Погнусен съм как жените нямат никакви морални граници при манипулирането с цел лична сигурност и изгода
Ще се опитам да споделя историята на кратко, и честно казано направо съм в шок и ужас как все по-често ставам свидетел на алчни и без капка срам и морал женски манипулации с цел лична сигурност и изгода. Става въпрос не за мен, а за най-добрият ми приятел. Той е на 49г. има дете от предна връзка, но реално никога не е имал семейство и не е отгледал дете. Явно сега е решил, че му е време за това, намира във фейса някаква негова секс авантюра от преди 20г. и започват виртуален романс. Той е в чужбина тя в България и поради определени обстоятелства за сега той не може да се прибере в България. Тя е на 36г. безработна самотна майка с дете от наркоман и наркопласьор. На издръжката на сестра си, която и плаща скромната квартира и всяка вечер ходи в сестра си да вечеря с детето си, понеже няма доходи. С няколко сериозни връзки зад гърба си, живяла е с няколко мъже по няколко години и винаги тя е била зарязваната. Забременява от наркопласьора месец след запознанството им. Била разбрала, чак една година след като живяла с него, че продавал дрога. А в същото време, ходела с мерцедеса от Варна до София да си пазарува дрехи по моловете. След първата година той се отчуждил от нея и в следващите четири живеели като съквартиранти дори без секс. Когато се намират с моя приятел, който е добре усигурен със стабилен имот, работа и едни 200 000лв спестени, тя вече притисната от живота без работа без пари, веднага му обещава да му роди дете по телефона. Дори я чух със собствените си уши понеже беше на високоговорител. И му обясняваше какъв прекрасен баща щял да бъде. В следващия момент му заявява, че не е готова да обърне света за него и той трябва да е наясно с това и, че ако не се получат нещата между тях, той е трябвало да си намери някоя младо момиче. Бях в шок и ужас..! След това незнам какво го е манипулирала, но той и изпрати 300 евро да си била платила на малкия градината и други наложащи сметки. Тръгна да и купува и кола и то никак не ефтина. Искаше да и купува бмв 1 серия за 15 000лв. Тя му била казала, че уж нейната любов не се продавала и той преустанови търсенето на кола. След няколко месеца обаче, леко го подпитала, , Какво става нали щеше да купуваш кола? , , И той пак хукнал да търси, искаше да и купува и айфон за 3000 лв понеже нейния е на 5-6 години и трябва да е постоянно на зарядно за да работи. Обаче не и беше казал, че и търси и ще и купува тия неща. Той искаше да я изненада. Бяха се разбра ли, тя да дойде първо за две седмици при него на гости. И веднага да започнат да правят опити тя да забременее. Тя му казала той да не се притеснява, понеже тя много бързо хващала. Обаче тя си намери някаква добре платена работа в нейния град и изведнъж му заяви, че нямало смисъл и нищо нямало да се получи между тях, не искала да го наранява дрън-дрън! Бащата на малкия нямало да даде пълномощно за да си вземе и детето. Аве хиляди причини да го разкара. После той и показал колата и телефона, който бил на път да и ги купи като изненада, и сега тя пак смени другия лист и уж щяла да идвала да се видили, щяло да тръгне любовта между тях, и тя щяла да направи всичко възможно да бъдат заедно. Опитах се да му обясна някои неща, понеже той ме пита за мойто мнение по въпроса, но той дори неще и да чуе, че тя го манипулира хитро. Оправдава всяка нейна глупост и хитрост и я изкарва жертва на всичко. За мен най-голямата червена лампа, която ми светна за нея е, че е забременяла един месец след като се запознала с човека наркопласьор и наркоман. За мен това показва една безмозъчна жена. Но има вероятност и да е знаела, че е наркопласьор и разполага с парички и точно за това да е отоворила краката да и набие млечната инжекция, за да си уреди лесен и безгрижен живот. Както сега е готова да го направи за втори път с моя приятел. Просто съм погнусен и ми се повръща от жените, които използват утробата си за разменна монета срещу лесен и безгрижен живот. В крайна сметка и това не е гаранция, ето как наркопласьора я зарязъл, и сега мъчи едно невинно дете и търси някой балък да му го натресе и да роди още едно за да си осигури лесен и безгрижен живот. До сега бях свидетел на такива женски манипулации само по филмите и мислех, че те са художествена измислица. Но като го видях реално... ме обхвана смесено чуство на агресия и тъга едновремнно.

