Срам ме е от семейството ми
Семейството ми са алкохолици и селяни и се срамувам от тях. Не искам да ги запознавам със приятелите ми, нито пък със бъдещият ми съпруг. Обичам семейството си много и им помагам въпреки ежедневното пиене и унижение, не съм настроена срещу тях. Просто не искам да ги показвам. Не искам хората било то и близки като приятели и гадже или съпруг да знаят, че семейството ми е такова пропаднало. Аз използвам лъжи за пред хората, преструвам се, че семейството ми е нормално и възпитано. Но един ден когато си намеря съпруг, за който да се омъжа, аз ще трябва да го запознавам със семейството ми, а аз не искам. Случвало се е аз, майка ми и мои приятели да излезем заедно на ресторант, майка ми абсолютно всеки път се напива и говори глупости, пада и приятелите ми се чувстват неловко, като казвам пияна имам предвид мъртво пияна. Баща нямам, не искам да казвам нищо лошо, защото почина, но той всеки ден беше пиян и биеше майка ми и аз от 6 годишна се занимавам да разтървавам. Не искам съжаление или да говорим за личният ми живот. Просто искам да попитам има ли начин да не запознаваш семейството със съпругът си?

Коментари

1.   Всякакви случаи има. Опитай се да потърсиш помощ за майка ти. Алкохолици, групи.

2.   Има - бягаш в чужбина и там казваш, че си нямаш никого в България. Ако все пак един ден ... изплъзваш се, че си го казала в преносен смисъл.

3.   Не само в чужбина, достатъчно е да зачезнеш в по-голям град, представяш се за пълен сирак. На роднините си казваш че си в друг различен град, нямаш адрес, нямаш телефон и не работиш- да го дух@т.

4.   Защо да е задължително да ги запознаваш с когото и да било? Като не ти харесват и като ти вредят (което дори и да отричаш е така 100%), просто прекъсваш контакт. Познавам много хора, които са го направили и никой не ги е съдил. Все пак не избираме родителите си, но имаме право на избор дали ще бъдат част от живота ни.

5.   Няма нужда да лъжеш или да кроиш версии-просто казваш че не сте в добри отношения и това е. Разбирам че може да те е срам, но не бива-никой не си избира родителите, а и милиони са в такова положение. Тези боклуци очевидно не те ценят щом ежедневно те унижават. Моят съвет е при първа възможност да се отделиш от тях и да си гледаш собственото щастие. Не си длъжна да поддържаш отношения с тях, а на евентуален мъж просто можеш да му кажеш как стоят нещата. Ако е свястен ще те те разбере, ако ли не-значи не е стока. Родителите искат уважение и грижа от децата си, ама то трябва да се заслужи! Гледай си твоето щастие, твое право е!

6.   Няма защо да се срамуваш заради постъпките и изборите на други хора пък дори когато са семейството ти.
Спокойно можеш да казваш, че нямаш отношения/контакт с майка ти или откровено, че си е алкохоличка и си избрала да не присъства повече в живота ти.
Сега, чети внимателно:
Изключително важно е за ТЕБ, не за приятели, не за бъдещ съпруг, само за ТЕБ да не се срамуваш и да не се криеш от миналото си в семейство на алкохолици. Ти не си виновна, че родителите са такива. Но ако живееш в постоянен срам, страх да не разбере някое гадже или бъдещ съпруг, ще се капсулира в обвивката на комплексиран, страхлив, унизително подчинен човек само и само да криеш и задържал хора около себе си. Щом разберат, ще бягаш или ще се затваряш още повече в себе си.
И в никакъв случай не бива да го допускаш!
Ти си отделна личност! Имаш, трябва да имаш своите мотиви да си горда жена, със собствени цели, мечти, постижения! Конструирай себе си, прави неща които ще те изпълват с гордост и самоуважение! Тогава без никакъв срам или неудобство ще можеш спокойно да казваш, че си израсла в семейство на алкохолици! Няма да се чувстваш засрамена просто защото ще осъзнаваш собственото си значение! Заради това твое неудобство от родителите може дори да се хванеш с някой просто за да не си сама, някой от който няма толкова да те е срам... някой подобен на родителите ти!
Много е важно да обичаш себе си, така няма да допуснеш нищо от горе споменатото и ще бъдеш спокойна, горда и обичана се жена!
Успех!

7.   Ти с лъжа ли искаш да започнеш семейния си живот? ! Как би се чувствала ти на мястото на мъжа ти?
Съжалявам за ситуацията, опитай да помогнеш на майка ти да се отърве от порока. Ако не- намери си някой със сходен проблем, колкото и гадно да звучи, просто много са хората у нас, злоупотребяващи с алкохола и все има мъже в твоето положение, ще те разберат.

8.   А защо трябва да бягаш от това, което са? Да не си ти виновна, че те са някакви си? Ако имаш бъдещ съпруг, и други ли неща ще криеш така от него или ще си казвате всичко? Казваш му какви са, какво да очаква, ограничаваш контактите с тях, ако ти пречат и толкова.

9.   Не е нужно да ги показваш, но е необходимо да бъдеш откровена.
Моят баща е алкохолик, бащата на мъжа ми също. Това си го споделихме много преди да станем партньори и никой от нас не очакваше нещо различно от бащата на другия. Аз с моя се виждах само за Коледа, то и сега така, де. Така че имаме веднъж годишно срещи с него. Запознаха се със съпруга ми, той беше подготвен, че баща ми ще се напие и ще се държи агресивно, нямаше проблем.
С неговите родители се виждаме по-често. Баща му обаче не е агресивен като моя, по-скоро просто говори глупости, псува управляващите и става много любвеобилен към всеки друг освен сина си. Аз му се ядосвам много, че говори зле за мъжа ми, но не е като да съм си променила мнението си за човека до себе си.
Така че не виждам нищо страшно в това да кажеш "Моята майка е алкохоличка и не се държи добре като се напие. "