Безкрайни неволи
Здравейте и честита Нова година. Първо искам да се предсавя, макар и анонимно - мъж съм на 27 години, живея с малък град в дълбоката провинция. До лятото на миналата година, все още бях във връзка, която до този момент беше продължила около 4 години. Момичето, с което бях беше първото ми гадже изобщо. Да, до 23 годишна възраст не бях излизал с момиче, в което е и причината за проблема за който създавам тази тема. Сам по себе си съм си изцяло интровертен и затворен човек, същевременно скромен, срамежлив и необщителен. Като цял все качества, които възпрепядствам намирането на приятелка, но някак си успях да намеря такава преди преди години. Нещата между нас се получиха, понеже и тя беше такава, паснахме си и през този период не се промених и си останах такъв, за това не научих и нищо за жените. По стечение на обстоятелствата се разделихме миналото лято и аз останах сам с всичките си негативи, които възпрепядстват намирането на нова. Разбира се след няколко месеца започнах да се оглеждам ново момиче, но предвид ограниченият ми социален кръг, малкият град опитите ми се проявяваха предимно в интернет. Не искам да казвам голяма дума, но завързах контакт с доста момичета във фейсбук. Разбира се не изпращах покани на килограм, а го правих след като ми допаднеше външно, като разбира се разглеждах и снимките, информаията и интересите и, които са достъпни разбира се. За няколко месеца завързах контакт в месинджър с 8 момичета, но за жалост при всички разултатът беше един и същ. Седмица-две чат и обмяна на съобщения и след това пълно мълчание. Очевидно допусках някаква грешка. Както казах, не съм обшителен и сладкодумен, но някак си успявах да отварям теми, които водеха до продължителна обяна на съобщения. Предимно чатовете ни се състояха в обсъждане на актуални теми,интереси, ходита, а след няколко дни щом се опознаехме малко започвахме и да си задаваме и малко по лични въпроси от рода на лични предпочитания и любими, филми книги и тн. Винаги съм се държал възпитано и с обноски. С повечето сме се разбирали да си чатим вечер и винаги когато я поздравя, съм питал удобно ли е да си чатим или е заета, винаги когато съм ставал за малко - да отида до банята или да свърша нещо съм казвал за да не чакат, също така щом получа съобщение веднага съм отговарял и тн. Докато при никоя от тях нямаше такова нещо. Пишим си, реши да си легне насред чата без да каже и аз оставам да чакам отговор или пък гледа си филма докато чатим и през 20-30 пише по нещо като същевременно отрича да е заета и твърди, че и е приятно. Да не говорим, че вижда съобщението сутринта и реши да отговори чак вечерта.Най-честият номер е да кажат, че четат щом им пиша и, че щом си свършат главата ще ми обърнат внимание, но така става, че на другият ден аз отново трябва да пиша пръв........ Със всичките до дук нещата приключиха или като видят и не отвърнат на съобщението или като ми кажат, че са заето и ще ми отвърнат по-късно. По принцип 1-2 като не го направят им пиша да ги питам какво е станало, но на третият вече ми се изяснява и спирам даи ги тормоза, като контактът ни приключва.
Както казах съм доста ограничен с общуването и като нищо на бъркам някъде, но всички момичета ли са така ? Да не би моето поведение да е прекаено дървено и уважително и това да не им допада ? Може би ми прави впечатление, понеже аз винаги имам някакви очаквания щом пиша на някого. Не го правя за да си убивам времето, а го правя с надеждата да стане нещо и затова държа толкова.
Друг момент в, който си мисля, че бъркам е, че вероятно подхождам приятелски. Никога не съм коментирал външният и вид- че е красива, привлекателна, че е мой тим и тн, никога не съм повдигам въпроса за секса или пък до това дали има приятел. Тук ли греша ?
Другото, което си мисля. е че след седмица чат всяко момиче се надява да и поискам номера или поне да я поканя на среща, а когато продължаваме да коментираме книги и филми се отегчава и и писва ? Разбира се искам да изляза, но не искам и да навлизам в личното и пространство и да изглеждам нахален от самото начало. Всички до сега са от моя регион и срещата не е била невъзможна.

Искам да опиша още от моите неволи, но не искам да правя и публикацията си прекалено дълга. Надявам да сте предобили представа, за това което съм се опитал да ви кажа.
Моля ви за съвет и за някакъв коментар, какво да променя от тук насетне, за да не се стига до това, което се случваше до сега. Защо просто им писва и спират комуникацията с мен ? Разбирам ако не си пасвам, но от разговорите в чата сме си намирали множество сходства, интереси и гледни точки, но защо внезапоно губят интерес ?

Коментари

1.   Няма лошо, че си търсиш приятелка в интернет. Аз срещнах моя мъж така. Но според мен правиш една голяма грешка - фейсбук не е сайт за запознанства. Аз също винаги съм имала проблеми с общуването и съответно намирането на гаджета, затова съм имала няколко връзки с мъже от сайтове за запознанства. Там са хората, които наистина си търсят връзка или секс. Във фейсбук не това е целта на профила, а комуникацията с приятели и познати. Така че потърси в създаден за целта сайт или пък заговори някое момиче на живо, може да ти се усмихне късметът.

2.   Защото си блудкав и защото ти имаш очаквания, но пишИш с момичета, които не е 100% , че имат същите.

3.   Приятелският логически подход си го запази за чатовете с приятелите си мъже. Жените не харесват безкрайните общи приказки и "уважително" отношение. Те търсят емоцията и флирта.
От самото начало е хубаво да покажеш интелект и възпитание, за да привлечеш внимание и да се отличиш от масовката, която зпочва разговора с "Здр ко си пр?". Но почти веднага след обичайните любезности, трябва да превключиш на емоционална вълна, закачливо дразнене на момичето и флирт. Не е нужно да се мазниш и да правиш някакви фалшиви комплименти. Даже изобщо не е нужно да споменаваш думата секс/секси, красива и т.н. Трябва да бъдеш мъжествен, лежерен, закачлив, леко загадъчен, не винаги на разположение и отговарящ на секундата, не извиняващ се.
И най-важното от всичко е да се опиташ да изведеш момичето на среща възможно най-бързо след онлайн познанството ви. Колкото повече чатите, толкова по-голяма е вероятноста да сбъркаш някъде или първоначалното привличане от нейна страна да изчезне.
Тъй като е много дълго и сложно за оняснение, знам един чудесен канал в тубата по темата, който обаче е на английски. Kазва се "The gentlemen's game". Човекът обяснява изключително задълбочено и психолигически всички аспекти на отношенията мъж/жена. Разгледай го, може много да научиш.