Не знам какво да мисля...
Здравейте, имам приятел от няколко месеца, на 21 сме и двамата. Студенти сме, запознахме се покрай университета, преди 3 години сме се засичали, но сега се сближихме и нещата бързо се получиха между нас. По принцип той се държи добре с мен. Никога не ми е повишавал тон, не ме е нагрубявал, кани ме с него, иска да се виждаме, представил ме е на близките му, на някои негови приятели и колеги. В началото ми се струваше, че повече мисли за себе си, но сякаш с времето се промени това, интересува се много повече от мен. Дотук добре. Но има някои неща, които ме объркват в него и не мога да преценя намеренията му. Обикновено не съм ревнива и в предишни мои гаджета не съм се съмнявала. Давали сме си взаимно свобода, както и сега, но в момента нещо ме човърка. Допреди 2-3 месеца той си пишеше с разни момичета, на някои пишеше сърчица по снимките. Тези момичета обикновено бяха негови приятелки или колежки, но не мисля, че беше окей. На срещи не е ходил, физически не ми е изневерявал. Сега коментирането спря. Никога не съм му вдигала скандал, той обикновено сам ми споделя къде е, какво прави. Той не е от момчетата, които не могат без приятелите си, няма компания, а приятели има малко и имам усещането, че го използват. Често излиза сам или с мен, понякога с негов колега. Понякога имам чувството, че умишлено се е опитвал да ме кара да ревнувам. Той играе в театъра и веднъж в едно представление имаше сцена, в която една го прегръщаше и след това той ме попита дали съм ревнувала, мислел си на сцената, че аз докато съм гледала може да съм ревнувала (бившата му му е забила шамар, защото й е показал етюд със същата негова колежка). Казах, че не, той се учуди сякаш от реакцията ми и ме попита дали съм сигурна. Аз наистина не ревнувах. По принцип той преди време се е занимавал с това момиче, тя му давала смесени сигнали, но накрая тръгнала с друг техен колега и дори се е стигнало до бой между приятеля ми и онова момче преди година. Притеснявам се обаче да не би наистина още да има нещо към нея. Преди месец тя се беше разделила с приятеля й и го беше попитала аз каква съм му, той й казал, че имаме връзка и тя сякаш се е опитала да сплете интрига. Казала, че ме видяла пред университета да чакам някого, мислела, че е него, но него го нямало - тоест, че аз може да чакам друг. Това, което ме провокира да напиша темата е следното: миналата седмица приятеля ми ми каза, че онази и приятеля й (общия им колега) са се събрали и му било кофти като ги вижда заедно, защото му напомняло за старата история, когато и двамата го предали. Поотделно можел да ги гледа, но заедно не и беше гневен към колегата им. Първата ми мисъл беше да избухна, но се въздържах. Реших да го излъжа, че стар мой възлюбен ме е потърсил. Той наистина ми беше писал, но нищо особено. Просто привидно не обърнах внимание на това, което приятеля ми ми казва за онази, после той ме пита за онова момче какво сме си писали, казах общи неща, питаше за нещо по-конкретно, пак казах общи неща, след което спряхме чата. Вечерта ми звънна, затворих му, час по-късно пак звъня, но не вдигнах. Написа ми, че се притеснява, че не му се обаждам, но не отговорих. След още час-2 ме попита да не би да съм го оставила заради стария ми възлюбен. Късно вечерта му отговорих, че съм имала работа. Когато попита каква, казах, че съм била навън. Не ми я е споменавал онази повече. Но не знам. По принцип е добър към мен, прави ми комплименти, търси мнението ми. Има семейни проблеми, баща му е починал преди 10 години, майка му има втори съпруг, с когото не се разбират, когато има проблем с тях винаги първо с мен споделя. Не ме ограничава, ревнува, но в рамките на нормалното. Привързан е към мен доста. Опасенията ми обаче са да не би да ме приема за удобна. Не ми се е случвало друг мой приятел така да ми говори за други момичета или за бивши, тази ситуация е непозната за мен. Разбирам, че като е имал чувства не може да се изпарят отведнъж напълно, но не смятам, че аз трябва да съм изкупителна жертва. Между чука и наковалнята съм. Не мога да кажа, че не държи на мен с оглед на цялостното му поведение, но ето тези случки ме объркват. Решила съм, ако още един път се случи това да му кажа със спокоен тон, че ако му е толкова мъчно за нея да отива да си я преследва, но без мое участие и да приключа разговора. В зависимост от поведението му ще преценя дали ще скъсам с него или ще останем. Днес е рожденият ден на онази и ми е още по-напрегнато. Ще се радвам да чуя мнения. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Добре де, щом се държи ок с теб какво си мислиш за предишната. Мъжете са честолюбиви и ако предишната му е изневерила или зарязала, то е наранено честолюбието му и затова си спомня за нея. А и да има други чувства какво от това - тя не го иска, те не са заедно и няма да бъдат. Ще я забрави. Радвай се на добрата си връзка и не търси проблеми.