Възрастта има ли значение?
Здравейте! Ясно ми е, че възрастта няма особено значение, но бих искала да чуя мнения на различни хора и техните аргументи. Ще започна с това, че аз съм на 20г. и приятелят ми е на 33г. Какво смятате? Били ли сте в такива отношения? Продължават ли или не са ви се събрали пътищата за дълго време? Бих казала, че той е доста сериозен в решенията си и от това, което виждам той би бил отговорен ако създадем семейство. Рано мие, говорили сме, че все още не желая да имам деца и такива неща и той ме разбира и ще ме чака, защото аз имам други ангажименти като да завърша университет и да се реализирам в работата.
Няма какво повече да влизам в подробности. Бих искаша да чуя вашите мнения за такива връзки и опита, който имате с тях(ако сте имали или имате такава)? Моля без хейт :)

Коментари

1.   Ние с моя мъж имаме 17 години разлика, но това не ни пречи. Абстрахирай се от общественото мнение и слушай сърцето си.

2.   При голяма разлика във възрастта има и голяма вероятност той всъщност да има брак, жена, деца и да крие. Поне аз първо с това асоциирам значителната разлика във възрастта. Съмнително ми е, а и 13 години са си доста.
Погледнато от другата страна обаче, по-възрастен партньор може да бъде и по-разумен, по-надежден и като цяло с по-друго мислене.
Аз лично съм имала приятели макс 5 години по-голям от мен, по-малък с година също съм имала. Не мога да преценя кой вариант е най-добър, явно всичко е до човека.
Успех желая! :)

3.   Мила, личи си, че си малка. Това не е разлика която да коментираш. По-скоро той трябва да се притесняват ти на каква емоционална възраст си. Добре е човек да е навършил 25 години за да е готов за сериозна стъпка.
М 32

4.   Всичко е до човека. Ако си паснете, не виждам проблем.
За юен обаче има значение. Аз съм на 34, имах връзка с 20-годишна. Тя даже беше навита на семейство, но аз се дръпнах. Знам, че след пет години няма да е същия човек. Но си изживяхме хубав романс. Опитайте и вижте. Ако е готов да те чака, не виждам проблем.

5.   Здравей, мога да ти споделя моите виждания и опит, тъй като съм се срещала с мъж на тази възраст. Оказа се мъж с интелект и просто разговорите ни вървяха още при първата среща, все намираме какво да си кажем и с днешна дата. Много зависи от това що за човек е, преди да изляза с него си бяхме писали поне 1м. Аз разбирам що за човек стои отсреща още докато общуваме в социалните мрежи. Няма да скрия, че изпитвах леко притеснение преди часа на уговорената среща. Притеснявах се от това кой ще дойде, дали ще дойде този човек от снимката, но останах очарована наистина и от държанието и от добре изглеждащият му вид за възрастта. Изпитвам уважение и този човек за мен има специално място, така и ще си остане. За съвместен живот заедно може би би било пречка, това че в момента ти имаш други планове за живота, а той мисли за семейство и спокойствие, и ще иска по-скоро да се случи това.

6.   Миличка какво да ти кажа имала съм гаджета на по 35 години (когато съм била на 20) имала съм и гаджета по малки от мен,има доста примери,дори се сещам за един от личен опит,мъж на 32 години беше с по детисно държание от 21 годишен,та лично за мен нямат значение годините

7.   Аз съм на 27. Ако бях на 33 бих излизал с 20 годишна, като теб.
Но бих те оставил максимум, докато навършиш 26-7
След тая възраст ставате крайно досадни и ви интересува едно единствено нещо. Деца и сватби.

8.   Аз съм мъж на 33 и поради средата, в която се намирам (университет), съм заобиколен от 20-21 годишни колежки и бих казал, че момичетата на тази възраст са много по-зрели от връстниците си и определено ми грабват вниманието. От моя гледна точка, в момента няма никакви пречки да имам връзка с момиче на тази възраст, но повечето момичета нямат същото виждане и независимо от това, че изглеждам много по-млад и съм харесван, стигнели се да казвам възрастта си всичко приключва много бързо. Ние като общество имаме доста предразсъдъци по-отношение на връзките между двама души. Аз не виждам никаква причина, ако двама души се желаят в един момент да нямат връзка само заради това, какво ще е след 10 години, или какво ще кажат хората. Моят съвет е ако се искате и се желаете, бъдете заедно без да мислите, какво ще е след 10 години, отдайте се на момента и се оставете по течението, всичко друго е причиняване на излишна болка и само страдание!

9.   Добре пправиш, първо образованието и професията, за другото има време

10.   Човекът гони последния влак, отчаяно драпа за деца . Ти пък още си градиш живота. Той има над 15-18 години примерно сексуален опит, ти доста по-малко. Той е имал сумати връзки, знае какво да прави, ти още прохождаш. Знае как да те манипулира, и след годинка-две ще те забремени, защото му е време. Загубена кауза са тези връзки.

11.   От авторката: Не казах, че търси деца и сватби. Напротив не бърза за тези неща и въпреки това сме говорили, че аз също не бързам, защото съм на 20 години и имам много пред себе си преди да се ангажирам със семейство.
Колкото до коментар номер 2: Не, няма си брак и деца. Все пак сме заедно от доста време и му знам и бенките не тялото :D.
Колкото до коментар 7: За жалост доста от нашето поколение станаха такива като теб. Неспособни на отговорност, какво остава да бъдеш глава на семейство и да се грижиш за него. Дано мирогледът ти да се промени, все пак мъжете съзряват по-късно, но фактът, че говориш по този начин за жените ме кара да се надявам, че няма да си намериш някоя сериозна, която да разиграваш и да оставиш или още по-лошо като типичния днешен мъж - да забремениш и да я изотавиш с детето когато то стане на 2 години. :) Нищо лично. Просто станахме твърде много хората, които са израстнали без баща и определено не го пожелавам на никого.

