Правите ли комромис с половинката относно пътешествия?
Да кажем вие предпочитате екзотични дестинации за почивки и екскурзии, плажове, море и острови, както и селски/природен туризъм. А вашето гадже предпочита да ходи из разни градове като Париж, Прага и Виена да гледа стари сгради, кули и павирани улички.

Бихте ли направили компромис при такова разминаване? Само единия ли трябва да прави компромиси или и двамата? При много разминавания може ли да издържи връзката? Ако например мразите дадено място, а вашата половинка е луда по него и постоянно иска да ходи може ли това да стане повод за скандали?

На мен честно казано ми е писнало от това да гледам сгради, обиколих толкова много градове в Европа и за мен лично нищо не може да се сравни с това да си пиеш питието на сянка край плажа и да има бриз, та много повече ми допадат места като Канарите и гръцките острови пред градове като Прага, Лондон... Обичам и селския туризъм, както и планинарство през лятото, но на твърде много хора идеята им за пътуване е ваканция е да ходят да видят и поснимат някакви стари сгради, замъци и такива неща.

Коментари

1.   Много ясно, връзките са низ от компромиси. С моят приятел имаме коренно различна представа за почивка, за красиво и за весело прекарване. Заедно сме от около 5 години, рядко един и същи град се харесва еднакво и на двама ни. Никога не сме се карали за тези неща, но се вслушваме в желанията си и се опитваме да ги изпълним докрай.

Обикновено отиваме някъде и редуваме заниманията си. Излизаме на дълга разходка, разглеждаме сгради и музеи, после сядаме да пием кафе на сянка, отделяме време за парк/гора/планина/плаж. Един ден може да го прекараме по градски, а следващия да е изцяло за време в природата и релаксация. Ако сме в България, то може дори да се разделим за няколко часа, за да ни е забавно поотделно без да се натоварваме взаимно.
Хората не са еднакви, предпочитанията им също, но пък е прекалено да изникват спорове по време на почивка, когато общата цел е да изгоним стреса без да се дразним.

2.   Еми, ако вече си угодил на нея, сега нека тя угоди на теб. Кажи и какво харесваш. Защо не говорите с полувинките си, бе хора.? Комуникация и комуникация това е!

3.   Бооооже, че не сте ли се сетили да комбинирате!???
1 седмица във Виена и една седмица на ски!
1 седмица в Париж и една седмица на Ривиерата/Прованса!
1 седмица в Банкок и една седмица на плажа!
1 седмица в Претория и една седмица на сафари!
1 седмциа Мексико сити и пирамиди наоколо и една седмица на плажа в Канкун!
И т.н.т. до безкрай!

Честно, толкова ли не сте се СЕТИЛИ!???

4.   Прави разлика между екскурзия и почивка. Почивката е точно море, хижа, къща за гости-релакс с една дума. Екскурзията е с цел посещение на дадено място, събитие, и т.н. Има огромна разлика между двете понятия.
Аз лично предпочитам да ходя и да видя свят-сгради, замъци, музеи, да видя нещо интересно, не някакви плажове, палми и пясъци. Хижите не ме влекат, нито селски туризми, еднотипно е.
Добре е да има разнообразие , а не само на едно и също място да се ходи. Примерно лятото на море, зимата на някой курорт ,а между другото за 2-3 дни някоя екскурзия до друга страна.Важен е и финансовия въпрос и кой се бръква за тези пътувания , или дали може да се позволи. И двамата души трябва да се съобразяват. Мога да направя компромис, ако изберем мястото заедно, ако се обсъди.

5.   Много хора само си мечтаем за всичко това, аз обичам екскурзии, на мъжа ми му дай вкъщи. Ако има с кой тръгвам навсякъде, толкова искам някъде, за сега планирам до Румъния, също Италия искам. Ние сме с деца и трудно обикаляне където и да е.
Мъжа след да идем за 3,4 някъде, но са много за да оставим децата.

