Не се влюбвам лесно
В момента съм на 18 имам си приятел, той е доста по-голям от мен, но се разбираме и сме си близки. Като цяло на мен ми е хубаво с него, уважавам го, но проблема е там, че не съм толкова влюбена, много искам да изпитам това към някой. Пишехме си и с няколко други момчета след което се и виждахме, но нищо въобще не мога да се привържа така. Нямам нищо лошо към тях, но просто все не мога да им отговоря на чувствата така както те очакват. Почвам да се притеснявам, преди време в училище си бях харесала едно момче, но той се подигра с мен, накара ме да се привържа към него и накрая ме отряза, дори и нищо не ми каза, просто спря да ми пише и нямаше желание да се виждаме повече. От тогава не мога да среща някой който толкова да го искам отвътре. Бих се радвала на съвети, не мога да разбера защо съм така, има хора които много бързо се привързват.

Коментари

1.   Интелигентните хора се влюбват по-трудно, защото имат повече изисквания, повече очаквания, анализират нещата повече и се учат от грешките си... Всяко следващо "голямо" влюбване е все по-трудно от предишното.

5.   Леле все едно аз съм го писала. В същата ситуация съм и аз. Приятеля ми ме обича много ама аз не го обичам както той мен, не знам дали и ти си така. Моя съвет е да останеш сама със себе си и да помислиш дали наистина искаш да си с този човек, защото няма смисъл да го разиграваш по някакъв начин. Пък ще дойде ден, надявам се, в който ще усетиш любовта.

6.   Здравей аз момче на 21 години положение при мен е било подобно на твойто само че със момиче. Нормално е човек след като е бил наранен да не се влюбва прибързано. Единствения съвет към теб е не се привързвай много към хора който не могат да прескочат и локва заради теб

7.   Ами, човек не е уред с копче -като има нужда и да тръгне. Приятелят ти, по-скоро ти е другарче, а не гадже. Не си задължена да стоиш в насилени връзки, също и не е много почтено. но и така става. Някой ден ще срещнеш голяма любов.