Възможно ли е жена на 48г да забременее?
М, 34г: От няколко месеца правя секс с по-възрастна колежка. Тя е на 48г. стегната, атлетична, изглежда на не повече от 40г. Тя ми е третата жена в живота, без деца, омъжена от 6г за 10г по-възрастен заможен мъж, но ми е споделяла, че е незадоволена сексуално, а и си допадаме. От самото начало ми каза, че може да свършвам в нея, харесвало и, а и нямало шанс да забременее. На мен това ми харесва и нямах притеснения. Скоро обаче дочух от колежки, клюкарстваха си, че колежката ми преди 1-2 години е правила опити за инвитро.
Възможно ли е жена на 48г да забременее? Някой познава ли такива случаи?

Коментари

1.   Средната възраст за менопауза(липсата на цикъл от поне година) е около 50, но ако има цикъл все още може да забременее.
Организма на всеки е строго индивидуален, ако някои на 45 не могат да забременеят сигурно има и жени на 50, които могат- по-рядко, но според мен може.

2.   Зависи дали жената има цикъл или Не. Ако има, макар и малко вероятно на тази възраст, забременяване е възможно. Щом ти е казала да не се притесняваш или вече няма цикъл или е взела мерки. Може жената да е със спирала, да пие хапчета...
Така, че всичко си зависи от конкретната жена. Някои още на 30 имат проблеми, други стават майки към 50, без да са го планирали.

3.   Да, може да забременее, ако не е в менопауза. При някои настъпва по-рано, при други чак на 51-52г.

4.   Ами възможно е, напълно.Току-виж те ползва за инвиво. Ще роди на дъртака, за да не я изхвърли. Омитай се от тази лисица. Ще се набуташ в сериал.

5.   Може да забременее, разбира се. Много зависи от проблема обаче, щом е правила инвитро значи има проблем. Аз познавам жена, която на 50 г. роди 4-то дете (случайна грешка) и още една такава на 47, която не можеше да забременее.

6.   Не подценявайте автора, той не се е дал на младите лисички, та на тази ли жена... той за какво мислите пита?

Донор за инвитро без съгласието му как ще стане?

Има безплатни програми за донор точно за такива жени... не говорете по инерция.

Иначе е възможно забременяване по естествен път, но при при проблеми шанса е много малък, ако има цикъл, както споменаха повечето от коментиралите.

7.   Зависи ако има цикъл. Ако е в менопауза шансът е по-малък. И да има шанс, на тая възраст и да забременее ще пометне. А и това което правите е грешно. Както каза номер 4. Може да те ползва за донор на сперма и какво правим тогава? По-добре спрете да излизате. Изневярата не е правилното решение в ситуацията.

8.   Фантастики. Осъзнаваш ли каква е вероятността на тези години да забременее с тоя нередовен вече цикъл? Че жените на 30 трудно забременяват, ти си седнал за 50 годишна да се чудиш.

10.   Сексът с омъжена жена е най-лесно. Това е безспорно. Просто ебеш без очаквания и превземки. Не полагаш и усилия да се доказваш непрекъснато на някого. Но...въпреки това има опасности.
На 30 г. (ерген тогава) имах извънбрачна връзка с колежка на 47. Мъжът и беше в чужбина. Секс на екс, свирки, гълтане, празнене вътре, анален, вагинален в пълна програма. Да обаче я забравених, най не очаквано и за нея. Паника, стрес и естествено аборт. След този аборт тя започна да пълнее и то много здраво. Диети нищо не помагаше. Разделихме се. Все пак разлика 17 г. Нямахме чувства и т.н. Мъжът и се прибра и тя се вкопчи в него. Още са си заедно и се радват на внуче. А тя е все така пълничка.
Това ми беше обица на ухото, разбрах там където има брак няма място за трети. Никога не погледнах омъжена жена. Имам прекрасно семейство и не се занимавам с глупости.
Имаш съмнения видимо е. Разкарай я. Знам, че лесния секс те привлича, но понякога по-лесното излиза по-скъпо.

11.   Има такива случаи,но са изключително редки.Случва се само за беля.Но щом е правила опити за инвитро значи не може да забременява.А и годините и наистина не са малко.Но може и да се опитва да те ползва за донор,да се надява на чудо защото си млад.

