Проблем в блока
Здр на 21г съм Ж живея с майка ми в 6 етажна сграда от старите и сме на последен етаж. Когато завали всичко тече прявим ремонти и пак същото от входа са събирали на 2пъти пари, майка ми е давала и 2та пъти по 600лв и нищо.. Цигани правят каквото правят земат парите и после пак тече.. Тъй каъо нищо не се прави в блока всичко е счупено, изкъртено... И тя реши че неможе така и плати 2200лв на хора дя дойдат и да оправят отгоре нашата част.. Пак по-добре е но тече от шахтата някъде се събира вода.. Пълна пумия е целия блок и е говорила с нейна приятелка която е външен домооправител чрез фирма и и е казала че докато не се възвърне няква част от парите или цялата не е нужно да плаща стълбище и асансьор понеже тя оправя общи части на блока. И се почнаха проблемите като я срещне домооправителката почва да я заплашва че ще я съди целия блок и че друг ни бил плащал та въпроса ми е права ли е да не плаща? И след като оправя общи части понеже то не се търпи тва нещо след всеки дъжд всичко да е във вода и мухъл някой вещ в тези неща или който се е зблъсквал да даде съвет. Понеже не става с говорене не става с нищо..

Коментари

1.   От една страна ремонтите на общи части се заплащат от всеки собственик в блока, НО решенията за правене на ремонт, решението коя фирма да се наеме, трябва да се реши на общо събрание. Не е посволено така един от собствениците да реши сам нещо, да прави ремонти. То ако беше така да могат да се вземат еднолични решения, един да реши и да очаква да му платят, може някой да се реши да позлати стълбището пред вратата си и да очаква да му го платите.
А майка ти има ли поне фактура за платените 2200лв? Фактура да пише за какво точно ги е дала тези пари?

3.   Говори с адвокат.

4.   Не случайно е казано, че общата работа и кучетата не я ядат. Живеем на четвърти, последен етаж в кооперация старо строителство. Бял ден не съм видяла години наред от течове, мухъл и влага. Просто е сбъркан наклона на покрива вместо на юг-на север. Улуците замръзват и когато се затопли и се стопи леда в тях-познай, тече отвякъде, кофи, легени, вода хвърчеше от контактите чак-милостив е бил Господ, че не стана голяма беля да убие някого. Съседите казваха-на нас не ни тече. Няма закони, няма правилници-никого не можеш да задължиш да даде пари. Та се хвана мъжът ми и сам отремонтира със собствени средства-разбира се, само нашата част, въпреки, че се ползват от ремонта и всички под нас. И пак намират за какво да мърморят, защото са безработни хайлази и освен да клюкарят и злобеят нямат други развлечения. А съвсем наскоро, през лятото си купихме самостоятелна къща. Да сме го направили много по-рано, да не хабим толкова нерви. Та вече чуя ли за блок и общо-косата ми настръхва.

5.   №4, какви са тези глупости, какво значение има дали наклона е на юг, или на север!? Ако е изпълнено строителството както трябва, посоките нямат значение. Много станаха пишман-майсторите и затова покривите ви текат. Покривът е общ за всички живущи и затова трябва да се ремонтира за сметка на всички, но по решение на общо събрание. Авторката може да иска и позлатен покрив да има, но това трябва да се реши от всички в кооперацията!

6.   №5, дано не ти дава Господ да разбереш какво е объркан наклон-тогава ще видиш кой всъщност пише глупости. Нашият малък блок много ясно написах е построен в далечната 1969година-тоест, не е ново строителство. На мен ли обясняваш, че покрива е на всички живущи-знам го по-добре от теб. Само че на който както му оттърва. дори и покривът да има остра нужда от ремонт ще събереш ли на общо събрание хората от долните етажи на които не им тече? Всеки бяга от общите задължения, дето падне огъня-там гори. Ако нямаш какво смислено да напишеш-по добре изобщо не пиши.

7.   №6, няма как да не отговоря, след като сте се захапала по моят коментар. Да, наистина е глупост, какво значение има накъде е ориентиран покривът!? Ако е направен както трябва, няма да има течове. "Просто е сбъркан наклона на покрива вместо на юг-на север." - Объркан наклон, и обърната посока са съвсем различни неща, първо се информирай и тогава пиши коментари! Знам, че наклона се определя с нивелир(либела), а не с географски посоки!? Бъркате понятията!