Любов и сметки
Сега мъжа ми ми поиска пари за тока, но ми е някак странно, той ли трябва да ми иска аз ли на него. Всеки си държи парите в себе си, според вас трябва да се разпределят сметките или е редно мъжа да ги плаща? Мъжа ми каза, че баща ми ме е научил да съм принцеса, понеже плаща сметките.

Коментари

1.   Мъж съм и съм на мнение, че Мъжът трябва да вади парите и да осигурява финансите.

Жената от своя страна, трябва да гледа децата, готви и поддържа чистотата в дома, както и да предлага страстен секс в леглото.

2.   Щом ти е мъж, досега би трябвало да сте уточнили тези въпроси. Чие е жилището, кой плаща останалите сметки? Ако мъжът не плаща на добра воля, трябва да си делите сметките.

3.   Е, ти как мислиш - ти не харчиш ли ток и това не са ли ВАШИТЕ СМЕТКИ? И досега не си ли плащала сметки, че чак сега се зачеква темата със сметките?

Ти на колко години си?

Единствено, докато си бременна и в периода на майчинство, е нормално мъжът ти да покрива разходите! Ти в такъв етап ли си?

И, да, ако за пръв път ти се случва да трябва да дадеш от свои пари за общите разходи, определено си научена да си в ролята на "принцеска"!

4.   Нямам пръстен на ръката, но на мен ми прилича само на "сметки".
Поправете ме ако греша.

6.   Прав е ,няма как все да чакате на мъжете за всичко в семейството-ток,вода ,телефони,телевизия,интернет ,таксата за входа ,храната от магазина ,поддържането на колата и още и още ,бъдете солидарни ,това са хиляди левове на година ,всичко 50:50,ако не ви харесва не се омъжвайте и си стойте при мама и тате

8.   Ако той в плащал сметките до сега, напълно е окей да поиска ти да ги платиш

9.   Ами ние с мъжа ми не си разделяме парите. Парите са общи и плащаме сметки, който пръв вземе заплата, а на другия със заплатата си купуваме на кой каквото му трябва, така сме ок. Като нямаме пари просто не харчим за нищо. От 4 годни сме женени и сме така.. Не знам другите как са.

10.   Нямам думи... в къщата на моите родители всички пари се слагаха на едно място, в една кутия. Всичко се плащаше оттам, и нямаше никакво значение чии са парите-на мама или на баща ми. Аз и сестра ми от малки знаехме къде са парите за да вземем когато се налага. В семейството на свекър ми и свекърва ми заварих същото положение. Същият модел пренесох в моето семейство-не си делим парите, всичко е общо, даже нямаме фонд"и аз съм човек"-просто не ни се налага, всеки уважава нуждите на другия. Благодаря на Бог и на разбрания си мъж, никога не сме спорили кой ще плати тока, кой ще пазарува кой какво ще дава-това което чета-семейство да си дели парите и да спори кой какво ще плаща наистина ми идва в повече и се питам-накъде отива този свят? Извинете ме за емоционалния пост

11.   Ако тая тема е истинска въобще, че се напълни с провокации тука, то ти си си отговорила на въпроса. Очевидно не си по любов с него, щом живеете заедно и трябва той да се грижи за всичко.
Неговите пари са общи, а твойте са си твои...

12.   Ами ползваш го този ток, значи трябва и да го плащаш. Кагто и с тоалетната. Кой го ползва - и двамата, кой чисти - и двамата.
Аре моля ви се всички принцески и като опре ножа до кокала и не знаете как да сте хора и да се справяте с живота. Баща ти чечешка услуга ти е спретнал.
При нас аз плащам наема, сметките и деля парите по фондове защото събираме за апартамент. Аз взимам повече пари от него. Той покрива кредитите, горивото за колите и излизания навън. Сега са по малко и тези пари ги прибира също в сметката за къща. Ако стане така че да има непредвидени плащания, сметки, данъци, зъболекар, имам една карта на револют с която превеждам пари и за каквото му трябва разплаща. Когато излизаме на вън предварително му давам парите, особено с компания. Още като бяхме гаджета беше така. Всички викаха еее за тази жена колко парш даваш, защото портфейла е в него. Неговото его е ок, моят алкохол е платен.
Естествено че когато има нужда ще му дам. Той ми е мъж, съпруг, половинка, търпи ми гневни изблици, чука божествено и е прекрасен човек.
Една двойка е като една фирма, не си ли води счетоводството, после винаги има поседици

13.   Парите в семейството са ОБЩИ, няма мой, няма твой. Това е.

