Жени какъвто и мъж да си изберете все ще сгрешите
Здравейте,
Понеже сайтът е за споделяне реших и аз да се включа.
Нека преди да ми се нахвърлят жените да си отговорят на следните въпроси:
1. Оплакват ли се пред приятели и роднини от мъжа до себе си?
2. Искат ли да го променят по свой критерии?
3. Изразяват ли недоволството си от него пред него с повод и без повод?
4. Ако горните три неща не ги правят, то нека си отговорят хвалят ли го и повдигат ли самочувствието му по някакъв начин?
С горното заглавие искам да кажа, че с какъвто и мъж да живее жената все ще му намира кусури. Предполагам, че има жени и да са съпруги и на султана на Борнео и там ще има проблеми.
Значи тук не обобщавам и не налагам мнение, защото винаги има изключения, но изключенията потвърждават заключението.
Изграждам мнението си на наблюдения и на конкретно преживяване в моя живот.
Точно преди година приятелката ми ме изостави заради друг. Той нито е по - образован, нито по - красив, нито пък блести с някаква уникална професия - социолог е по образование и работи на свободна практика. Човекът свири на китара и е душата на компанията. Явно са имали връзка преди това, но тя сама ме напусна, като ми заяви, че има друг. Този същият е ерген на 36 г. живее в собствено жилище - сам. Аз съответно съм на 28, тя е на 27, т.е. господинът е по-голям от нея с 9 години.
Ние с нея живеехме на квартира. Аз плащах всичко-наем, консумативи, храна. Много я обичах, а може би и сега. Показвал съм и го и доказвал. Проблемът е , че животът и се изплъзвал, защото аз съм много работел и заедно никъде не ходим и нямаме преживявания и общи спомени. За какво по точно става въпрос? Имам имот, къща в груб строеж на 2 етажа с двор. Той е собственост на мойте родители, които живеят на село и се занимават със земеделие. Аз съм само дете. Реално те са ми го оставили на мен. Имотът е на много хубаво място в нашия град. Много е близо до планината има път, канализация въобще приказка. Идеален за семейство и отглеждане на деца, само че трябват пари да се довърши. Заради това всеки ден, след работа и събота и неделя съм там и нещо работя. Баща ми също помага. Видимо е резултат има. След като ме напусна, аз зарязах квартирата и отидох там да живея, като си стегнах перфектно таванския етаж. Външно къщата е готова, остава само вътрешно трябва да я оправя. Затова работя отгоре - надолу.
От април миналата година, поради короната приятелката ми е без работа. На оня доходите също са спрели, няма поръчки, няма и купони. Бившата ми е живяла с него 3-4 месеца и после се е прибрала при техните. След като ме напусна съм я срещал случайно и сме се поздравявали, но нищо повече от това.
Миналата седмица ходих в нейната махала да оставя багаж на приятел. След като си тръгвах, я засякох в една от уличките и само и кимвах, но тя ми махна да спра. Поздрави ме и ме пита как си? Казвам и добре нищо ново. Тогава тя седна до мен на предната седалка. Питам я какво правим? Карай вика на някъде. Е, къде аз се прибирам. Тя отвръща аз не искам да се прибирам. И аз не знам какво да правя. Седим и мълчим. Пуснах радио. Тя го изключи. Накрая и казвам прибирай се щото ще си помислят нещо хората. Не ме интересува няма да мръдна от колата ти. Викам и добре. Откарах я пред тяхната къща на две преки. Тя обаче не слиза. Настоява откарай ме някъде, не желая да се прибирам. Викам и плашиш ме, къде да те откарам? Излезе майка и, пита ме какво става. Обяснявам. Тя ми предложи да пием кафе вътре, пък тя ще се качи по-късно. Пихме кафе поговорихме си. Майка и ме разпитва за нашите, но за дъщеря и дума не е ставало въпрос. Лафихме половин час и ние пак отиваме до колата, но тя не ще да се прибира. Пак настоява да бъде с мен да съм я разходил. Значи не върви пред майка и съм груб с нея. Викам добре, нека да дойде и брат и той е на 14 г. Имат голяма разлика. Той е добро хлапе. Казвам му ще те водя на къщата да видиш кучето и да ми помогнеш малко. Малкият се съгласи. Пристигнахме той се радва и така. На нея и викам, аз вече тук живея - горе на тавана. Тя ми отвръща знам. Разведох ги, показах им какво върша и така. Айде да ви връщам викам. Тя не, рев искам тук да остана. Не ще и не ще. Малкият звъни на баща си. Вика му кака не ще да се прибира в къщи. Той пристига с майка и. И почват едни пазарлъци, разправии. Баща и ми вика да я влача ли какво да я правя. Познавам те, имам ти доверие, нека остане. Утре ще си я прибера.
Накрая остана, уж само за една нощ. Останахме сами. Виком и защо са тези номера. Не знам-беше отговора. Не те ли е страх от мене. Не - вика. Познавам те добре. Какво искаш от мен - я питам. Не знам, но с теб ми е спокойно. И както си мълчеше скочи и започна да ме налага с юмруци и да вика: защо ме пусна толкова лесно, защо не ме наби, защо не ме разубеди и рев, и рев, и рев...Спала беше 12 часа непробудно.
Вече е в къщи осем дни и то в къщата от груб строеж. Чисти, готви и ми помага в ремонта. Баща и два пъти идва да си я прибира, но тя му отказа. Хайде, каже те ми какво да правя...
Нито мога да я ударя, нито нагрубя, нито накажа, нито да отмъстя. За първи път ми каза обичам те и то всеки ден. Този път тя се дебераздава за мен. До кога ? Не знам..

