Каква е тази рязка промяна в него?
Здравейте! Имам проблеми от известно време във връзката си и бих се радвала да чуя гледната точка на странични наблюдатели, които не са пристрастни.
Та, аз съм на 20, редовен студент съм, живея с родителите си, той е на 24, прекъснал университета, работи хубава работа. Заедно сме от почти година вече, всичко беше цветя и рози и изведнъж се събуди една сутрин и се отдръпна. Милиони пъти говорих с него и ми повтаря, че му трябвало време и пространство. Помислих, че ми изневерява, но сгреших. Водих и разследване даже, той самия не си крие телефона и с кой си пише. Един ден ми каза неща, които не съм очаквала да чуя от него, с две думи ми избива комплекси, комплекс има на тема пари. От различни семейни среди сме, аз съм от хубаво семейство, той е израстнал сам и се оправя сам, за което евала му правя, наистина, уважавам всичко което е постигнал сам и винаги съм се радвала на успехите му.
Единственото нещо което повтаря е това, че му трябвало време и пространство, че бил объркан, че психически не се чувствал добре, рядко ме прегръща, рядко ме целува, разбирам, че му е минал медения период, само че той самия явно не разбира, че това нещо е нормално. Казва, че ме обича в същото време ми говори как не бил сигурен в тази връзка, как обичането не било достатъчно.
Пред родителите ми говореше за брак, за деца, доста добре е приет в семейството, имайки предвид, че е турчин. Не знам омръзнала ли съм му или какво, на мой приятел е казал, че вече нямал желание да прави секс с мен, в същото време прави, говори ми как не искал да сме се виждали толкова често (виждаме се по 2 пъти на седмица) и просто е страшно биполярен, честно. Повтаря ми как вече не го чувствал същото и аз се опитвам да обясня, че това нещо е нормално,но е поправимо. Труден характер е, лесно избухлив, преди когато се карахме се оправяхме с разговор като големи хора, сега... Не я чувствам тази подкрепа от него вече и тази топлина, а не искам да е така това, искам си момчето обратно. Каза ми че едва ли не бил в тази връзка насила в момента, аз му казах щом е така да ме оставя и да приключим и той ми каза, че не можел. Много ме обърква, не знам какво да го правя, не го задушавам, оставила съм му "време и пространство", никога не съм го задушавала всъщност. Винаги съм се старала всичко да е 50/50, обаче ме е страх, че го губя, чувствам се мега отвратително, седя и чакам и аз не знам какво.
Не знам, кажете ми какво мислите вие по този въпрос, защото много гадно се живее в неведение.

Коментари

1.   Казах му да ме оставя...?! Ами остави го ти. То е ясно, че връзката ви е заминала...

2.   Според мен, каквото и да си мислиш, както и да го смяташ, човекът се е загледал в чужди очи — независимо дали имаш доказателства, дали нямаш такива. Вече не си му приоритет, тъй като друга му е завъртяла главата и му се върти из мислите. Как пък в началото на връзката ви е нямал проблем с разликата във финансово и семейно отношение, пък сега изведнъж има и „избивал комплекси“? Намирисва работата.

По-добре си обирай крушите, ще се затъва все повече — според мен другата е несигурна/не чувства същото и той те пази само и само за да не остане сам. Така поне усещам чисто интуитивно. Или се е загледал в друга, или му е минал меракът за теб, но го е страх от самота. И в двата варианта мисля, че само ти си губещата. По принцип винаги казвам това — ако получавате такова хладно или студено отношение от някого, не се чудете изобщо, ясно е какво е и защо е, но на човешките същества с чувства не ни е особено приятно да го признаем. Човек, който те обича, ще е готов да ти предостави всичко нужно. Ако не е — не те обича. Толкоз'.

3.   Няма как да знаем какви са мотивите му, можем само да предполагаме.
Явно разликите между вас са по-големи, отколкото си мислела и идеалната връзка е била според теб. Предполагам, че момчето се е комплексирало и потискало от разликите в произхода и семейния ви статус. Вероятно се е опитвал да го преодолее, но в 1 момент му е дошло в повече и това е причината за охладняването му.
Между другото, той е прав по принцип, не винаги е достатъчно да обичаш някого, за да живееш с него или да имаш успешна връзка. Много важно е хората да гледат в 1 посока, да имат сходни разбирания за живота, сходни интереси и т. н. Не че няма примери за обратното, но са по-скоро изключения.
Разбира се, това са само предположения, но най-вероятно е нещо такова на базата на неговите думи, щом няма друго момиче.
Не мисля, че можеш да направиш нещо, по-скоро да бъдеш до него, явно е труден период и за двамата.

4.   Няма как да знаем какви са мотивите му, можем само да предполагаме.
Явно разликите между вас са по-големи, отколкото си мислела и идеалната връзка е била според теб. Предполагам, че момчето се е комплексирало и потискало от разликите в произхода и семейния ви статус. Вероятно се е опитвал да го преодолее, но в 1 момент му е дошло в повече и това е причината за охладняването му.
Между другото, той е прав по принцип, не винаги е достатъчно да обичаш някого, за да живееш с него или да имаш успешна връзка. Много важно е хората да гледат в 1 посока, да имат сходни разбирания за живота, сходни интереси и т. н. Не че няма примери за обратното, но са по-скоро изключения.
Разбира се, това са само предположения, но най-вероятно е нещо такова на базата на неговите думи, щом няма друго момиче.
Не мисля, че можеш да направиш нещо, по-скоро да бъдеш до него, явно е труден период и за двамата.

5.   И какво като го загубиш? Светът ли свършва? Дай му свобода, щом я иска. Насила не става. Дистанцирай се, не го търси, даже направо прекъсни отношенията. Няма смисъл да се натискаш да стоиш във връзка, в която не ти е комфортно.

6.   Ти какво очакваш от рязана карабина.

7.   Човекът явно си има друга, но не е още сигурен за нея, поне до толкова, че да пусне сигурната, тоест теб. Затова играе този театър и се държи като нерешителна жена. Млад мъж да не желае секс с приятелката си, се обяснява само с това, че не го привлича вече и получава секса от другаде. Не те пуска, защото си сигурната, а ще остане сам, ако с другата не стане.

8.   Колкото повече го "гониш" толкова повече ще се отдръпва.
Дай му време, ако те цени ще му домъчнее и ще се върне > тогава ти можеш да сложиш правила с кое те устройства и кое можеш да приемеш и кое не.
Ако си тръгне (също е възможно) ще си спестиш много нерви. Няма смисъл да задържаш човек, който не иска да е с теб.
Знам, че си влюбена и е трудно да не реагираш, но е най-доброто което можеш да направиш.