Приятелката ми има записан в телефона номер на мъж с женско име
Ами заглавието говори само по себе си. Знам какво ще кажете, но искам да го чуя и от някой друг. Става дума за обща компания от 8 човека - събираме се, пием кафета приказваме си. Повечето са по двойки, но има и свободни хора. Преди 3 месеца някъде нещо много странно ми направи впечатление. Единия от компанията се казва (името е измислено) Георги. М. да речем. Той е свободен. Докато чакаме да дойде часът на уговорката за разходка телефонът на приятелката ми звъни и на екрана се изписва Гери. М. Тя беше в банята и не вдигна, а аз в първия момент не обърнах внимание до момента когато не излезнахме и въпросният не и каза - "Звънях ти, а ти не ми вдигна". Бях като застрелян но си сдържах емоциите. Само да отбележа никой друг не беше звънял след това. Както и да е мина месец време, нещата поизбеляха, казах си че може да не е той а някоя нейна приятелка и не бива да се поддавам на ревността. Но....подобна случка стана преди месец - отново тя беше в банята, този път нямахме уговорка да излизаме но телефонът и беше на масата и и дойде съобщение по вайбър от Гери М. като на снимката познайте кой беше....Дааа точно така на нашия общ приятел. Не знам какво и беше писал тъй като не и ровя в телефона, но този път бях сигурен че е той и от тогава насам се чувствам доста сконфузено особено като сме се събрали компанията. Връзката ни не е особено пламенна и да си призная честно не върви много добре, но пък и ми стана тъпо точно по този начин да се случи. Какво е вашето мнение?
Случвало ли ви се е подобно нещо и въобще има ли основание да се притесняваме ако половинката ни има записани мъже/жени с имена на другия пол?

Коментари

1.   Ппц не го одобрявам, но този път има доста основателна причина да и погледнеш чатовете с този. Ако я питаш директно винаги може да те изкара виновен, че се съмняваш в нея, а реално това било шега между тях. Един вид се шегували и тя му сменила името в указателя. Между другото има и немалка вероятност нещата реално да седят по този начин. Вместо да тормозиш себе си и да внасяш напрежение във връзката ви просто хвърли едно око на чатовете.

2.   Естествено, че имаш основание да се притесняваш. Няма друга причина да му сменя името на женско, освен ако не крие нещо от теб. А то е ясно какво крие.

Ако и без това не ти върви връзката - е време да помислиш за бъдещето - има ли смисъл да продължаваш с нея.

3.   Ееех, може ли да си толко наивен!? Има ли вика повод за притеснения.
Нали знаеш жените кога сменят имената на мъжете с женски такива, ако не знаеш да ти кажа. Когато същите тези мъже или ги чукат или много скоро ще започнат да го правят. Пич, разкарай я тая. Нека и дойде, като гръм от ясно небе. И какви са тия глупости не и ровя в телефона.
Бате, ако видя, че друг мъж и пише с женско име, то направо взимам телефона и ще чета,а тя ще стои и ще гледа, докато не прочета всичко.
Стига с тия глупости, ако ли не си живей още в лъжа, но ако искаш да си спестиш още унижения я разкарай моментално.

4.   Бих сложила картите на масата, след което най-вероятно връзката би приключила.

5.   Прочети и чатовете задължително, така си изясняваш нещата вместо съмнения да те мъчат. И ако е каквото изглежда... ами когато сте заедно с Гери М хвани нежно за ръчичка твоята прелест, отведи я до Гери и му се извини че, без лимон в устата и чушка в задника му я подаряваш. Без разправии и истерии, без унизителните "Ама защооооо, лъжци, предатели" т.н. Не се поставям в подобна позиция.
Спокойно си му я подарявай (така унижението ще си остане изцяло за тях, все едно за теб тя вече е предмет от който нямаш нужда и подарявам на друг който пък се нъждае) честити му подарената придобивка и си тръгвай с изправен гръб и глава.

Ж

6.   имах един приятел но неми беше толкова близък просто приятел с проблеми много на главата, запознах се с майкаму случайно един ден докато го чаках да излизаме с него, майкаму ми сподели проблемите му и ме помоли да подържаме контакти ако има нещо да и докладвам един вид и аз се съгласих, понеже исках и аз да му помогна наистина да излезе от тия лайна в които се е вкарал. Той беше на едва на 19 аз бях на 27г тогава а майкаму незнам на колко е била но беше много запазена жена но самотна майка без мъж до нея. Минаха месеци от както се чувах с нея и всеки път когато я виждах в тях тя беше все по красива и по красива но все пак жена която гонеше 40те години вече но подържана и на място. С времето започнахме да излизаме да споделя и други нейни проблеми на главата а аз всеки път се правех че я ислушвам все пак това ми беше ролята нали и през цялото време тя ме имаше в нейния телефонен оказател като замесник шефка и никой не подозираше какво става между нас и така малко по малко докато не дойде момента в който си легнахме в най скромното хотелче и не го направихме няколко пъти. Честно казано хареса ми много защото тя правеше неща дори които все още аз не бях правил с предишните ми момичета в живота но дойде момент в който това продължи 1месец и ме помоли да спрем защото започвала да се влюбва в мен а знаехме че няма как да се получи нещо повече от секс. Такаче си му прави и ти сметката

7.   Да, ние със съпруга ми по времето когато бяхме любовници така си бяхме записали телефонните номера - той с женско име, аз с мъжко. Стар номер.