Коментари

1.   Еми ситуацията е ясна. Ти си бета мъж, а тя си пада по алфа, за това и те е зарязала. Жените са така, обожават да правят секс с алфа, а за мъже си избират бета. Изглежда, че си добро момче. Но моят съвет е да не се събираш отново с нея. Кажи и, че ако не напусне, ще извикаш полиция.

Имаш двуетажна къща и доходи, да не ти пука!
Ще си намериш друга, просто не бъди мекушав.

2.   За съжаление не е единичен случай. Изглежда както описва нещата, че си стабилен млад мъж. Другият е безделник, а ти си работил и хубостницата е решила, че и е скучно. Пък сега се чуди как да се спаси. Зарязвай я категорично. Ще вдигнеш къщата, ще се развиеш в работата и докато се трудиш, тази ще доведе някой подобен в къщата. Моят случай е идентичен с разликата, че аз винаги имах време за нея и постоянно бяхме заедно и не сме спирали да се забавляваме. Аз на 32, тя на почти колкото мен - лекарка. Заряза ме заради 50 годишния си началник, който трудно би изкачил един етаж стълби. Всъщност не ме заряза, а аз разбрах, като се оказа, че близо година се е срещала паралелно с него.

3.   Абе, човек, не ти ли омръзна всеки ден едни и същи истории да измисляш, с еднакъв нелогичен край, явно фантазия в главата ти! Ако жените ревяха толкова много, колкото ги описваш, ще се наводни пустинята Сахара! Това психиатрите го наричат персеверация, т.е. предъвкване на едни и същи болезнени мисли и истории. Явно някоя мадама те е зарязала, и ти си фантазираш за този край със завръщането и реването. Преодолей го вече, и пиши по други теми.

4.   Ебати селския номер( с извинение). Опитала с другия, не й се понравило и се връща при сигурното. Колко е лесно само, а? Идвам у вас и отказвам да си тръгна. Щото видиш ли ти ще ме храниш и поиш. А един ден и ще ми простиш и всичко ще е както преди. Само с тази разлика, че някога ще се появи нов и та пак ще си тръгне. Историята е доста предвидима. Съжалявам те само теб в тази ситуация.
Ако търсиш съвет- изхвърли я от вас. Ако се бяхте събрали по друг начин, ок. Но това е неприемливо

5.   След като и ти си сам, може да я вземеш, понякога човек трудно намира половинка.
Просто не е знаела какво иска, хората правим грешки, ежедневието е скучно, търсим тръпка.
Гледа, че си я издържал и търси сигурност Дано е разбрала какво е изпуснала. Живота не е както си го представяме.