6.   Някои хора не могат да си позволят до родното черноморие да отидат, вие тука размишлявате относно правене на компромиси с пътешествията.
Ами сядаш и му/ѝ казваш в прав текст къде искаш да ходиш и какво искаш да правиш и това е. Един път ще отидете на плаж в Гърция, друг път ще отидете във Виена, какво толкова има да му мислиш? Като не се слушате и не си зачитате мненията един друг, ами всеки да си ходи по почивки сам или с неговите си приятели и това е. Голям проблем описа, няма що.

7.   В тази ситуация и двамата трябва да правите компромиси - един път в Прага, един път на плажа или в гората и без да мрънкате или натяквате през цялото време, че ви е скучно. Да съсипеш ентусиазма на половинката не е истински компромис. Както на теб са ти скучни сградите, така и на мъжа ти му е скучно на плажа или досадно да ходи по чукарите и никой от вас не е по-заслужил от другия да прави това, което обича. Вариант е и да си ходите поотделно с приятели, ако ви е чак толкова неприятно. Нормално е във връзките да има различия, но любовта и уважението ни карат да правим компромиси един с друг и да бъдем щастливи заедно.

8.   Интересно, че и за други двойки е важно пътуването и съответствието на предпочитанията. За мое щастие, ние предпочитаме също екзотичните места и топлината и спокойствието, не харесваме стари и прехвалени сгради тип европейските столици. Но във вашия случай мисля, че всеки от вас трябва да прави компромиси, пък може и тя да намери някакъв чар в твоите дестинации, когато пътувате. И ние в началото имахме някакви разминавания, но заедно създадохме спомени на много места от "моя" тип и сега и двамата ги предпочитаме. :)

10.   Над 22г сме заедно с моята половинка, вече сме на по 47г, аз обичам вода, море и коснене в топли басейни, а моята половинка не обича вода, дай й планина и катерене по кози пътечки. Редуваме се, често просто чакам в подножието на скалите на някое ресторантче, съответно половинката ме чака на бара до морето или басейна.

11.   Да, така сме и ние. Аз съм по древна архитектура, история и старинни цивилизации основно и планина, реки, езера. На него му дай море, бриз т. н.
Е, живеем на остров, а ходим по Париж, Виена, Австрия, Испания старинните местенца т. н.
Даже сега съм "полудяла" да хващам пътя нанякъде, той пък заради актуалната ситуация е изнервен и предпочита да си стои тук.
Ами хубаво, купила съм си билет за началото на следващият месец и заминавам сама за два дни. Малко е, но имам нужда мръдна от тук и се потопя в свят който на мен ми харесва. Пък ако остана над 72 часа, ще трябва да правя теста и това няма да стане.
Мръщи се нещо, гледа ме накриво, но негов си проблем. Компромиси докато започнат да стават едва ли не задължение или да се приемат за даденост. Попитах го, не иска да пътува, няма защо да не пътувам и аз само защото той не щял.
Чакам с нетърпение датата.

12.   6 ами това е че няма пари за всичко. Аз обожавам Скандинавия, Канарите, Мадейра, Азорите, Мароко, Русия, родното Черноморие и Стара планина. Тя е луда по Гърция, Турция, Лондон, Париж и т. н.

13.   Абсолютно нормално е да не сте залепени един за друг. Ако има място което единия не понася, другият си взима приятелчета и отиват заедно.

Също така, примерно, на мен ми се е случвало при многодневни екскурзии в града да съм толкова изморен, че да си остана в хотела/квартирата единия ден, докато половинката обикаля като гламава да гледа сгради :) После най-хубавото е да се съберем заедно, да гледаме снимките и да ми разказват за нещата които съм изпуснал докато си пийваме винце и хапваме мезенца.

Иначе, както другите казаха - или комбинирате (град почивка), или редувате - сега сме заедно в града, после сме заедно на почивка.