Той не е човек, който цени малки неща
Здравейте. Мъчно ми е и съм доста емоционална в момента, за това искам да споделя с вас, защото направо ме е срам да го кажа на родителите си или на приятели.
Моят приятел не оценява малките неща, когато направя нещо добро, той мълчи и не казва нищо, но когато направя нещо и допусна грешки, или нещо което не трябва да е така, той веднага започва : тии не вършиш нищо като хората, ти нр можеш нищо да направиш, всичко объркваш, нямаш никой в главата, нарича ме празномозъчна и подобни.
Давам пример, който ме обиди адски много..
По случай св. Валентин, бях му подарила подаръка по - рано.
Беше 2 тениски специално направени за двойки, много хубави. Но не свършва всичко до тук. Аз нямах работа, защото ни затвориха и не бях с много пари, а и тези тениски просто не са много евтини... Но все пак открих начин и вършех работа на мързеливи хора, които ми подмятаха някакви 10-15 лв, а работата беше тежка и ми се наложи до късно вечер да го правя, защото имаше и срок. Събрах парите и по най-бързия начин поръчах подаръка и го платих с удоволствие и много исках да го зарадвам.
И накрая какво - поръчах тениските в размери които наистина си носим - аз S, с той M. И когато дойде до момента да пробва тениската - оо тази тениска ми е тясна, аз като че ли съм облякъл S, хич не ми е удобна, да ми беше взела L поне, тая тениска си я носи ти, аз този парцал няма да го нося
В момента тениската седи ВКЪЩИ В МОЯ ГАРДЕРОБ.
Това беше много гадно от негова страна, като се прибрах много плаках и ми беше много гадно, чувствах се адски сама.
Можеше да каже,, нищо, че не ми става, явно материята е такава, грешката не е твоя, ще си я пазя защото е от теб.. "
И едно благодаря не каза.
А на деня в който стана 1 година от нашата връзка - нищо не ми беше взел, аз отново му бях направила един уникален подарък.
Не си мислете, че ми е за подаръци, но по този начин се показва малко уважение и любов. А и със самото държание-също. А аз доброто и благодарност от него не получих :(
Какво мислите? Права ли съм или греша?

Коментари

1.   Права си. Не оценява твойте жестове. Разкарай го. Всеки знае, че когато поръчаш от Интернет може и да не пристигне това което си поръчал. Не се хаби. Зарежи го. Няма да чакаш от умрял кон да дърпа каруцата.

2.   Този човек не държи на теб. Не е важно какъв е подаръка, важен е жеста и че си се сетила и потрудила за това.
Предполагам не сте от много време заедно и сега се държи така. А след 10 години примерно? Мисли момиче с главата си. Навън има много прекрасни мъже, които биха се държали с теб много много по- добре.

3.   Нека той ти подарява подаръци, мила, мъжете оценяват това което те влагат.

4.   Да, грешиш. И грешката ти е, че си с човек, който не те цени и уважава. Помисли си, размърдай си мозъчните клетки и си отговори на въпроса защо трябва да си губя времето, чувствата и нервите за човек, който не ме обича и не държи на мен? Толкова ли съм грозна, глупава и жалка, че не можеш да съм с по-стойностен мъж?

5.   С риск, че ще ме нападнат "мъжете", стоя зад думите си, че голяма част от мъжкото съсловие, не заслужават да се наричат мъже. И не, не е до подаръците, както ще кажете, че е материалистка и прочие, до отношението е. Човек се надява, включително и аз, че ще се появи човек, който ще опровергае моето мислене, защото съм сигурно, че има и Мъже. Лошото е, че в днешно време, стойностните мъже и жени, привличат пълната противоположност. Хубавите ябълки, прасетата ги ядат. Не заслужаваш такова отношение, по добре поеми в друга посока, дори и в началото да е трудно, след време ще осъзнаеш, че си е струвало. Успех. :)

6.   Скъпо момиче, малките неща имат най-голямо значение. В твоя случай говорим за проява на неуважение. Човек който не те уважава, не те оценява и не те обича. Точно такива несъществени дреболии не бива да се подценяват, защото след време прерастват в нещо значимо.

7.   Този няма да се промени. Намери си мъж, който ще оцени любовта ти.

9.   Прочети малко за петте езика на любовта. Това, че някой реагира така на подаръците, в които си вложила толкова много, не означава непременно, че не те обича, не му дреме за теб и прочие.

Ти се обиждаш от нещо, което за него е незначително и оттук заявяваш как той бил виновен за нещо. Ми не. Глупости са това. Той бил реагирал по начин, по който ти намираш за пристойно...

''Не си мислете, че ми е за подаръци, но по този начин се показва малко уважение и любов'' - Любов се показва по много начини, като подаръците са възможно най-повърхностният и незначителен от всички ;)

Братан.

10.   Поне да му беше купила нещо по-евтино-флашка, карта памет, калъф за телефон-в Кауфланд ги има тези неща! Но в случая той те е обидил, защото не е оценил твоя жест! Макар, че вече хората вече не подаряват вещи, а си раздават пари-кой каквото иска, това да си купи, но според дадената сума!

11.   Братанчо ... когато някои те обича и държи на теб подбира изразните средства и знае кое ти е важно или не.Този човек да си я завре обичта сети се къде.Такава ефимерна обич дето не можеш да я усетиш кучета я яли.Тук е пълно с теми , в които мъжете реват ,че любимата не им прави свирка или не гълга.А иначе любимата може всичко друго да прави за него.Е и ?Ама на човека не му е важно , че днес тя е олизала апартамента два пъти.Тои не се чуства спецялен от това ,че има перфектна съпруг домакиня.Иска си човека свирката и гълтането .Това го кара да се чуства спецялен и обичан.Дреме му че са измити прозорците три пъти , ако се чуства незадоволен.Та така.На авторката и половинката и разбиранията са разрични.Трябва ли тя да се нагоди към него се пита? Апропо , да беше за нещо приемливо -да , комромисита не ги виждам като проблем.Но грубото говорене за щяло и нещяло не е нещо с което човек е нужно да свиква , да го приема за нормално.

12.   Благодаря на всички, много добри отговори получих.
С отговора на Братан обаче не съм много съгласна, прочети отново темата ми. Той премълчава всяко едно мое добро направено, не само за подаръци.
А когато стреша или не разбирам нещо се започва - ти си празномозъчна, много си зле, не можеш дс направиш нищо, аз поне имам някой в главата.

13.   Ако продължаваш да си с този, след година вече ще му вярваш, че си празномозъчна.

Сериозно говоря. Той може и да не го прави нарочно, но те манипулира. Ще ти внуши, че нищо не можеш да свършиш сама. После, че никой друг не би те харесал. Накрая ще зпочне и да те бие.