Отказам се!
Да, точно така отказвам се! Всички жени ме виждат, като просто приятел и до там. И сопола си не искат да хвърлят на мен... Затова вместо да си губя времето в излишни опити да привлека някакво женско внимание, ще се отдам изцяло на това да излизам с приятели и да се забавлявам, като отворят барове и дискотеки. Ще си правя кефа и няма да ми дреме коя какво мисли за мен. Явно на човек не му е нужна жена, че да си изживее живота пълноценно. Е да си вървят при перфектните и заможните.
Просто исках да споделя, малко да ми олекне!

Коментари

1.   Ами правилно си решил. Няма да обяснявам, че има изключения и сигурно ще срещнеш голямата си любов, дъра-бъра. Не на всички ни е писано по ред причини и не казвам, че другите са виновни. Аз съм жена и преди години също вдигнах ръце - грозничка съм, затворена и, освен подигравки, не съм получавала друг вид внимание почти. Доверих се няколко пъти, но само ме използваха, докато си намерят нещо по-добро и, едва ли не, трябваше да съм благодарна, че някой дори ме е погледнал. Реших, че за мен няма любов, страдах, плаках, но вече го приех и живея някак си с това. Свиква се.

2.   Радвам се за теб, надявам се това да те успокоява докато гледаш как другите се натискат.

3.   Ок. Тебе поне да не те мислим.

4.   Стани гей, може пък да ти хареса. Ще получаваш в изобилие мъжко внимание а и тъкмо ще разбереш какво им е на жените и как ще се почувстваш да те третират като жена. От проба глава не боли.

5.   Любовта не се появява когато и както на нас ни се иска.
При някои идва по-рано, а при други по-късно

6.   От автора към 4. Стани ти гей като ти е зор!

7.   Ще си правя кефа и няма да ми дреме коя какво мисли за мен ... - точно това е правилният модел на поведение с жените. Трябва да си независим от тяхното мнение и да не се огъваш пред тях. Да не си сервилен, нагаждач.

Но има едно НО. Така или иначе, животът ни се ръководи от стандарти. Човек трябва да им съответства, за да не се чувства изолиран, пренебрегнат, да не го възприемат като аутсайдер. Затова трябва да съответстваме на тези основни стандарти, за да постигнем душевен комфорт: да имаш добра работа, да печелиш добре, да си чистоплътен, прилично облечен, общителен, да не си темерут. Да имаш кръг за общуване, да приемаш гости и теб да те канят, то ест, да си социализиран. Да си в добра физическа форма. Така има повече шансове и с жена нещо да се получи.