Не знам какво да правя!
Здравейте казвам де Андреа и съм на 20, имам връзка от 4 години, всичко между нас е толкова сложно, че не знам какво да правя. Приятелят ми винаги е бил много ревнив и от началото на връзката ни се е случвало да ми посяга. Първите 2 години очите ми не виждаха нищо друго освен него въпреки обидите и шамарите. Като цяло никога не сме се разбирали идеално, в началото на 2-рата година той ми се разсърди и отказваше да ми говори, първите дни мислех, че ще му мине, но не му мина, аз се депресирах, само плачех, дори и в училище по време но час сълзите ми се стичаха, постоянно го търсех а той не отговаряше, пишеше ми само да ме обижда, а аз не знаех какво да правя. Една вечер с 2 мои приятелки излязохме на дискотека, там едно момче дойде да се запознаем, първоначално отказах, но на следващия ден разбрах, че е намерил телефонния ми номер, писахме си и понеже нямаше никакви новини от моят приятел (от около месец) а аз бях приключила всичко в главата си се съгласих да изляза с момчето от дискотеката(главно за да се разсеям и да не плача цяла вечер сама вкъщи). Разбрахме се, беше добро момче, но когато моят приятел научи за нас се сети за мен, почна да ми звъни, да ме изнудва емоционално, да идва пред нас... И аз естествено се върнах при него.. И точно тогава започна всичко... Постоянно започна да ми натяква колко долна съм понеже съм излязла с друг а не съм продължила да го търся и да го чакам, аз го обичах толкова, че търпях и не можех да си отида, седях пред него ревах и така с месеци, почна да ме крие от другите, да не излиза с мен на публични места а аз не можех да си отида от него, но няколко пъти се опитах просто да се разсейвам с други момчета след като съм му казала ^КРАЙ^, но той или ги биеше или разваляше нещата между нас, не искаше да бъда с друг, но не ме правеше и щастлива, не даваш и да си отида.. След известно време се запознах с едно момче на име Иван и се привързах към него, но обичайното, моят човек провали всичко, а аз просто не исках да страда и се върнах при него, но Иван беше в главата ми, не му казвах какво точно се случва между мен и приятелят ми, но винаги когато той отново ме обиждаше отивах при Иван и секса с него ми идваше като успокоително, той не ме питаше нищо но ме желаеше.. това е така до ден днешен, мисля да прекратя отношенията и с двамата защото ми е много трудно... мислех да отида на психолог, но нещо ме спря. Днес ми удари шамар защото не исках да му давам да ми гледа телефона, но после се почувствах виновна защото знаех, че имам съобщение от Иван.. Моля Ви дайте ми съвет... знам, че и аз имам вина, но бях само на 16 когато започна всичко

Коментари

1.   Бягай надалеч е моят съвет. Ситуацията ще стане още по-сложна и сериозна ако не прекратиш с нещата сега, казвам ти го от личен опит, защото на тази възраст и аз имах много сходна история. Това, което прави приятелят ти към теб се квалифицира като физически и психически тормоз и със сигурност не е признак за здравословна връзка. Бъди подготвена, че ако прекратиш отношенията си с него има голяма вероятност да започне да те преследва (такива са този тип хора), тогава се обръщаш директно към полиция. Ще намериш много по-смислена и здрава връзка, гарантирам :)
Поздрави

2.   Можеш ли посочиш поне 1 разумна причина да търпиш този тормоз четири години? И какво бъдеще очакваш с такъв човек?
Лошите момчета са много интересни, губите си акъла по тях, после ревете, но пак стоите да ви пердашат и да ви подритват като животни.
Като се страхуваш, иди в полицията и се оплачи от него. Баща, брат нямаш ли, някакви роднини мъже да си "поприказват" те с него?
Иван няма да ти помогне, той си гледа кефа и те ползва за секс услуги.
Зарежи и двамата, постой малко сама, сега и без това е карантина, иди на психолог, чети, въобще мисли за себе си, не бъди подлога на Иван, Драган и не знам си кой. Човек е най-силен, когато живее за себе си и цени себе си.

3.   Единственият съвет, който мога да ти дам, е да потърсиш психолог. Научи се как да живееш, иначе много ще страдаш.

4.   Родители нямаш ли да подредят тоя хубавец?! Ако бях родител, никакъв хлапак нямаше да ми пипне детето! Кажи на баща си, някой братовчед, да ступат този балкански субект. Понеже нищо не правиш, търпиш си спокойно, позволяваш да те унижава, затова го прави.
Как може да го наричаш приятел, твой човек, та тоя е психопат и насилнк! Жените наистина си ги избирате за чудо и приказ!

5.   Ти баща нямаш ли? Брат, братовчед? Разкажи на сестра си, леля си, майка си и пусни жалба в полоцията да го предупредят да не те доближава и повече никога не излизай с мъж, който те удря и обижда. За какво по-точно ти е жал? На него не ми е жал за теб. Психопат е, който ще гледаме по новините някой ден. Всяка е попадала на такъв, но обикновенно ги режем по-навреме от теб. Какви са тия шамари и пребивания на приятели? Утре теб ще прибие. Стегни се. Ако нямаш пари за психолог, влез в канала на Кобилкина в youtube има видеа за подобни случаи. Има и на английски на други психолози.

6.   Надалеч от този незрял младеж,на далеч!

7.   Никога не позволявай на мъж да те удря. А ако го направи веднага се раздели с него. Трябва да ти е жал за себе си, а не за насилника. Защото той ще продължи да те удря, после ще те бие, накрая може и да те убие. И на теб ти е жал за него???? Ти тръгвай на психолог, защото имаш проблем. И веднага се разделяй този психопат. Защото той не е в ред.