6.   Аз, ако го направя това с другия, мъжа ми едва ли ще ме прибере пак, дори не знам ако съм без работа дали ще ме издържа, но аз с моята работа никога няма да остана без работа.

7.   Без да се обиждаш, ама това са изпълнения, характерни за едно нашенско етническо малцинство. Сещаш се кое. И така, както си започнал в началото с изводите и обобщенията, направи подобни и за мъжете. Колко стойностни са пък те, щом някаква си... ги върти на пръста си и си играе с тях на иди ми-дойди ми както и когато ѝ кефне? Ти защо си безпомощен срещу нахалството и наглостта на тази твоята бивша? Какво очакваш от човек, който веднъж те е предал и се е изгаврил с теб? Не си извлякъл никаква поука от случилото се, иначе нямаше и да я погледнеш, вместо да ходиш в тях, да пиеш кафета и в крайна сметка да я прибереш в къщата си, вместо да ѝ биеш шута в преносния и в буквалния смисъл. Жена съм, но имам повече характер и принципи от много мъже без топки и не бих допуснала такова нещо като тази твоята отново в живота си.
Много ясно, че като е останала "на сухо" ще търси балък, на който да се лепне. Ако не беше я закъсала, нямаше и да се сети за теб. И за това, че ти си показал слабост и липса на себеуважение не са ти виновни всичките жени. Даже не е виновна и тя - ти си ѝ дал да те използва. Не случайно е казано "каквото си направиш сам, никой не може да ти го направи".

8.   Манипулаторка от най-висша класа. Тази пак ще те напусне.

М32

9.   Явно си гониш нещата и правилно правиш. Предала те е веднъж, ще те предава винаги. Намери начин да се отървеш от нея и да продържиш живота си. Няма да ти е лесно, но трябва да то направиш в името на своето самоуважение. Особено ако нямаш нищо към нея. Викни родителите и да си я приберат. Странни са ми жените - /почти/ никога не са в състояние да приемат последствията от решенията си. Все някой друг е виновния, все на тях им се полага прошка за идиотски действия...

10.   Явно има проблеми със себе си и другия я е натирил. Ти си сигурния и стабилния, това ти е единственото предимство. Угажда ти , за да не е сама. Тъжно е и жалко. Смяташ ли , че ти като човек заслужаваш да те оценят по този начин?

11.   Ето го поредното доказателство. Изневери на мъж, зарвжи заради друг и му гледай сеира после. Ако някой ми извърти такъв номер като твоята, не само, че няма да я допусна до дома си, ами няма и да я поздравя на улицата. Като чета историите ви се замислям, дали трябва да се чудя или трябва да се уча... на курвалък

13.   Тая е психо брато, защо си с нея?

14.   Приятелката ти е супер инфантилна жена. Жена съм и на нейната възраст и вече с дете на годинка. Не може да иска да ти се натрапи и така пак да сте заедно, а и е супер унизително за нея като жена. Тя веднъж тръгнала ли е с мъж, пак ще го направи. И моят ни плаща квартира и ни осигурява с детето. Писа ми скоро едно гадже, от преди години. Искал да прави секс. Но му отказах. Моя ако му изневеря няма да ме погледне вече, а и защо да го правя? Тя ти се натрапва, но действа като дете, а не като жена. Действай както щеш,, не бих се доверила пак на тоя човек. Ти да го издържаш, той да те остави. Пак ще го направи един ден. А и цялата й постъпка - тя недоволно хлапе ли е или зряла жена? Май първото.

15.   Много гръмогласна е тази история, във всяко изречение има викане.

