Нямам мечти вече. На 31 съм и нямам за какво да "бутам".
Нямам мечта вече. Имах мечти свързати с компютрите и висенето пред тях, бутах яко за да имам това, което имам. Но не се чувствам щастлив. Не се чувствам удовлетворен. Не е това, което мислех, че ще е. Може би го избирам пред какво ли не друго за да си изкарвам прехраната, (и се радвам, че в такива дни имам работа). Но пиша, защото сърцето ми не се чувства на правилното място.

Не ми се виси пред компютъра вече, не и всеки божи ден по 9 часа.
А това, че не чувствам сърцето ми да е на правилното място, докато не виждам нито 1 друга мечта, направо ме убива. Мога да работя здраво, но нямам за какво. Няма нещо, което да ме прави щастлив вече, няма нещо, което да си кажа, леле това ми е щастието, де да можеше да се изкарват пари и да го правиш - нямам и такива нещо.

НЯМА нещо, което да ме прави щастлив - хоби или друго.
Харесвам всякакви спортове, всичко с топка, всичко с кардио, тенис, гимнастики, някакви весели опасни движения на лостове, плуване, тичане, велосипед. Какво ли не съм опитвал през живота, математики, музики, китари, танци. Имам чувството, че прекосих света и не намерих нещо за себе си. Нямам хоби, което да го правя без да мисля и да ми доставя удоволствие и се уморих да търся, но.. търся.

А в сегашни дни, вися пред компа, мисля си какво ли искам да правя, ям лягам и същото. Мисля ли мисля, и нищо не измислям. Тамън щах да се запиша на един от спортовете за кеф, само за кеф реших е така... И след няма и седмица го затвориха заради новите правила от пандемията. Започнаха да ми навлизат негативните мисли, това е знак не знам си какво. Вече не знам какво да мисля. Не знам какво искам и се уморих да търся. Нямам мечта, защото нямам нещо, което да ми доставя удоволствие просто да го правя.

Коментари

1.   И аз съм горе-долу по същия начин, само че съм студентка по медицина. Ако имаш приятели, поемай инициатива да се събирате. Спортувай нещо, което в момента може. Купи подаръци за любимите си хора. Зарадвай някой, като не очакваш същото в замяна. И така... на мен това ми помага.
Ж 24

2.   Вземи си куче. Аз се спасявам с четене. Съседката отглежда цветя и гледа куче, аз имам котки.

3.   Няма ли жени около теб? Деца? Стани доброволец-разнасяй храна на нуждаещи се, засаждай дървета. Има групи във Фейсбук Гората. бг, Приятели,помагайте и пр.

4.   Какво ревете всички бе? Хората няма какво да ядат, а той реве, че не се бил записал на спорт заради пандемията. Е какъв мъж си ти бе ?
Я се стягайте, аман от лигльовци. Знаеш ли пич, че има семейства с по 2 деца, които не знаят дали ще имат вечеря на масата си. Живеят ден за ден. Това естествено не е твой проблем, но спрете да си мислите, че сте най-зле и се огледайте около себе си. Ще се шокираш колко неща имаш, за които другите само си мечтаят.
Иначе грам не съжалявам хора, като теб. Проблемите са ви в главите.

5.   Споко ще откриеш какво искаш да правиш като настъпи пълно отчаяние,при мен така се случчи една вечер просто го сънувах,на другия ден веднага започнах да го правя и така четери години,но сега вече и други неща ми се правят,всичко се нарежда просто не спирай да го умуваш

6.   Регистрирай се в сайтове за фриланс услуги, научи как се случват нещата, изкарвай някакви пари от това и постепенно ще станеш добър. Почти някаква тотални различна работа, за да ти е интересно, пътувай, обикаляй из България и света, запознавай се с различни хора, било то и в Интернет. Излез от зоната си на комфорт. Запиши се на някакви курсове в друга сфера (скоро записах Дигитален маркетинг в СофтУни и мноого се запалих).