12.   Ще търсиш десет години по-млад, ако вземеш да се омъжваш за такъв и прекарате едно десетилетие заедно. Той трябва да си излиза с жени към 30те, не студентки. Хващам бас, че няма нищо сериозно с жени(момичета в неговия случай) зад гърба. Хвани си някой до 25, че това са 13 години и е смешно. И не заради хорското мнение, просто е нелепо. Повярвай, че на 27 е учудващо да си с момиче на 18, гледат те критично и шушукат.

13.   За мен не е проблем ,била съм с мъже ,с които разликата ни е била малка -2-4-6 г ,но съм била и с такива (по-точно двама ) ,с които имах 11 и 14 г разлика и извода ми е ,че разликата във възрастта никога не ми е била определяща за да бъда щастлива ,ако се чувствам ОК с човека до мен ,дали е доста по -голям би било без значение ,нооооо съм си казала ,че не бих била с мъж, който би ми бил баща ,т.е разлика да речем от 16-18 нагоре ,общо взето до 10-12г разлика ми е ок

14.   Възрастта има значение според мен. Щял да те чака, само че докато те дочака да завършиш, да си намериш добра работа, да се утвърдиш, той ще стане на около 40.

15.   С бившия си мъж имахме 8 години разлика, в началото нямаше проблеми, но в един момент започна да се усеща. Уж и двамата вече бяхме завършили, уж нямаше вариант аз уча, той работи и пак не стана. Най-малкото заради идеята за прекарване на свободното време. Аз исках след работа или през уикенда да сме активни, да излизаме, да се срещаме с приятели, а той все по-често смяташе, че съботата е за да си почиваш на дивана. И изобщо тъй както бяха само 8 години накрая се оказа, че аз съм млада жена, а той се държи като пенсионер. Така, че... сега може и да не е проблем, но когато той мине 40, ще видиш за какво ти говоря.

16.   Съпругът ми е 14 години по-голям от мен. Имаме две деца и нещата вървят добре. Никога не съм имала проблеми. Ж. 32

17.   Възрастовата разлика разлика няма абсолютно никакво значение. Аз например на 37 зарязах едната ми приятелката, която беше на 18, няма сех няма гаджета. Няма как да ми губи времето при положение, че по това време имах още 3 други приятелки и бивша жена. Тъй че ооичайте си акъла! Другите искат всичко, тая фасони ще ми продава. Аре!

18.   Когато двама човека са на различен стадий от живота си това винаги дава проблеми. Един мой приятел на 35 имаше гадже на 22 еми той си търсеше жена, тя мислеше само за барове, еми разделиха се. Когато бях на 25 имах гадже на 18,то беше ясно, че връзката ни не може да съществува, тя тепърва щеше да стане студентка някъде, ние даже никога не сме си говорили за някакви бъдещи планове, връзката ни се крепеше само на секс. Даже не се и разделихме, просто спряхме да се търсим, то беше ясно, че връзката ни е абсурдна и така.

19.   Здравей, авторке. Жена съм на 54. Всичко зависи от конкретния човек. Омъжена съм за човек, който е на 32. Това са 22 години разлика. Имам дете от него и нещата между нас вървят много добре. Имам дъщеря и от първия си брак, която е самостоятелна и живее в друг град. С първия ми мъж бяхме на едни години, но не се разбирахме и се разделихме. Родителите ми бяха много против това, да заживея със сегашния си съпруг. Аз не ги послушах и слаба богу. Вече сме заедно от близо 10 години и не мога да се оплача от нищо. Живеем в разбирателство, дори интимният ни живот върви много добре, все пак не съм никак млада вече. Правим го по 2-3 пъти в седмицата и нямаме никакъв проблем. Моят съвет е да не гледаш годините, а да гледаш човека.

20.   Няма значение аз съм на 50 ,приятеля ми на 41.Когато се разбират двама души и си пасват , няма значение годините!

21.   Има, ама няма какво повече да влизам в подробности.

22.   Аз съм на 28, приятелят ми на 49. От почти две години сме заедно. Възрастта няма значение!

23.   освен да те чукам и да ти се радвам като малко дете на малка животинка друго невиждам какво може да стане.Забога ти си едва на 20години какво търсиш от човек на 30и няколко години незнам? та той след някоя година вече ще спре да му става дай да си говорим сериозно?Защото аз съм на 31г в момента но жена ми е на 29години.Найстина ако ми падне момиче на твойте години стига да бях ергенин като този тип и аз щях да ти се радвам щях постояно да ти свалям звезди и да те карам да мечтаеш все пак нали това е целта вкрайна сметка да докосвам нежната ти кожа и да си правя моя кеф,но за сериозна връзка освен на думи не чакай и дела пак ти казвам все пак ти си на 20години а повярвай ми тепърва имаш да се учиш от живота а ние тепърва на тия години вече страдаме от него такаче се замисли много какви ги вършиш защото на думи винаги ще чуеш това което искаш заразлика от момче на твойте години което тепърва се учи да се изкаже.