Първо ще напиша, какво мисля за теб, а след това за нея.
Действието е преди години, когато бях студент на един купон в едно общежитие. На този купон един колега изпечен сваляч си пийна и се пусна на една позната, но те двамата не се бяха виждали преди тази вечер, т. е. напълно непознати си бяха един за друг. По едно време, той започна да я прегръща, да я държи през рамо, а след това и да я целува. И така доста време, половин-един час, не я пуска и си я целува, а тя не се дърпа. Това на никого не му правеше впечатление, защото си мислихме, че си се харесват и каквото правят си е тяхна работа. Когато той отиде до тоалетна, тя започна да ни разпитва какъв е тоя, какво иска от нея и други от този сорт. Тя не беше от най-скромните, даже си беше доста отворена в общуването и не бих казал, че е била толкова интровертна, тиха или въобще супер пасивна, т. е. да приема винаги мъжа да прави, каквото той иска, а тя да се съгласява, но тогава не го спря този по никакъв начин. Да е искала да има нещо с него, не е. Така и не се видяха след тази вечер, а тогава повече от това да се целуват нищо повече не се случи. Защо го разказвам това? Тя значи си трае и нищо не прави, не му казва нищо за да го спре по някакъв начин, но нас ни пита: "Този какво иска? ". А, бре, девойче, той ще почне да те чука (извинявам се думата, ама друга по-подходяща няма) още малко, а ти ни питаш какво иска. Сега се сети в твоята история, кой е девойката която си трае и почти я изнасилват и кой е нахакания. Като не си искал да се връща в живота ти е трябвало още, като си спрял пред тях да я изхвърлиш от колата си, ако трябва и с цената на скандал. И какво значение има, че хората гледали и какво щели да си помислят. Да не си на 5, че да има значение мнението на някакви хора, независимо дали ги познаваш или не. Още повече, че не е и тяхна работа да се месят и клюкарят в/за неща, които не си им работа. Но не, ти си затраял и сега ти си изнасиления (метафорично казано). Въпросът сега, дали можеш да ѝ простиш и да започнете на чисто или не. Каквото и да е, тя трябва да е наясно дали имате истинско бъдеще или не, защото ако засега сте си спестили скандала и разправиите, то ако таиш нещо в себе си, рано или късно ще избие. Тогава може да не се размине само със викане и скандали, а може и до физическо насилие да се стигне. Ако пък, вече мислиш, че се е осъзнала и е минала през някакъв катарзис и от сега нататък ще можете да живеете един с друг - ОК. Но трябва да бъдеш честен, първо пред себе си, а след това и пред нея.
Сега за нея. Така както я описваш доста слабохарактерна ми изглежда и сякаш я е страх да поеме сама отговорност за живота си. Баща ѝ да идва да си я прибира, като някаква вещ, а като човек, това да я си я спрял и набил, когато е забегнала при другия, не говори добре за нея. Сякаш се сама се оставя да се носи по течението. Всъщност това, че ти се натрапила така грубо може да е най-волевото нещо, което е правила в живота си. Може пък и наистина да е претърпяла някакъв катарзис и вече да е друг, по-осъзнат, човек.
Аз, лично, не бих ѝ дал втори шанс. Човек може да прави много грешки в живота си, но когато касаят и някого другиго трябва първо да помислиш за него/нея, ако го/я обичаш и чак тогава за себе си. А тя, въобще не е мислила, какво ще ти причини и се хвърлила при другия. Значи толкова и те е обичала преди, явно си и бил удобен, а аз това не бих могъл да го простя - някой да живее с мен без да ме обича, а само защото има някаква изгода от това (било то материална или емоционална).

P. S. Това че другият мъж е бил с девет години по-голям от нея не е проблем и не виждам защо го споменаваш в историята. Проблемът е, че те е сменила с него. Мнението ми е, че мъжът в една връзка/семейство трябва да е по-възрастен от жената поне с 5-6 години, до към максимум 15-16. По този начин, жената има някакъв респект от мъжа, защото се предполага че имаш по-голям житейски опит и вече си улегнал и зрял и знаеш какво искаш от семейния живот и най-вече как да го постигнеш. Освен това също ще си финансово по-добре. Едно е да имаш 5--6-7 години опит и стаж на 28-30, друго е тепърва да си на 20-22 с начална заплата. Както сам виждаш, парите може и да нямат значение, когато си сам (човек сам може да се лишава от много неща), но когато имаш дом за поддържане и семейство разходите си вървят със страшна сила. Освен това не теб ще ти е по-добре с млада булка. Сега за твоята възраст идеалната жена би трябвало да бъде на 20-23 годишна, на която можеш да ѝ предложиш много повече, отколкото нейните набори. А за приятелката ти (или каквато ти се води в момента), най-добре е мъж над 35, който няма да има такъв избор, както ти и желае да стане баща в най-скоро време.

