Навсякъде ли е така?
Здравейте! На скоро писах тема със заглавие "Ще се оправя ли на тези години?". Ами реших лека полека да действам. Работя в доста голямо учреждение, където не всички имаме преки контакти. С някои се познаваме просто по физиономия или здравей/здрасти и толкова. Поинтересувах се от някои момичета и установявам, че всичките си имали по някакво вземане-даване с този или онзи, а някои даже са се срещали с повече от един. Реших да пиша на колежка от друг отдел. Беше просто един банален чат и приключи. Впоследствие мой колега на два три пъти си прави майтап се мен поради този факт. Е, оказва се, че имали някакви интимни отношения. В крайна сметка се замислих, че наистина си важи максимата да не си вадиш оная работа там, където работиш. Ами, ако създам връзка с някое от тези момичета, пък се окаже, че е била с няколко човека от работата за да си прави кефа, та те половината ще ми се смеят. А нищо чудно и от време на време пак да се среща с някой от тях. Тук не става на въпрос за двойки, а за хора, които се срещат да правят секс. Явно тази дето писах, като се е срещнала с колегата му е показала чата... Май единствения вариант за нещо повече с колежка е, съвсем в началото когато се е появила на работа, иначе се оказва атакувана от 100 човека и като нищо легнала си с някой/някои от тях. Затова смятам, че среда извън работната е място за запознанства. И между другото поне вашите наблюдения такива ли са? Навсякъде ли цари такъв разврат? Аз до сега не съм се вълнувал от тези неща и не съм обръщал никакво внимание, но сега просто се потресох...

Коментари

1.   Така съм чувал и аз.
По всяка вероятност почти навсякъде е така. Казвам почти, защото и на мен не ми се иска да повярвам, че повсеместно цари такъв разврат, а жените са се превърнали в мноого, много леки...

3.   То по твоята логика и момиче от улицата да срещнеш, може да се окаже, че е била с твои познати без да предполагаш или, че си ляга с всеки също без да предполагаш... В случая, при положение, че колегата те е найтапил, явно тя му е показала и това не е сериозно. Нямаш работа с такъв човек.
Аз лично не бих си рискувала реномето и комфорта в работата само заради единя секс. По принцип не съм от жените, които прави само секс, особено пък там, където работя. Последната ми връзка беше с колега от работата, но обстоятелствата се стекоха така, че той напусна още преди да спя с него и аз също след няколко месеца. Всъщност никога не знаеш какво ще стане и нищо да не правиш, пак ще има приказки. Просто не се поддава на предразсъдъци.
Иначе разврат цари на всякъде. Няма морал, ценности, уважение. Всеки консумира, а не се отдава....

4.   Авторът съм. До номер 3. Да така е за улицата, но все пак там е друго, там нито аз знам нещо за момичето, нито тя за мен. А в работата имам чувството, че доста съм закъснял и съм тръгнал да се занимавам с вече заети момичета и едва ли не ставам за смях.

6.   От 3 до автора.
Докато те чета усещам, че ти си се насочил конкретно към жени от работата. Защо държиш да е точно колежка? Ако ти хареса някоя определена ок, но иначе не го разбирам. Колкото и да нямаш други контакти, все може да се огледяш някъде другаде. В общи познати..., да си разшириш социалните контакти. А в работата няма как да си сигурен докато не опознае човека. Ако искаш да избегне ситуация, в която тръгваш да сваляш мадама и тя е заета с някой ваш общ колега, просто се пренасочи. Или се ослушвай за някоя, за която се знае, че е не обвързана.
Като се замисля и за мен може някой да си мисли така, но реално не съм била с никого от сегашния ми офис.

7.   И кво толкова си й писал, че чак да те ебава тоя после?
Иначе просто решение, като са ти курви колежките, чукай която/които можеш, пък си търси приятелка другаде.

8.   Не навсякъде, но определено се случва по-често офиси и заводи. Все някой е имал нещо с друг. Не е задължително да става голяма драма, да се клюкари между колегите и са е конфузно, но...
Нали помниш драмите в училище? Повечето си мислихме, че ще приключат с дипломата за средно, а на работните места сме видели дори по-сериозни интриги.
Хората си търсят изживявания, половинки или секс. Ако животът им се свежда до работата и дома, то е някак логично да започват връзки (приятелски или интимни) с колеги.
Ако един човек е свестен и интелигентен, няма да разправя наляво надясно за чатовете и креватните си преживявания с общи познати.

9.   Номер 6. Авторът съм. Не държа да е колежка. Просто така опитах.