Поиска да си останем приятели
Здравейте, аз съм жена на 23г.
Преди 3-4 седмици се разделих с един мъж на моите години. Той искаше да си останем приятели и аз се съгласих, но взаимоотношенията ни в момента са силно казано приятелски.
На мен ми липсва, животът ми някак не е хубав без него. Пиша му, той има работа примерно казва ще ти пиша после, не пише и т н. Каза, че нямало как да ми обръща толкова внимание както преди. Звъняла съм да разкажа нещо, не вдига. Държи се, някак си грубо, сякаш ми се дразни.Имам чувства към него още, но не съм в добро положение в момента да спра да контактувам с него, сякаш не мога. С предишните ми приятели не общувам, веднага като се разделихме прекратих контакт.
Искам да си го върна, но не вярвам, че ще успея.Защо се държи грубо, аз под приятелски отношения разбирам друго? Не си мислете, че не спирам да му пиша, пиша му 2-3 пъти в седмицата само да го питам какво прави. Не му досаждам и съм напълно сигурна в това.Дори и да имам чувства ако наистина имаме добра приятелска комуникация, аз бих се радвала! Просто ми липсва ужасно много. Моля,помогнете.

Коментари

1.   Това с оставането на приятели е може би най-честото пожелание при раздяла, но същевременно и най-трудно изпълнимото. Този мъж ясно дава да се разбере, че не иска да сте близки приятели. Запази достойнство и се отдръпни.

2.   Затваряш вратата или ще страдаш. Той си е направил избора и всичко е приключило, трябва и ти да поемеш по своя път. Колкото по-бързо осъзнаеш това, толкова по-малко време ще те боли. За съжаление на този фронт повечето сме губещи.

3.   Ох, жените понякога много не разбирате. Да си останем приятели не трябва да се приема толкова буквално. Повечето пъти означава "нека спрем да сме повече от приятели", а не че няма да сме по-малко от това. А в редките случаи, когато се има предвид е по-скоро желание за това, но скоро се открива, че чувствата са горчиви и приятелство няма как да остане. Ти просто се утешаваш, че не го губиш напълно и си се вкопчила. Не те иска. Свършило е. Продължи.

4.   Няма приятелство между мъж и жена. Особено ако вече са бивши. Защото поне единия още има чувства. На него вече му е писнало от тебе.