Коментари

3.   Авторе, за какви женски манипулации говориш? Видно е, че това е развей прах жена, търсеща някой да я издържа и готова всеки момент да скочи обратно при някой провал. Остави я нея. По-скоро погледни твоя приятел, който е 50 годишен мъж без никакъв опит с жените. Това е целият проблем.

4.   А аз съм погнусена, как вие мъжете търсите точно по ртакива жени, а читавите ги пренебрегвате!

5.   От цялата история разбрах, че този твоя приятел или нещо няма глава на раменете си или е твърде наивен. Първо, какво очакваш от жена, която ходи с наркомани ? Второ, как мислиш че ще се развият нещата ? И трето, не се ли питаш и защо не обвиниш приятеля си ? Той защо се хваща с нея, а и да не говорим че е доста по-млада...най-вероятно изглежда доста секси и той това гледа. Кажи му да не забърква с такива жени, защото те нито семейство искат, нито сериозна връзка. Един умен и стабилен 49 годишен мъж няма работа с такива жени ! Набий му ги в главата.

6.   Докато има балъци, ще има и такива жени. Този твоят приятел не я ли вижда каква е, какво се занимава с нея , че пари, че подаръци, че коли, че деца ...
Виновните сте донякъде вие мъжете, че сте страшно лесни за манипулиране със секс. Все едно този приятел е девствен и жена ще вижда за пръв път. Мъж на близо 50 да е толкова наивен не е нормално. Кой го е карал да е с нея? Само той и нагона му.

7.   Твоят приятел сам си е виновен, как така ще дава пари на някаква си използвана и захвърляна като парцал по 100 пъти жена и то с чуждо дете? Разбирам да беше някоя начетена жена с академична титла или богаташка наследница като гаджето на Григор Димитров, че да й търпи прищевките и да й гледа детето, но тя както я описваш е хем проста, хем с дете, хем го точи за пари и всичко само заради една използвана п...

Сигурно и след раждането не е вече първа красота там долу, а той винаги може да си намери друга, по-млада за секс. Честно, НЕ разбирам такива мъже, то бива да си влюбен и заслепен, но има много такива случай - имахме съседка - 3-4 деца от различни бащи, имаше любовник на възрастта на дъщеря си, после се залюби с друг. Никога не е работила нормална работа, само временно беше агент недвижими имоти (у нас май често такива работят това) и сега му пристана на неговата къща.

8.   Мъжа сам е решил, че я иска, тя предлага нещо, той предлага друго. Има много жени, където жената не работи, а мъжа вади парите, това лошо ли е?
Че е не сериозна, не сериозна е..
Не всички жени искат пари, повечето се издържаме сами.
Въпросната жена, просто търси мъж с пари, защото това и трябва.

9.   Не обиждай всички жени, които обичат, имат семейства, гледат децата си, работят, правят кариера, изкарват пари.
За манипулаторката разбрахме, а какво ще кажеш за твоя приятел, освен, че тя го манипулира? Къде е неговото дете, кой го гледа и как, след като той е на 1000 км от него? Той на него дали е купил кола и телефон за 3000 лв?
Някой да му е бил телеграма за завързва връзка с въпросната сметкаджийка? И, не разбрах, тя като му роди дете, после какви бяха плановете? Той ли щеше да си гледа детето, семейство ли щеше да направи? Или, просто, се е присетил нещо на 50 години?

10.   Четох някъде до БМВто и Айфона. Не видях смисъл да продължа.
Едно ще ти кажа, авторе- стара поговорка, но верна: Докато има балъци, ще има и тарикати.
И приятелят ти не ми се вижда много читав- с дете, което не е гледал, но на 50 вече узрял за семейство и деца. Ако беше по-умен и стойностен мъж на тези години щеше да има семейство, а не да се оставя да го мами някаква ...