12.   Майка ми имаше цикъл до 56 години, но получи рак на гърдата, защото жени с повече женски хормони, които имат много дълъг във времето цикъл, са рискови за рак. На практика е възможно тя да има цикъл, ако не искаш дете от нея изобщо не свършвай в нея. Ако тя забременее, законово решението дали да абортира или роди е нейно и ти не можеш да я накараш да направи аборт. Тя е искала дете, тоест е възможно да е готова на всичко за това дете.

13.   Напълно възможно е!
На 47 съм и имам спирала, защото няма никакви изгледи за менопауза на хоризонта!
Либидото и овлажняването са на макс, чувствам се прекрасно и в последните години правя доста секс, но се пазя!
Ти послушай н 4, твоята със сигурност иска да хване от младо гадже, слагай кондом и толкова!

14.   Не, не може да забременее. Щом е пробвала с инвитро, значи не може по естествен начин.

15.   Точно такива, който не искат забременяват, особено от по-,млад партньор. Принципно ако ти не искаш деца трябва да има предпозване. Да трудно е забраменяването та такава възраст, но за беля.

16.   Не се излагай, колко добре може да изглежда една жена на 48 г.?! Дори поддържани жени като Дженифер Лопез и Холи Бери ползват яко фотошоп. Гледай млади момичета, докато и ти си млад. После ще искаш, ама няма.

17.   Аз съм на 27 години и от време на време правя секс с една омъжена колежка на 54 години. Все още цикълът й си е напълно редовен, защото когато и идва не се виждаме. Правим го без презерватив и винаги свършвам извън нея, защото тя доста внимава да не забременее.
От мъжете с привличане към по-възрастните жени съм, раздават се изключително много, не се превземат и никога не създават излишни драми.

18.   Не знам какво й е финансовото положение, но инвитрото е много скъпа интервенция. Не вярвам да има много жени, които на такава възраст, с толкова минимални шансове биха инвестирали толкова голяма сума в опит за инвитро. Което ме навежда на мисълта, че повечето жени на тази възраст правят инвитро чрез зк, а за да се случи това, значи жената наистина няма как да забременее по друг начин. А вече щом и с цялото стимулиране на организма, което предполага процеса по инвитро, тя не е успяла да забременее, значи според мен е невъзможно да забременее нормално.

19.   Познавам двойка която не можаха да имат общо дете. След около 20 г брак и "ходене по мъките" в опити да си създадат дете, та включително последните години ходеха по "чудодейни" места и врачки, накрая се отказаха от биологично общо.
Разбраха се помежду си жената да си намери "донор/любовник" за три месеца и ако стане някакво чудо ок, ако не ще се примирят.
Основният проблем беше в мъжът по принцип, но и жената със само един функциониращ яйчник.
Та "завъртя" тя един много по- млад мъж, съ9ругът и знаеше, но любовникът не знаеше, че съпругът знае, не знаеше и целта.
Еми "шарена" и саркастично понякога природата,.. Тя забременя вероятно от първият път още, защото няма и две седмици след първият им път имаше позитивен тест.
Престори се пред любовника на "мъжът ми се съмнява, трябва да прекратим" и се покри бързичко. Прекара цялата си бременност в болница и роди здраво момченце, седмаче, но здраво.
Гледат си го семейството, обичат си го, а любовника не знае за съществуването му.
Не знам дали някога ще кажат истината на малкия, но съпругът на въпросната жена си се грижи за него като всеки любящ баща.
Когато забременя беше на 48 г жената...

20.   Може разбира се. В днешно време има лекарства /хормони/ с които да си възроди плодовитостта на яйчниците, щом е ходила на инвитро информирана е. Колко му е да си бие хормонални инжекции и да ходи по млади ярета като автора.
Преди десетина години една 62 годишна българка от Русе роди, тя бе забременяла инвитро но все пак за да хване си беше била хормонални инжекции.

21.   Абе ти ненормален ли си си,№17-54 годишна жена да забременее?

