Разведен-второ качество
Здравейте! Аз съм на 25, той на 40. Разведен с дете на 8 години. Жена му го е оставила, искала друг живот. Както и да е, мъжа е добър но аз май не мога да го приема.. Буквално ме е яд, че е вече бил женен, че е изживял с друга всичко което на мен ми предстой. Иска ми се аз да му бях пърата жена. Случвало ли ви се е.. мисля да потърся помощ от психолог. Явно проблема е в мен, ревност ли е, какво е не знам. С бившата имат отношения основно около детето, тя си има нов мъж и там нямам поводи за ревност, но пак ревнувам за това което са имали, преживели и просто ме е яд, че е бил вече женен... дайте съвет моля

Коментари

1.   Много странно поведение, нелогично, но типично за жените. Защо трябва да се влюбваш в човек, който е в съвсем друга житейска позиция от твоята и значително по-голям от теб?

Изглежда много по-логично и нормално да си търсиш необвързан, неразведен, неженен и пр. мъж, каквито има много.

Но на всички ни е ясно защо си хлътнала толкова много по него - заради стандарта на живот, който води. Иначе има много други умни, добри и по-млади мъже, които са свободни и без деца от друга, и без опит с дългия семеен живот.

Но меркантилността ви няма граници. Буквално ви заслепява!

2.   Месля че си съвсем наред. Ще го преодолееш скоро това чувство, ще се оправят нещата, но готова ли си за всичко следващо, внимавай за бившата, понякога се появяват отново, когато видят бившия си щастлив.

4.   Бившата му щом си има мъж, той е сам, иска да е с теб и показва, че те обича и държи на теб, няма повод за ревност, да ревност си е!
И аз отначало с мъжа ми, който е имал брак и има син се вкарвах в някакви филми, но с времето ми мина, да беше ревност, защото знаех, че този прекрасен човек, който спи до мен е имал жена и дете от нея, но сега това чувство го няма и си гледаме нашите деца

5.   Не, не е проблема в теб. Точно така е. Аз съм омъжена и имам щастлив брак, не бихме се разделили по свое желание, обичаме се много и често си говорим по този въпрос и двамата смятаме като теб. Няма как да си стока като си се развел. В повечето случаи. А и е така, на два различни етапа сте - ти искаш да летиш, тепърва да изпиташ красиви емоции, да се видиш булка, да бъдеш бременна, да чакаш първото ритниче... а той, той вече е минал през това и няма да ти влезе във филма. Доста е възрастен за теб. Не се хаби, сто процента има младоци до 30, с които можеш да си...

6.   Я стига!Сина ми също е разведен,но това не му попречи да си има втора жена и син,и да живеят много добре.Стегни се и мисли с главата си.

7.   Не те разбирам,авторке.Той е живял с една жена-поне така се предполага,а би могла да вземеш неженен който е сменил сто преди тебе и с тях да е изживял много повече неща,отколкото разведения-само с една.Аз за съвсем друго бих се притеснявала на твое място-че това дете винаги ще свързва този човек с бившата му,те винаги ще са родители на това дете.Аз за себе си не съм сигурна как бих се справила с такова нещо,та затова съм си взела ерген.

8.   Авторката-ми не, не е богат нито води кой знае какъв живот. Аз спокойно до няколко години ще изкарвам повече пари от него. Материалната страна настрана, просто явно имам ревност за бившото му семейство.

9.   Още древните са казали - "Съюз между равностойни".
Няма как да не ти е чоглаво, след като знаеш, че всичко, което Ви предстои, което ще изживееш за него ще е за втори път - дори може на ум да Ви сравнява - "с бившата беше така, а с тази - еди-как-си".
Терзанията и неприятните емоции ще си останат само и единствено за твоя сметка, помисли си хубаво, дали искаш, дали си струва да си ги причиниш?

10.   Имах връзка с разведен мъж на времето. Детето живееше с бившата.
Стойностен и чаровен мъж беше - зрял, внимателен, романтичен, но как нямаше и да бъде като имаше предишен опит и беше 7 години по-голям от мен.
И аз като авторката изпитвах някаква ревност от миналото му - още повече като отидех у тях навсякъде имаше снимки на детето и общи семейни с бившата- общите ги махна впоследствие. Майка му също все говореше за внучето, нормално е, но не ми беше приятно. Върхът беше когато бившата разбра за мен и започна всеки ден да го търси по няколко пъти, нищо, че имаше друг живот и тя го беше изоставила. Тогава реших, че не искам да се обвързвам с този мъж - бях на 23.
Ако и ти си разведена, ще ти е по-лесно, но ако това чувство продължава да те тормози, по-добре сложи край на връзката по-скоро, а и 15 години са солидна разлика.
Пиши какво си решила.