11.   А каква ли лампа да ни светне за човек, пишещ "моЙто", "зарязЪл", " ходи В сестра си", "колата И телефона, коЙто бил на път да И ги купи", "чУСтво" и любимото ми "НЕЗНАМ" на около 50 години....!??

12.   Много обичам когато се взема частен случай с 1 приятел и някаква използвачка и се пише за "жените":-) Обобщението е връх :-)
Авторе, аз пък да взема да напиша 1 история какви мъже използвачи има? Дали ще е вярно за всички?
Възниква въпросът защо приятелят ти й се връзва? Не вижда ли, че тази няма никакви чувства към него и само го използва? Както описваш ситуацията, не е кратко време и не е 1 случай, за да каже, че има извинение. А той да продължава да й купува коли и телефони, може и някой апартамент, че съвсем да го заобича :-)

13.   Незнам, но за мен и двамата типажа са си лика прилика. Приемам мнението ти, че описаната жена търси живот чрез утробата си. Но и приятеля ти не е търсената стока от качествена жена. Той какво друго, освен пари, може да предложи? Имаш ли си представа що за мъж не си отглежда първото дете, каква е гаранцията че второто ще го отглежда? Имаш ли представа как се живее с човек който е свикнал да живее сам 50 години? Този мъж 50г не се е грижил за никой, не може от него да се очаква от сега нататък да стане грижовен съпруг и баща, няма как. Затова му се лепят и само жени, които търсят да продадът утроба, защото това което той може да предложи са пари и покрив за оцеляване и то срещу това да го търпиш 24/7 с всичките му особенности, на които е свикнал с години.

14.   Гледам много да не му се меся, понеже не търпи мнение различно от неговото и друга гледна точка.Казах му, когато ме попита, той не ме и доизслуша и ме пресече с оправдания за всичките и простотии.Сега просто споделям тука във сайта.Нали сайта е ,,сподели,, Не казвам, че всички жени са такива, но това е масовката драги жени.Колкото и да ви е криво вие си знаете, че е така и вместо да го отричате, станете от малките изключения, които не са така.Никой не ви е длъжен заради едното дете и вагината да ви поднася всичко на златна типсия.Ако ударя калема яденето от вън и ескорта излизат в пъти по ефтино от подобни сделки.Ако давате само любов, ще получавате само любов.За всичко друго ще се борите рамо до рамо с мъжа, ще се потите, ще си наранява е ръцете, ще леете кръв така както ние го правиме, ще се научите да бъдете равностойни партньори на мъжа, а не паразити с вагина и да обръщате човешките взаимотношения на капалъ чаршия.Казвам го, защото аз самият наскоро се запознах с една дама в сайт за запонзнатсва.Аз разполагам със доста средства, но съм ги изкарал с пот и кръв, които малко хора биха проляли за да ги изкарат.И и споменах, че винаги когато излезе най-новия айфон си го купувам.Просто ми е хоби и обожавам тези телефони.Тя ми каза, че също е фен на марката, но е с модел от преди 6 години и въздъхна: ,,Ех как няма кой да ми подари последен модел айфон? ,, Аз замълчах тактично.После и казах, че ще ходя уикенда на спа а тя: ,, А мен няма ли да ме викнеш?,, След няколко дена и показах какви нови мебели съм поръчал за в къщи, а тя: ,,Те за мен ли са? ,, Вече не издържах и и казах: ,, Да, обаче първо искам един масаж,, а тя: ,, Това ултиматум ли е?,, а аз: ,,Не, сделка. На мен също тия пари никой не ми ги е дал даром, бая се поизпотих за тях, та ще трябва и ти мила да се понапънеш,, Тогава тя озлобена, че беше хваната на къс пас, почна да ме нарежда и си би камшика.Та такива мити работи и за това не искам да вина изцяло моя приятел.Човек, когато е влюбен прави глупости.Но, когато го накараш да се влюби в теб умишлено с цел извличане на материални изгоди, това трябва да почне да се наказва от закона, като измама.