16.   Пич, жените обичат емоциите. Когато се награят с лошите батковци и душата на компанията, тоест алфите, търсят бетите, които не им носят емоции, но им носят сигурност. Ти си точно бета индивид. Факта, че наистина си останал малодушен, когато е казала, че те напуска, и не си се борил показва, че си безхарактерен. Факта, че не си я свалил веднага от колата когато се е качила, факта че въпреки, че те зарязала и, че си я прибрал показва само едно. Че си безхарактен. Не си изградил характер на мъж, ако не го направиш, цял живот ще бъдеш резервна гума на жените.

17.   То е нормално, че няма идеални мъже или жени. Просто трябва да си намериш човек със същите психични разстройства, като теб.

19.   Какво по дяволите xD. Значи тази мацка просто ей така ти се натриса в живота. Сега разбирам какво означава жените избират -не е важно дали ти я искаш или не, важно е само нейното мнение. Е@ати егоцентричното същество си си хванал. (По-скоро тя си те е хванала) Ако не я искаш и кажи да си ходи, ако откаже викаш полиция да я изкарат.
"До кога? " Ами щом се появи някой по-интересен ти си чао.
Първо, ако те обичаше нямаше да ти изневери или да те зареже.
Второ щом те обича толкова много, защо не зачита чувствата ти и желанията ти, а ти се бута въпреки, че не я искаш?
Бъди малко по-твърд.

Ронин

21.   Бягай далече приятелю. Тази не е стока и ти го знаеш добре независимо какво сте имали, дори четейки твоя пост отговорите са в него. По написаното съдя, че си образован и съвестно момче.. заслужаваш жена която ще те носи на ръце. Не ти трябва тая използвачка. Сигурен съм, че ще намериш жената за теб на друго място.

М 28 г, София

22.   Жена съм и се съгласявам с темата на автора. Значи има си категория жени, които са точно такива. Майка ми е напуснала баща ми без мен и сестра ми точно седем път. Най-малкото и отсъствие беше за една седмица. Другите пъти по един-два дни. Баща ми казваше, няма къде да иде, ще се върне, няма и кой да я търпи. Така и ставаше. Връщаше се все едно, че нищо не е било. Иначе сама лично ни е казвала, че по-добър човек от татко не познава и не може да обича друг освен него. Още са си заедно мама много е улегнала вече и просто се грижи за татко.
Авторът не е безхарактерен, просто е много добър. Има и такива мъже, те не обичат скандалите, виковете, проблемите, просто са по отстъпчиви. Много силно обичат децата си. Такива мъже са злато, те са благо за една жена. И моят мъж е такъв, не бих го заменила с никой друг, а и не бих го предала, защото осъзнавам каква късметлийка съм.
Ж 35

23.   Номер 22 ,,Такива мъже са злато,, само за жените като майка ти, които са изневерявали за кеф и после като се наиграят винаги е имало има къде да се върнат на хранилка. Но за повечето жени такива мъже не са злато , а мухльовци и въобще не биха се захванали с тях, понеже той ще си е мухльо и като цяло в живота и ще бъде мачкан и унижаван от всеки.Едва ли някоя нормална жена би се гордяла с такъв мъж.Изключения правят такива, като майка ти, където явно не е била жена за един мъж.Но като те чета и ти не падаш по-долу от нея.И в библията го пише: ,,Прекалено добрия и богу не е угоден,,

Чингис Хан

24.   Явно не е оставила само теб, като се появи друг с него...

26.   Това момиче се държи като побъркана, не ти ли идват много тези драми около нея? Щом не я искаш, викаш я и говорите - има 24ч. да се изнесе от вас или викаш полиция. Ако не искаш да викаш полиция и тя не разбира от дума, трябва да бъдеш по-груб - т. е. не и говориш, започваш да я обиждаш - така тя най-вероятно сама ще се махне. И другото което е, явно наистина си човек, който обръща внимание само на работата - това е голяма грешка. Така ще привлечеш само жена, която иска да се "уреди", в стил този има добра работа, къща, значи е добра партия, така че го вземи впредвид за по-напред.