22.   Да. Възможно е. Дори да е имала проблеми със забременяването, това не означава, че то все пак е невъзожно. Може да е по-малко вероятно, но е възможно. Имай предвид, че "пазейки я" застраховаш и себе си, и нея. Освен това е много безотговорно поведението ви спряо един евентуален бъдещ живот.
ж32

23.   Донор Та донор, ама клиниките са пълни и с млади мъже които имат проблеми или в най- добрия случай инвитро поради т. н. Мъжки фактор е спасение за тях.

Много мъже след изследвания разбират за какво иде реч.
Тук въпроса е морален доколко тези двамата имат право на такава извънбрачна връзка. Лъжат се един друг страшна работа.

24.   Ако погледнем не от физиологичната, а от етична позиция на ситуацията, изглежда много гнусно това, което тя прави по отношение на мъжа си. Не я задоволявал, и настрана си търси младо парче тъпкач... Типична потребителка-кучка. Ако вземе да зачене, а това никак не е невъзможно, ще се видиш в небрано лозе, защото ей такава особа по тоя начин да те върже към себе си, е отвратително. Съветът ми е да се махнеш от нея, защото ти губи времето да решиш проблема в живота си по правилния начин, а именно: с постоянна връзка с подходяща за теб жена, а освен това, трябва да има някаква мъжка солидарност, за да не могат недостойните жени да ни използват един срещу друг, за да си гледат кефа и да мърсуват на чужд гръб, гадните му измамнички.

26.   Може и да може. Първата ми жена, приятелка от гимназията, не я бях виждал 15 години, живееше в чужбина и преди няколко години си дойде сама в БГ за месец през лятото. Тогава бях сам, случайно се срещнахме, преспахме у нас, после седмица на море, преживяхме втора младост на 46г и двамата. Зимата ми писа, че очаквала дете, но щяла да остане в Германия с мъжа си, немец. Кофти история се получи, но от друга страна не бих постъпил и сега по друг начин.

27.   Първо дете на тия години едва ли, има малък шанъс ако е раждала преди.

28.   Никакъв шанс няма, спокойно. Свършвай здраво в нея.

29.   Жена над 45г е невъзможно да забременее, дори и да е на хормонално лечение. А ако по някакво чудо се случи бременност, дали ще го износи, дали ще е здраво. Пълно безумие. Самозалъгване.

30.   Я се дръжте прилично! Ако всичко й работи и го иска- може! Другарката Йончева роди здраво момче на 52. Жената решава и преценява може ли, иска ли и дали ще се справи. Има истински жени и култивирани и отгледани в тежък ортодокс готови за Манастир- истински с всички канони и догми. И за там са нужни попълнения!

31.   Щом италианките е прието да раждат над 40 значи въпросът дали може жена да забременее на 48 е излишен. Моника Белучи роди на 45. Мадона на 50 и кусур.

32.   Не. Най вероятно е правила опити и са били неуспешни. Ужас много тъжна история.

33.   Тя може да забременее, ако има цикъл и не й е изчерпан яйчниковия резерв, но не може да го износи и роди. Не е толкова лесно. Правят спонтанни аборти.... след 40 е почти невъзможно за повечето жени. Аз бих поговорила с нея на тази тема, но да знаеш, че й е болна тема...

34.   Леля ми забременя на 47г, но след 2 годишна връзка с 28г мъж, син на нейна приятелка. Имаше големи истерии и скандали с родителите на момчето, но все пак си роди.

35.   Щом все още има цикъл, може, но щом ти е казала, че няма такава опасност има три варианта.
1. Има някакъв проблем и не може да има деца (нищо, че има цикъл).
2. Има спирала или използва друг метод против забременяване.
3. Отчаяно иска дете и иска да те превърне в донор на сперма без дори да се усетиш. Успокоява те, че няма опасност, ти си се кефиш и после уж "случайно" и "неочаквано" забременяла, а всъщност всичко е било планирано.
Имай едно наум, щом е имала опити за инвитро. Явно е искала (или още иска) дете и е решила, че с теб е по-приятно и по-евтино, вместо да дава куп пари за болезнени процедури.
Така, че на твое място щях да ползвам презервативи, че да не се окажеш татко без да го очакваш. Вярно, мацката е на 48, но за беля ще вземе да те изненада.

37.   Не си нищо повече, от донор на сперма! Баламосва те!