14.   Кво да ти кажа аз съм на 25години и от 4години имам сериозна връзка, щастлив съм и винаги аз плащам сметките у дома или по колитени като имаме две отделни коли. Тя изкарва колко една минимална заплата и плаща предимно храната като готви това което на нея и се яде предимно защото аз също много и харесвам нейния вкус на храна и съм я оставил тя да прецени какво да готви и какво да напазарува, плаща за козметика и в банята продукти и всичко необходимо. А аз плащам сметки и два потребителски кредита с никак не малка вноска и като парите са ни били в обща нужда като ремонт на апартамента в който живем и е на мое име. Парите които ни остават ги събираме на общо место и разполагаме с тях. Като ни се е наложило за малко повече пари например просто си взимаме и необръщаме внимание толкоз къде са отишли и не се сърдиме така. Също така за някоя покупка голяма се консултираме помеждуси и взимаме херешение заедно

15.   Измислена провокативна тема.
Ако приемем, че е истина - след като всеки си държи парите, плащането на консумативите трябва да е 50:50. Храната - всеки да яде, каквото си купи или пак наполовина, по споразумение.

16.   Трябва да има разделение,този мъж не е баща ти да те глези и обгрижва. Нали и ти живееш там и ползваш всичко? Редното е просто да си ги поделите.

17.   Моето мнение е, че след като сте на отделни бюджети, всеки си плаща разходите. Тук за любов не става въпрос, само за сметки.

18.   Всяка двойка си решава как да си разпредели финансите. Най-справедливо е според мен разходите да се делят, но ако единия от двамата е в трудно положение може да се измисли компромисен вариант. Израснах със скандали за пари и предпочитам да запазя мира. Не е нормално единия винаги да дава, а другия винаги да взема.

19.   Ами щом ти е казал ще плащаш. Мъжа е глава на семейството. Каквото каже това е. Сега са и тежки времена, предполагам не е милионер.

20.   Ако той авторке ти е поискал пари за тока, той не ти е мъж, той е твоя съквартирант. Лошото е че и ти си негова съквартирантка щом се е наложило да ти иска пари за тока, а не си се сетила сама да дадеш.
Семейството се различава от съквартирантството точно по това. Съквартирантите си държат парите в себе си и пресмятат кой колко има да плати за сметките, за да не се преметнат. Семейството е сливане на две души, задълженията са общи, удоволствията също и там всеки се старае да се бори за общото благо, да направи нещо, така че на половинката да му е по лесно, по удобно, да го ощастливи. Мъжа по принцип изкарва повече пари, но пък жената ще му подреди дрехите в гардероба така че да не се смачкат и да му е удобно. Той ще насече дърва за камината за да е топло на двамата, тя ще сготви нещо вкусно, тази вечер ще му спести разход за ресторант. Ако нямат камина той ще изпече две пържолки докато тя скълца салатка за двама. В младото семейство, когато още задълженията не са станали рутинни и любовта бушува, всеки от двамата се старае да стане първи той да направи кафе и закуска да се грижи за другия. Желанието да се грижиш за другия показва че искаш да имаш семейство с този човек.
Ако при вас той иска пари за тока, желанието му да се грижи за теб е съмнително, ако ти не му дала пари за тока преди да е поискал твоето желание да се грижиш за него е съмнително. Извод вие не сте семейство вие сте съквартиранти.

22.   Сега ще ти обясня как трябва да бъде. С връзките и отношенията като цяло.

Единият трябва да иска и да има нуждата да прави ВСИЧКО за отсрещния, това включва да плаща абсолютно всичко и да иска да го издържа дори. Когато това чувство го има и У ДВАМАТА, то тогава човек трябва да гради.