11.   Авторката до номер 10. Ох,все едно себе си слушам .И моя неговата го оставила,и той имаше общи снимки с нея,уж заради детето.Махна ги ама ако не бях намекнала щеше да си е с тях.И при мен се говори постоянно за детето,бившата не я обича,поне не показва и номера от нея няма,ама явно хората са различни.Едни мъже оставят семейства и с лека ръка продължават ,обаче на този моя явно едно такова вече му стига.Сега фокуса е да се гледа детето,и да се милее по миналото,какво е било ,какво е могло да бъде и така нататък.Нямам още решение,но ми е ясно че няма да я бъде работата .

12.   допълнение към предишния ми коментар,не съм била женена,разведена и деца нямам.

13.   Просто си пикла на 25, а той е мъж на 40. Като искаш да си му "първата" в каквото и да е, си хвани някой по-млад. Дееба и тъпотията, честно.

14.   Просто си пикла на 25, а той е мъж на 40. Като искаш да си му "първата" в каквото и да е, си хвани някой по-млад. Дееба и тъпотията, честно.

15.   Еми тъй е като се хващате с по-големи мъже, пък искате да са без жени и деца. Кой те кара да се хващаш с 40-годишен като си на 25? Свършиха се младите мъже до 30 ли?
Свършиха се тия без брак и деца? Просто има солидна банкова сметка и яко возило, това е. Каква ревност? Та човека е на 40, да не очакваш да е девствен? Нима ти си?
Просто си страшно незряла и не правиш разлика между връзка с една жена и връзка с друга. Връзките му ще се различни, защото хората са различни. Звучиш все едно имаш приятел за пръв път и направо обсебващо. Дай му да прочете тази тема и най-вече заглавието- не го мъчи повече, сам ще си тръгне. Ти още си неориентирана, ревнива и несигурна, хукнала си за сериозни работи да мислиш. Никой мъж не обича несигурни ревнивки, които само се ровят из миналото и се сравняват с призраци.
Както и такава, която ще му държи сметка за нещо, станало доста преди да я познава. Да не почне той да ти държи сметка и ревнува от всеки в леглото ти. Ти си маниак на тема контрол и ревнива.

16.   Обичам ли някой мъж истински няма как да ревнувам от детето му, от бившите му и т. н.
Ако виждам, че и той ме обича и държи на мен изобщо не ми пука за това, което е било, който иска да живее с миналото, аз живея за утре, за други ден
Ж27

17.   Авторке, как да си остави детето с лека ръка? Ти нормална ли си? Това жените сте страшно нагли, страшно егоистични, страшно зли същества. Това е човешко същество, не е дреха, че да я оставиш. Личи си, че си мъничка на акъл и направо глупава. Явно имаш хубаво тяло и затова те търпи. Иначе тези сцени на ревност и начин на мислене са за психиатрията.

18.   Дано човека се отърве от пикла като теб,имало снимки на детето му в къщата ,ще има ми ,не живее с него и иска поне да си го гледа ,такъв егоистичен и незрял народ не съм виждала ,себе си заобичайте първо след това мъже,деца ....
Ж26

19.   Защо нападате авторката?
№ 10
Тя не иска от приятеля си да си остави детето, просто сподели, че ревнува от миналото му и че това, което евентуално биха имали заедно от тук нататък /сватбено тържество, трепети, свързани с очакване на първо дете/, той вече го е изживял и няма да се чувства по същия начин, както когато му се е случило за първи път, а тя не е била омъжвана и няма дете.

Чувствала съм се по този начин и мога напълно да я разбера - бях силно влюбена в този човек, но не можах да приема, че бившата ще присъства постоянно в живота му - винаги е така, когато има дете - естествено, че бащата ще се грижи за него, но аз в един момент започнах да се чувствам като втора и трета цигулка - в началото той не говореше нито за детето, нито за бившата, след това започна доста често да ги споменава, детето направило това, детето направило онова.
Ако бях на 35 и той ми беше последен шанс сигурно щях да съм ОК.

20.   Света и без това е доста сбъркан вече. Има много готини мъже на около 40 които не са били женени, но ти си избрала точно този.
Затова ще се наложи да свикваш с растящото му дете и да сеадаптираш към ситуацията. Това което изпитваш е нещо естествено и трябва да преглътнеш че си номер 2. Аз съм сигурен че той си обича детето много повече от тебе и ти го осъзнаваш и несъзнателно ревнуваш и това много яко те гложди отвътре! Каквито и съвети да получиш тук той го е преживял, но ти дали още не се знае.
Разбирам че е трудно в днешно време да намериш някой, когото да покрива вижданията и изискванията ти, но избора е твой и тоя емоционален багаж си е за твоя гръб.
Нямаш избор освен да се примириш с товс, което те тревожи и да се адаптираш към положението.

21.   За да ти минават такива мисли, значи се неуверена в чувствата си към този човек. Нещо те гложди. Това не е любовта на живота ти.

22.   Извинявай, но 40 години ти какво очакваш да е девствен ли? ! Айде стига простотии. Като искаш мъж без минало, вземи си връстник. Точка!

23.   Остави човека щом те глождят такива неща, ще си гледа детето на чисто, без около него да се навърта някоя като теб с такива мисли, търси си друг, а и той ще се отърве от такава като теб