, тя не поддаваше. Но тя имаше планове с това момче - да дойде от чужбина в нейния град и да го запознае с техните. Каза на родителите си за него, показа им негова снимка и те се съгласиха да го допуснат до дома си. Планът й беше да спи при тях за два дни, за да получи одобрението им към него след като се запознаят и после тя и той да отидат в квартирата й в другия град, за да са насаме двамата. Започна да казва и на мен как би правила секс с него две седмици след като се видят. Как би го целувала без причина. Как даже би си разделила домакинските задължения заради него. Изглеждаше доста влюбена. Толкова, че тя дори да си промени характера заради него. Казваше ми, че постоянно мисли за него и усеща в стомаха си вълнение да го види. Неща, които е изпитвала и с мен преди. Но в крайна сметка след 3 месеца писане, той се оказа лъжец и тя реши да спре контакт с него и така и не се видяха. Беше доста наранена и аз се опитах да й оправя настроението. След три седмици пак дойде новата учебна година и се разбрахме да остана да живея с нея в квартирата й, за да не е сама. Тя и няма много приятели, така че не излиза навън. Започнахме пак да се сближаваме, станахме гаджета отново, но нищо не е същото. Мина около месец и половина оттогава. Дава ми да я целувам само вечер и то ако е свързано с интимности. И въпреки това все още не иска да прави секс с мен и казва, че няма да е тази година дори. Не иска да ме запознава с техните, не иска да помага с домакинските задължения. Все неща, които беше готова да прави за него. Гаджета сме, но не чувствам същото както преди лятото. Няма я любовта. Започнах да заглеждам други момичета, защото не чувствам, че сме във връзка, въпреки че тя настоява да сме заедно по всякакви начини. Вижда, че съм амбициозен и работлив - в момента съм студент и имам работа на пълен работен ден, но тя сякаш иска единствено да съм й резервен вариант. Не съм сигурен дали би ми изневерила отново. Обичам я страшно много и искам да съм с нея, не мога да я дам на друг. Но и не се чувствам доволен от нея. Харесва ми да контактуваме, но не ме възбужда както преди, тя и не се опитва да ми се хареса. За другото момче мислеше дори да се подстриже различно преди идването му, да си купи ново бельо, за да го възбуждa, а за мен не би се старала толкова. Сякаш нещо липсва, а аз не бих могъл да живея с момиче, което не ме целува, не иска да пазаруваме заедно или да се разхождаме навън. Тя си е домошар. Чудя как да постъпя - дали да продължа да бъда във връзка с нея и да й дам време да се съвземе и да се влюби в мен, след като спряха да си пишат с другото момче (минаха два месеца оттогава), или да се разделим, но да си останем приятели? Това би я наранило доста, особено ако си хвана ново гадже, но може би е по-добрият вариант, отколкото да сме заедно с години и все нещо да ни липсва. Тя ми е казвала, че не съм нито хубав, нито грозен. А тя е доста повърхностна. А аз от своя страна не знам дали бих могъл да живея с нея, ако не е влюбена в мен и не го показва. И все пак си общуваме от сутрин до вечер, било то по телефона или на живо. Просто не можем един без друг и си казваме всичко.

Коментари

1.   Минаваш през трудна връзка, това момиче ще те оцени след като те загуби и порасне. Тогава най-вероятно ще си я преживял и ще си в щастлива връзка е момиче което ще те цени истински.

2.   Доста е несериозно държанието й - мисли и действа като 16-18 годишна, все едно сте тийнейджъри и сега ви е времето да опитвате, но сякаш е доста закъсняла за това. Държанието й е изключително егоистично спрямо теб, защото хем не я привличаш и не е влюбена, хем не иска да остане напълно сама в новия град - затова те и държи като съквартирант. Или по-скоро изпитва нещо като братска любов спрямо теб.
Това не е връзка... не може да е връзка без целувки, без интимност, без да даваш и получаваш. Как така няма да иска да чисти и готви? ! И на мен не ми е любимото занимание, но го върша, защото самата аз не понасям да ми е мръсно и никога не бих оставила цялата домакинска работа на друг човек, независимо дали е съквартирант, гадже или родител. Всичко трябва да е балансирано!
Има нещо много сбъркано в отношенията ви и те определено са много токсични за теб. Не виждам какво са плюсовете за теб, не виждам щастлив край за теб. Недей да си губиш времето с някой, който не те цени и не те обича така, както ти обичаш него. Заслужаваш момиче, което би давало всичко за теб и би те обичало така, че да усетиш какво значи партньор, връзка и любов!

3.   Насила хубост не става, е казал народът. Тя не те харесва и не те обича като мъж. Самият факт, че живеете заедно, а не сте правили секс го доказва. Тя те използва - да чистиш и пр. Раздели се с нея, не живей при нея и си търси друго момиче. С тази просто няма да станат работите и ти само си губиш времето.

4.   А какъв е въпроса тук? Тя не ти е гадже и няма намерение да става такава.
По-добре си намери момиче, което те цени и обича - тази ще продължи да те наранява. Следващия път ще е реално, а не виртуално.

5.   Абе братче, кво я търпиш тая да те разиграва???? Пък ще и чистиш и готвиш.... тя за тва се държи така! Зарязвай я тая, парцалчовци бол! Даже те съветвам забии някоя мадама за една нощ и я покани в квартирата да може тая да ви завари! И си хващай чукалата и бягай с 200 от такива жени!! И земи се стегни и се дръж по-мъжки. Тя яко, ама яко се ебава с теб, как може още да я търпиш, нямало да ти пусне тая година хахахахахаха, кво ще чака на 31 декември да стане 00:00 ли???

6.   разкарвай я и не си трови живота. Един ден ще си намериш момиче, което ще те обича. Влюбените са глупави и не виждат реално погледнато нещата, но запомни, че ако човекът от среща няма чувства към теб, то това ще е кауза загубена. Както сам каза тя те използва за резервен вариант. Първия момент в който се влюби друг ти ще бъдеш зарязан. За сега и си полезен, защото и чистиш и готвиш и най-вероятно си делите наема. Тоест те използва. За твоя жалост тя няма никакво привличане в теб, което значи, че и химия няма да има никога между вас. Пак ти казвам, ще има и други момичета. Само недей да углопяваш заради едното и момиче, което даже те и използва. Има и едно друго нещо ито е, че мъжете нямат ли статут и пари, трудно става тя тази любов. Един ден ако си успешен ще може да имаш почти всяка една жена, но тогава бъди внимателен отново. За това залягай върху учебниците и кариерата и след време търси булка, която да е със същите доходи, образование и интелект. Хората улягат в края на 20-те и началото на 30-те години. Тогава вече почти всички са поели пътят си. Разбира се, едни жънат по-големи реколти, а други си буксуват на едно и също място ЦЯЛ ЖИВОТ. Успех!

П. С. съжалявам за правописните грешки, но от тийнеджър живея в чужбина и не съм учил Български език на напреднало ниво.

М22