27.   До 23. Явно си някой непораснал дечко или чекибоец от доста време. Къде съм написала, че майка ми е изневерявала на баща ми? Как прецени, че и аз съм такава като майка си....?
И моля те не говори от името на всички жени какви мъже обичат. Със сигурност не обичат такива мачовци като теб.

28.   Щом има мъже като теб да се връзват на такива елементарни нахалници, ще си ги търпите :-) Дори не се е опитала да подходи по заобиколен начин, да ти каже, че си й липсвал, че е сгрешила, да се опитава да се извини... директно ти се е натресла и ти си я приел като пълен мухъл, без дори да проведете 1 разговор.
И какво очакваш от нас? Ми трай си я тогава, да видим докога ще се раздава. Докато се почувства пак сигурна или докато срещне поредния, дето й предизвиква пеперуди.

30.   Еех батенце как си се набил на кьоравото. Единственото сигурно нещо от цялата ситуация е къщата, която имаш и която ти пожелавам да завършиш докрай.
Обаче всичко останало е Болшой театър мой човек. Не те упреквам, защото жените са манипулатори от най-висша форма. Постоянно се изненадвам на какво са способни.
Ако искаш да живееш щастливо трябва да я разкараш. Не може да ти разиграва такива панаири. Да я беше набил наистина. Те това искат човек. Искат да видят, че си лошото копеле, което ще и счупи главата, ако му изневери. Иска да си непредсказуем, искат емпоции и то лоши. Сега се е върнала и "те обича". След 1 година, като хване друг чичко на 50 пак ще тръгне, а ти ще си загубил още повече време. Да не говорим, че тая май си е леко луда така, както обясняваш.
Имам един закон аз. Никога не се връщам и не приемам бивша. Щом е бивша значи има причина.
Не погубвай достойнството си заради курвенските номера на някаква откачалка. Не бъди лекомислен. Изхвърли я, сега е моментът. Звънкай на баща и без тя да знае да идва да си я прибира. Какви са тия детски драми.
Иначе ще ти го набие двойно по голям гарамтирам ти. Покажи, че си мъж и я разкарай. Такава жена не искаш и не ти трябва в къщата. Аз ако съм баща ти и разбера за тоя случай, яма да ти дам да припариш до къщата с такава жена.
Това да ти в обеца на ухото за възможностите на жените.

32.   Да видим: детинско поведение, даже нещо като нервна криза видях.

Или е психично болна, или незряла. Ако е първото, вместо баща ѝ да я прибира, да доведат психиатър! Ако е незряла, помисли си искаш ли такъв човек до себе си! Първо ѝ е липсвало времето с теб и е намерила по-свободен човек. Но понеже е незряла, не е помислила, че и парите ще намалеят. Когато същите съвсем са секнали, тя е загряла, че нещо липсва и подсъзнателно е чакала да те засече, за да пробва да се върне там, където има пари. Виждал ли си дете, което седи някъде и повтаря "Няма" всеки път, когато му кажеш, че е време да си тръгне? Та и тя така! Същото и с колата, и с къщата ти. А това, че се стараела - виждал ли си дете, което е направило голяма беля и са му се скарали сурово? Ако не е от бъдещите непукисти на планетата, вероятно временно се е снишило и се опитва всячески да покаже, че е добро, но щом се успокои, че си му повярвал, ще направи нова беля и този път ще е поне на нивото на предишната /т. е. ще те зареже заради някой, който има повече свободно време или по-хубави играчки, пардон, електроуреди, кола или нещо друго/.

Или е непораснало дете, или има някаква форма на душевно разстройство, което включва невротични избухвания и промяна в поведението /зарязва те и се хваща с друг, после зарязва него при следващата криза, при по-следващата ще зареже теб, ако сте пак заедно и така до края на света/. Може и просто да е вдетинена и емоционална жена /вдетиняването подсилва емоционалността, защото децата хич не са добри в контролирането на емоциите/. Но и в двата случая, братле, БЯГАЙ! БЯГАЙ НАДАЛЕЧ И ДОКАТО КРАКАТА ТЕ ДЪРЖАТ! С други думи: изгони я или ако трябва я излъжи, че отивате някъде другаде и я предай на родителите ѝ, за да се грижат за нея. Просто не ти трябва да си навличаш такава беля на главата!