Автора

15.   Да взема и аз да си намеря мъж да ми купува скъп телефон, коли, ако може нещо по-скъпичко дори, ако може и да е красив и да му се прави повече секс отколкото на мъжа ми..
Някои жени гледат мъжа да може да предложи нещо, то като не предлага нищо, за кво и е...
Трябваше и аз по-рано да се сетя, мъжа ми като се женихме и документа дето се плащаше 20лв в общината искаше да си разделим, ама нещо не му се получи.

16.   Не генерализирай. Има всякакви мъже и жени. Да вземе 2 случайни жени, едната сменя мъжете, за другата вкички са идиоти. Е къде е истината? Истината е какво виждаш и какво искаш да видиш.

17.   Обществена тайна е, че жените тьрсят изгода и пари. Явно това е смисьльт на живота. Дори си имат и заучени фрази от рода на: "Не всички жени са такива, не генерализирай" и "докато има бальци, дрьн дрьн". Излиза, че има и много свестни, но никога не ги намираме. Тук изниква вьпросьт, защо всички мьже са се наговорили срещу жените. Как един не намери свястна. Логиката подсказва, че хиляди мьже са свидетели на едно и сьщо. Дори и някои да го правят от злоба, ние останалите да не сме слепи. Сякаш не можем да направим разликата. Направете си един експеримент. Попитайте, който и да е мьж за мнението му относно жените в днешно време. Всички те женомразци ли са или реалисти? Тогава за какво генерализиране говорим.

Най-смешното е, че болшинството мьже просто искаме нормална жена, която да е до нас, да ни подкрепя, да изградим нещо заедно. Да преодоляваме проблемите, да се смеем и да плачем. Да се разходим в парка, а не из дискотеката. Но и това явно е прекалено много.

И докато сме на темата, щом като жените толкова обичат пари, защо не ги заработят. Трябват ти пари за кола, работи и си купи. Удовлетворението е огромно, уверявам ви. Не се ли замислихте, защо хората, които имат всичко материално, винаги им е скучно. Нямаш ли цел в живота, нещо, за което да се бориш, започваш да закьрняваш. Искате всичко на готово, но забравяте за собственото си развитие. Абе, важното е да се живее за мига, защото "животьт е твьрде кратьк". И "всичко, което направим е оправдано".

Естественно, това са празни приказки. Всеки, който вече го знае, няма нужда да го чете, останалите не им пука и дори няма да го осмислят.
Сигурно това прави живота интересен, ако не го анализираш прекалено.

18.   Никой не ви е крив на мъжете, че лесно се хващате. Какъвто ти е акъла, такива привличаш. Защо този твой приятел или ти не сте хванали някоя умна, образована жена, ами все някакви такива? Просто толкова ви е умствения багаж и това търсите.

19.   14 Авторе, ти оценяш че най ценното в теб е пълния ти портфейл и затова сам се заобикаляш с жени, които ценят само това в теб. Що за мъж се хвали на жена от сайт за запознанства, че ще ходи на СПА? Що за мъж се хвали какви мебели ще си купува? Мъж който смята такива разговори за свалка попада точно на жени, които оценят стоките, новия айфон, СПа-то и новите мебели.
Разбира се има жени които докато видят телефона или часовника ти знаят колко струват в магазина, но на света има много жени за които айфона е просто телефон и часовника е просто часовник. Ти както мъж избираш каква жена ще привлечеш, тази която оценя самия теб или тази която оценя парите в джоба ти.

20.   Жените нямали морални граници? А да не би мъжете да имат? Дори и най-манипулативните и меркантилни жени биха останали "на сухо", ако мъжете бяха толкова морални и принципни, че да не плащат за секс, да не се поддават на номерата на златотърсачките, да не използват безогледно другите за собствена изгода. Всичко е до ценностната система на даден човек, авторе, не до пола му.

21.   И аз съм погнусена, че мой връстник /като принципно 71 е много читав набор/ има бръмбари в главата, приятелят му - също.
Една жена на 49 г.

