Как да се запозная с него?
Здравейте, ситуацията е следната, има едно момче, с което искам да се опознаем.. От един град сме, познавам братовчедка му, виждала съм го един път, имам го за приятел във фейсбук. Той изглежда симпатичен. Искам да се запознаем на лично, но не знам как. Леко съм срамежлива. Не мога да кажа на братовчедка му, защото не сме много близки и ме е срам, тя е по - голяма от мен с около 6 години, и за това. Мисля да му пиша по фейсбук, но ме е страх, ако не ми отговори? А какво изобщо да му пиша? Не ме е срам от себе си, не съм някаква грозна. Моля, за качествени коментари, как мога да започна разговор с него?

Коментари

1.   Не знам на колго години си, но предполагам, че все още си ученичка. Ох, преди години и аз бях в подобна ситуация. Да ти кажа честно, трудно е. Зависи колко си разговорлива и отворена към нови запознанства. Един лесен вариант е да попаднете в една компания - например да излезеш със съученичка, която е в негова компания или да ходиш на местата, които и той посещава-парк, кафене и тн. Ако в училището ти има стол или барче и той ходи там, и ти отиваш. Ако посещава някакви клубове от училище, отиди и ти. Успех :)

2.   Качествени коментари, девойче, се дават на качествени въпроси. Успех и умната!

3.   Нещо което му харесва, въпроси за работа, училище, хоби, може да го питаш за братовчедка му нещо. Няма значение...

4.   Трябва да знаеш, че винаги ще си прецакана, ако просто ей така му пишеш, защото ние мъжете обичаме да владеем ситуацията и когато ти се натрапваш се получава точно това. Бих те посъветвал да намериш някакъв повод да го срещнеш където и да било стига да не е зает и да няма работа, и да се заговорите - първите пет минути са важни да оставиш впечатление. Не се натрапвай, това е само първата стъпка, след това му пиши, ако сте се разхождали някъде му кажи например “минахме покрай еди кое си завединие, искаш ли да отидем има стотоци начини, но както ти казах, важен е поводът и да не се натрапваш. А и няма смисъл да си срамежлева, срамът отблъсква, докато увереността дори и по-голяма, някаси остава в съзнанието на момчето. Дори да не си с толкова красива, покажи му че те е грижа за него, това е важното, това предизвиква чувствата между двама души. Моята приятелка не беше особено хубава, не се обличаше скъпо, нямаше скъп телефон, дори нямаше високо самочувствие, но това не я спря да ме заговори и да ме спечели с отношението си ;) давай смело напред

5.   Пиши му, момчетата/мъжете толкова рядко получаваме съобщения от момичета/жени, които имат интерес към нас. Най-вероятно ще се зарадва, а в най-лошия случай ще те отхвърли, но поне няма да е на живо и никой няма да гледа.

От любопитство, какви са твоите инициали и тези на момчето, ако не е проблем да споделиш?

6.   Използвай някакъв празник за да го поздравиш. Примерно Коледа. И го заговори - как я е прекарал ,какъв подарък е получил и тн. Няма страшно, ако не отговори, значи няма интерес. Другото - ако знаеш дали има хоби - примелрно ако се интересува от коли го попитай да ти даде съвет за някоя кола или пък да те научи на нещо.

7.   Приеми малко акъл от мен. Ако не ти отговори, какво? Земетресение ли ще стане, наводнение, потоп?? Пиши му първа, разбира се. Щом не си някоя грозна, защо се притесняваш? Той най-вероятно ще ти отговори, или от любопитство, или от възпитание. Обаче да го знаеш - после идва трудното и опасното. Така да си балансираш и премериш поведението и реакциите, че нито да си му досадна, нито пък да си студено-важна, да не си прекалено отворена, но не и някоя застреляна. Трябва да се държиш естествено, с вкус, и общуването ви да става естествено и приятно за двамата. На мен най-неприятно ми е, когато момичета и жени прекалено са ме разпитвали, все едно искат да им кажа и майчиното си мляко, или съм в полицията. Една пък (рускиня) искаше да си пишем по цели нощи и само ми четеше стиховете си, които бяха много дълги... Не че е лошо, че пишеше стихове, ама защо като ме хвана за читател, и да ме мъчи нощем? И се учуди защо престанах да й отговарям. Сигурно се е обидила. Трябва да си въздържана по-скоро, не се отваряй веднага. Нека се чуди каква си, какво изпитваш.