8.   От Автора

Здравейте и благодаря на всички за участието в темата. Ясно ми беше какви ще бъдат повечето отговори, тъй като съм чувал за този феномен жена да записва мъже с женски имена в телефона си и долу горе знам какво значи, но не мислех че ще ми се случи на живо. Не че е кой знае какво - по скоро е неприятно, дори и друга жена да видиш да го прави пак ще ти стане сконфузно. От тук нататък аз ще започна леко и деликатно да разследвам нещата, като дори ще и преровя телефона. Искам да съм максимално подготвен когато трябва да се сложат картите на масата. Но както ме посъветваха по - горе мисля това да стане без караници и без кавги. Лошото в случая е, че някой трябва да се отдели от тази компания от 8 човека. Или аз след като скъсам с приятелката ми, или те двамата които предполагам ще тръгнат заедно когато тя се освободи. Пък може и те двамата да се скарат и да не се гаджосат :D Знае ли човек. Времето ще покаже. Доста ми олекна след като писах тук и да си призная не изпитвам ревност. Ще се подготвя в рамките на седмица две, ще събера информация и ако доказателствата са против нея деликатно ще я скъсам, даже си мисля пред Герито и направо да му я подаря.

9.   Ти си будала.

10.   Въобще не ѝ отваряй чатовете, а говори директно с нея. Защо името на вашият общ приятел е Гери М. ?! - директен и ясен въпрос.
Едва ли ще получиш адекватен и честен отговор, но опитай.

11.   Чети, слагай keylogger , 100% има нещо ! Ако разбереш нещо не и казвай ! А като се обади следващшя път гери вдигни и го направи леш , после изхвърли ку*вата с парцалките и , и си сипи едно малко .....!

12.   Ами според мен "Гери .М " оправя приятелката ти , а теб съвестта не ти позволява да и видиш чата ....и те правят на глупак , трябваше да отговориш на въпросния (Гери.М) и да напишеш обади ми се , след което вдигни телефона и му....(сещаш се) . Аз ако се съмнявах , че приятелката ми изневерява веднага щях първо да намеря тоя "Георги" и да го накарам да си изпее вс , после изхвърлям парцаланата и така . Не разбирам мъжете, които са спокойни докато имат съмнения за изневяра ...
П.с не съм ревнив но най -мразя да ме правят на глупав..

13.   До 3 . Много си прав ! Аман от курволяци , зарежи я веднага и прекратявай всичко с тая компания , дето тоя нещасник седи и те гледа в очите докато е*е приятелката ти, тва е страшна подигравка , аз бих му разбил канчето !

14.   Ем брат Сигорни се дъни зад гърба ти , кофти разкарай я да вари при Гери.

15.   Пич те двамата правят неща зад гърба ти. Няма какво да го мъдриш много, иначе хубаво че искаш да си 100% сигурен. Но оттам нататък провери дали и останалите в компанията ви не са знаели за това нещо. Ако не - идва въпроса дали да ги изобличиш пред тях след като се разделите.

16.   Щом използва друго име определено иска да скрие от теб тази комуникация, може би точно затова да не си мислиш разни глупости. Не я защитавам! Казвам, че някак не ми се връзва цялата картинка, ако имаше нещо повече от чат с този, тя щеше да си крие телефона или да го заключва, но очевидно това не се е случило. Тя, ако иска да е с него, ще бъде с него, какъв е проблемът? Тя е с теб до момента!
Съветът ми е да го обсъдите спокойно, да я питаш за мотивите, за чувствата, въобще накъде върви връзката ви. Такова дебнене не ми се струва мъжко, питай директно и после си прецени. Успех!

17.   След като приятеля е от обща компания, не виждам причина да крие името му. Може да е някаква грешка. Аз преди две години записах телефоните на двама нови колеги, единия мъж, другата жена, размннени. И досега говоря поне веднъж в седмицата с някой от тях, но така си останаха с разменени фамилии. Какъв е смисъла да слага друго име, след като ако някой е достатъчно близо да види кой я търси, ще чуе и гласа дали е женски или мъжки. Ако иска да скрие големия брой разговори не е ли по лесно да ги изтрие от последни повиквания? Ако само на това ти се крепи цялата теория за изневярата на жената до теб, проблема е в теб. Ако имаш и други наблюдения, по добре прегледай тайно телефона, отколкото да рискуваш да си разрушиш връзката заради печатна грешка.

18.   от Автора

здравейте хора. Мина почти месец откакто писах темата и нещата се развиха в благоприятна за мен посока. Просто се разделихме защото тя е от друг град и се наложи да се върне обратно там да живее. За Георги не съм я питал, а и не можах да открия убедителни доказателства с които да я закова на място. Видях един чат между двамата в който не пишеше нищо подозрително и един малко по странен във вайбър който като че ли не почваше отначало явно е бил изтрит след което пак са си писали, но отново нищо подозрително. Другото интересно е че никога не е закъснявала, винаги сме си заедно вечер, нито е излизала сама. Като и да е. Разделихме се като приятели и си казахме че някой ден може пак да ни събере съдбата (едва ли). Говорим си от време на време и съм и казал ако идва насам да се обади. А Георги си е тука, но той вече нищо не може да направи. Ако иска да отива да живее в нейния град. Ако въобще е имало нещо между тях.
Абе сложно нещо е живота....