Хората се събират с хора, които не обожават, ей така, само за да не са сами и после имали проблеми, имали драми, финансови или други. Това НЕ МОЖЕ да се случи ако и двамата се обичат както би трябвало да бъде.

Та за да ти отговоря - той не трябва да ти иска, а ти трябва да искаш да му даваш както и ти не трябва да му искаш, а той трябва да иска да ти дава. Всичко, което се различава от това е КОМПРОМИС.

Братан.

23.   Въпреки че авторката го назовава като мъжа ми, това е 100 процента връзка от скоро и живеят на семейни начала. Не знам защо колегите си губят време да обясняват за кутии, общи бюджети и тн, нагласата на авторката е твоето е общо, моето си е мое. Не мисля, че историята е фейк, защото имам две познати на същия принцип. Едната изнуди приятеля си да живее у тях на втория месец, какво да се набутва с квартира, после заяви, че е хубаво тя да си има спестени пари, тоест той да плаща всичко, тя работеше за 600лв.Другата е като плеймейтка, тя един лев не дава за каквото и да е. Известно време живях в Германия и един път в един ресторант, на съседна маса, явнл беше първа среща, мъжът понечи да плати и жената така му се скара и плати половината, тук се чудим дали е нормално жената да плати очевидно един път тока, но инаще повечето жени се класифицират като независими.

24.   Странно ми е финансите на семействто да не са общи. Но не мисля, че е и чак толкова абсурдно и недопустимо, колкото го изкарват някои други тук.

Финансите са само част от това, което трябва да е ясно как е разпределено. Което включва всички задължения, всички неща, които трябва да се правят. Кой кога гледа децата, кой колко готви и чисти, кой ремонтира това-онова...

Ако ти работиш, а той отглежда децата, не само че няма нищо странно, ами и се очаква „ти да плащаш тока“.

25.   Щях да напиша, това, което Братан, но с други думи. Радвам се, че има толкова много 5 звездички. Браво хора, че мислите така.

26.   Ами като цяло в началото се разбирате как искате да бъде. За някои двойки е по един начин, за други - по друг. Работата при вас е че щом той ти иска, значи е в затруднение, което по принцип си покрива, просто сега явно не успява. И това е ок, случва се. Интересното е, че ти нямаш инстинкта, че това е напълно нормално и да помогнеш, а го поставяш под въпрос. Веднага става ясно, че наистина си възпитана по доста "принцесин" начин и аз лично, веднага бих се отстранил. Мъжа било "редно" да ги плаща. А като не може? Не е ли "редно" да сте едно цяло и да си помагате, когато имате нужда? Принцеса си наистина. Не си за връзка, може би още, може би по принцип. Обратно при тате да те учи пак, тоя път по-добре, така че да те вземе и да те задържи някой мъж. За мен не ставаш, ще видим твоя колко е либерален и колко му се търпи. За цял живот му е...

27.   Аз съм жена и мисля, че ако имате брак, мъжът трябва да плаща сметките. Ако сте само във връзка, делите 50/50.

28.   Няма как аз да плащам сметки каквито и да било. Ток, вода, парно, разходи по колите и жилището дори не знам по колко вървят. Наясно съм с разходите за храна, защото аз отговарям за нея. Нямам “бюджет”, но ми се дават пари всеки месец за пазаруването вкъщи. При нужда и още. Не знам тези мъже, които са тръгнали да създават семейство, а ги бъркат базови разходи как мислят, че ще стане. То и новороденото дете хаби ток, вода, яде - да си плаща ли? ! Вашите добре са те отгледали, но явно си си намерила мъж от друга социална прослойка и семейство, което е голяма грешка! На 24г. съм и от 3г. съм с приятелят ми - не си делим сметките, плаща за моята и неговата кола гориво и консумативи/сервиз, почивките и екскурзиите се поемат от него, около 500-700 лева на месец ми оставя за лични нужди. Ако нещо много искам, харесам си, трябва ми, излезе друг разход или нещо се наложи това не е било проблем. Смени си мъжа и недей да се хващаш с човек, който те кара да делите като братя и ти смята консумативите. Щом иска съквартирант да си намери!