Има ли някакъв смисъл в съня ми?
Здравейте читатели,

Ще се постарая да бъда максимално кратка. Жена съм, на 25. Обвързана съм. Връзката ми е доста стресираща, изпълнена с хубави моменти, но прекалено много напрежение и караници.Не знам дали това е от значение.

От известно време сънувам един мъж. Не обърнах внимание, но съня ми се повтори и потрети. Въпросният мъж се появява в съня ми,след като в съня ми се е случил някакъв проблем,сяда до мен, говори ми, целува ме с топлина и нежност по бузата, а в последния сън по ръката или крака, не съм сигурна. След като това се случва, в съня си ставам спокойна и уравновесена, сякаш усещам някаква платонична любов или подкрепа.

Мъжът в реалния живот е мой приятел-познат, движим в една компания и с приятеля ми, и с него ,но не се виждаме често. В действителност е страхотна личност - спокоен е, доста хуманен, ерудиран, умее да се забавлява. Възхищавам се на личността му, приятен човек за разговор е, помагал ми е в определени моменти, но до там. Не ме привлича, а и спрямо тази ситуация, в която сме се запознали, не бих могла да допусна и през ум да ми мине подобно нещо, дори и да приключа връзката си. Според мен той също. Двустранно е абсурдно да се случи каквото и да е между нас.

Вярвам,че има някакъв смисъл в сънищата.Като цяло, сънувам много,с ярки сънища, които в по-честия случай помня на сутринта.
Сънувала съм и неща, които се сбъдват. И все пак, гледам да не обръщам много внимание на сънищата, да не им придавам прекалена важност. Но този сън се повтаря и започва да ме човърка.
Има ли някаква определеност този сън според вас? Подсказва ли ми нещо, трябва ли да търся логика, или просто да не обръщам внимание?

Коментари

1.   В сънят ти има смисъл На подсъзнателно ниво виждаш образа на мъжа,които ти дава подкрепа и упора.Такъв човек трябва да имаш до себе си.

2.   Намали порното

3.   Че те клати!

4.   Не съм психолог, това е важно да се знае, защото предположението ми не почива на професионални знания. Но, авторке, да започнем оттук:

"В действителност е страхотна личност - спокоен е, доста хуманен, ерудиран, умее да се забавлява. Възхищавам се на личността му, приятен човек за разговор е, помагал ми е в определени моменти".

И продължаваме нататък. В сънищата ни ние най-често разговаряме със себе си, т.е. в образите, които ни се появяват, виждаме самите нас. В свободен превод твоят сън означава:"Искам да се успокоя, да съм по-весела, по-ерудирана и да се превърна в една приятна личност, чието приятелство търсят всички и на чиято помощ разчитат. Но, за жалост, в момента съм изнервена, не ми е до забави, не успявам да се сближа с всички и всъщност нямам сили да помагам на който и да било". Т.е. имаш някакъв реален житейски проблем, може би просто преумора, или прекалени грижи за другите, или непосилен ангажимент. И трябва да целунеш сама себе си така, както се целуваш в съня си. Образът на твоя приятел е просто метафора за твоето състояние.

5.   2 И 3, няма да коментирам..
1 и 4, благодаря за коментарите. Мисля че сте прави, явно така олицетворявам състоянието на духа, което искам да постигна или чертите, които трябва да притежава човека до мен.
Не се бях сещала, че може да е от стрес, а явно е така.

6.   Обикновено сънищата имат смисъл. Понякога сънувам, че съм си изгубил чантичката с портфейла с парите, търся, търся, и все не мога да я намеря, да се сетя къде съм я оставил, а когато се събудя, идвам на себе си - било е сън, ето си ми я... Париците ми са си в нея...)))
Но твоят сън определено е с подтекст. Редовната ти връзка е станала токсична, и колкото и да се обичате, но, дали повече заради теб, или повече заради приятеля ти, но тези токсини трудно могат да се изчистят от душата - те оставят утайка, която се натрупва и се натрупва с времето, докато най-после не достигнат критичната точка и връзката се разпадне... Дано не съм лошият пророк, обаче поне съм откровен, какво аз мисля по въпроса. Съдба! Не знам, трябва ли да пришпорваш събитията, по-скоро не, каквото е писано, ще стане. Тъй като половината не зависи от теб, а от другия човек, от посетителя в съня ти. Не се знае, той дали те сънува. Обаче очевидно на подсъзнателно ниво си влюбена в този човек.