22.   14, добре си й отговорил на тази елементарна манипулаторка. Жена съм, но подобни ме потрисат. Никакво ли достойство и самоуважение нямат? :/
И все пак ако попадаш предимно на такива, трябва да си зададеш въпроса дали не търсиш на погрешното място. А на приятеля ти никой не може да му помогне, ако той не иска да види истината. Може пък да му харесва да се самозаблуждава и да се изживява като спасителя в ръжта на благородни дами, изпаднали в беда :-)

23.   Авторе да почна с това, че съм жена. За мен не е чудно, че има такива паразити. Има ги и сред двата пола. Чудно ми е обаче при това колко очевиден паразит е тя, а колко сляп е приятелят ти. И как винаги такива долни буклуци попадат на мъже, които са склонни да потрошат крупни суми пари за тях. И дори не стана дума че е влюбен. Ако беше така бих разбрала. Страстите и любовта свалят защитата и на най-умните.... понякога.

24.   Мъжа оценява жената, когато трябва да даде нещо за нея.

25.   Дочетох коментарите до край и ще добавя още нещо макар, че вече писах. Ако автора е споделил на жена от сайт, че ще ходи на СПА, защо това да е хвалба? За някои хора това е уаууу за други нещо обичайно. Ако е казал, че ще си купи нови мебели -е и? Защо и това да е хвалба? Нещо не схващам.... вярно може би защото съм жена. Но и не разбирам жените! Нов телефон, нови мебели и коли.... и т. н са нещо нормално. Ако мъжът ги поднася като хвалба, а ако ги поднася като стръв, за да ви скрои шапката? ! Парите са си негови. Що за въпрос или намек може да последва? Имам приятел с големи фин. възможности. Знам че няма да ми повярвате, но тои много неща не крие от мен. Защото когато ми е споделил за придобивките винаги е получил само и единствено поздрав и радост от мен. Говоря за 2 големи имота и нова кола. Човекът в чужбина ги закупи тия неща, не става дума за ефтин имот в затънтено БГ село. Отделно е охолния живот които води. Но както и автора спомена това са пари изкарани с труд и акъл. Неговия труд и акъл. Товя което за мен е охолно за него е нормално. И аз не се държа като дива селянка -да му гледам в паницата и да пожелавам имането му. Не съм участвала в заработването му. Води детето си на почивки. Коментираме ги, разказва ми и ме радва. Защото го обичам точно за гова -за вкуса му за грижата и щедростта му към детето му. На каквито не се радват моите деца от бившият ми съпруг. Просто ми стопля сърцето с това, че е любвеобвилен и щедър. Но не и глупав. Ако за тия години бях злоупотребила, щеше да ме изрита като мръсно коте. Какво искам аз от моя финансово стабилен мъж. Време!!! Най скъпото му и оскъдното му. Когато сме заедно -тои плаща. Желанието ми да участвам беше парирано. Буквално му оставих удоволствието да се чуства кавалер. Но! Тои избира звездите. Тои избира ресторантите и т. н стоки на лукса. Не е като да се държа -ей сега ми е паднало да се глезя. И с него и без него пия бира с картофи
Или мин. вода със салата. Сметките, ботушите, разноските по децата категорично не са негова грижа. Предлагал ми е веднъж. Отговорих -ти си последния човек които ще купува хляб на децата ми. Не съм те взела за спонсор. Това което не му казах беше, че децата ми няма да живеят с мисълта че някои чужд ни храни. Никога. Тои може да ми е "всичко" което мога да искам от мъж, но за тях тои е чужд. Просто и двете страни трябва да са достоини. А ти авторе запомни приятелят ти си заслужава да бъде измамен. Минимум за начина по които ти е реагирал когато си опитал да го предпазиш. Някои хора така се учат. Трябва да бъдат оставени да си строшат рогата.

26.   A, Вие защо толкова се интересуивате от личния личния живот на вашият приятел? Това е неговият живот, неговите избори неговите грешки или път към осъзнаване. Ако Ви поиска съвет, можете да му кажете какво мислите, но да генерализирате всички жени по този начин, не е релевантно.

27.   Докато пишете по какви хотели ходите, какво купувате, каква кола карате, в какви курорти почивате, а не каква книга прочетохте, каква изложба видяхте, коя пиеса гледахте, ще ви откликват точно такъв тип жени- меркантилни и използвачки. Каквото повикало, такова се обадило.