Мъжете винаги забелязват, когато жена харесва друг мъж
Работила съм на много места и от време на време съм си харесвала по някого. Останалите мъже, обаче, винаги ме разкриват, макар никога да не казвам и показва симпатиите си към "набелязания". Уж на шега веднъж ми казаха "Ти харесваш еди кой си, признай си.". Втори път ми се случи да чуя същото, но в друга фирма и с друг колектив. Държа да уточня, че никога с нищо не съм показвала към мъжете на работа, даже избягвах и да ги гледам от срам да не си проличи, че съм им навита и ето пак някой е видял, но какво, по дяволите? Как са забелязали, че харесвам хора, които дори не гледам, камо ли повече? Мъжете сте много проницателни понякога. Идеи как са разбрали? Не, че толкова фатално, всъщност минаха години от тези случаи, но още ми е любопитно какво ме е издало. Господа, вие сте.

Коментари

1.   Нищо изненадващо, същото е когато жените забележите мъж да харесва жена. Колкото и да се 'крие' човек, те чувствата сами се издават.

2.   Предполагам точно щото усещат, че ставаш различна в присъствието на ОБЕКТА в сравнение с други мъже – не го поглеждаш, предполагам си по–тиха, непохватна, делова, рязка в движенията или говора, забиваш поглед в земята, компютъра, ръцете си, хапеш устни, червиш се, потиш се или бог знае какво!...
Силните емоции все ще избият по някакъв начин външно – колкото и усилно да се пънеш да си „нормалната себе си“. ;-)

3.   Нормално е да ти харесват мъже и какво като личи, може би просто си се за гледала в даден момент.

4.   "Държа да уточня, че никога с нищо не съм показвала към мъжете на работа, даже избягвах и да ги гледам от срам да не си проличи, че съм им навита и ето пак някой е видял, но какво, по дяволите? "

Сама си отговори, но още не го знаеш! Представи си, че ходиш из службата и твой колега те приближи, но вместо да те погледне и да каже едно "здрасти", старателно избягва да те погледне, а цялото му тяло излъчва някакъв срам. Няма ли да се досетиш, че нещо става? Това са видели - че избягваш очен контакт и че те е срам. Друго не им трябва - и аз щях да се досетя какво е толкова срамно, че дори не искаш да погледнеш човека. Истината е, че действията по прикриване на чувствата всъщност ги издават вместо да ги прикриват. Дори да не е имало нещо друго, и това стига!

5.   Ти си мислиш, че не показваш нищо, но нещата отстрани, често са по-ясни отколкото за участниците в ситуацията.
Просто не се усещаш и се издаваш с някакви неща, език на тялото, говор, поведение и т. н.