Скафандър против коронавирус
Хора, мислите ли, че не може да се създаде някакъв скафандър, който се слага на главата и не пропуска никакви вируси. Дори аз, който нямам такова образование, съм сигурен, че за 1 месец ще изобретя такъв. Реално го слагат всички работници, преподаватели, студенти, консуматори и всичко е 6. Всеки се връща на работа.. ще ходим със скафандъри, но поне ще работим.. Ще ходим на ресторант, децата ще учат редовно.. няма да има никакви проблеми.. Наистина не разбирам.... Хора в целия свят, които претендират, че са еволюирали, да се държат по такъв начин.

Коментари

2.   Е това вече е върха! Остава и скафандри да ни накарат да носим, не стига че искат навсякъде скапаните маски! Вместо да се обличаме в скафандри и да се маскираме като олигофрени е по-добре да вземем всички да спрем да слушаме какво ни казват по телевизията, че трябва да се носят маски и да се спазва дистанция и т.н. и да хванем всички да излезем на протест във всички големи градо и да настояваме всички мерки да ги махнат. Ако това не се случи, започваме с гражданско неподчинение, спираме да плащаме данъци, винетки и други такси! И ти казвам че веднага ще махнат всички мерки, защото ще се видят в чудо!
Дано по-скоро се случи това, защото ми писна да се карам с полицай и охранители за това че трябва да ходя с маска.

3.   Виж в актуалните епизоди на Анатомията на Грей.

Аз маска отказвам да нося, ти с космически технологии искаш да ме тормозиш : D Тук не е Марс.

4.   Ха-ха... забавен си!

5.   Това ше е върха на идиотизма, ако стане. Само си представи картинката. Като в галактическия стопаджия ще сме, ако си го чел. Колко полезно ще е според теб да седиш с такова нещо 15 часа на ден. Какво ще дишаш?
Това е някаква тема бъзик предполагам или си доста малък, за да мислиш, че е възможно.

6.   Ами как ще си пият кафето хората щом са със скафандър? Иначе за другото си прав.

7.   Ами то има такива костюми и в момента. Съпругата ми е на първа линия и работи с такъв по цял ден. Връща се цялата почервеняла, изрината и каква ли не. Защото кожата не може да диша цял ден, спарват, неудобни са, не можеш да пикаеш с часове и т.н. Не е особено приятно.

8.   То верно, че хората почнаха да изтрещяват покрай тази масова истерия, ама чак пък такива пациенти...

Заключи се в тоалетната и си гризкай ноктите от страх. така гаранция нема да се гътнеш от смъртоносният вирус.

9.   Всичко е пародия ама 98% сте малоумни, не ми се сърдете това е истината, вирус няма, ама понеже сте прости затова сме на това дереже.

10.   9, смешни са ми такива, които твърдят безпочвени неща. От къде знаеш, че няма такъв вирус? Работил ли си на първа линия? Защото съпругата ми е на първа линия и всеки ден ѝ умират в ръцете. Обясни ѝ на нея как няма такъв вирус. Знаеш ли колко такива невярващи умряха? Да предположиш, че е изкуствено създаден, разбирам, ама да твърдиш, че няма, трябва наистина да нямаш никой на втория етаж.

Чул, че Киро Брейка казал, че го няма и той му повярвал. То дори и самия Киро Брейка вече обърна палачинката. Преди говореше, че изобщо го няма, а сега, че е преувеличен.

11.   Ами да! Време да свикваме с изискванията на космическата епоха, когато хората ще живеят сред звездите... :)
Интересно обаче как ще става оная работа през скафандър? Ще трябва да има специална дупка с аерация и отопление, че достойнството много бързо ще увяхва на вакуум и космически студ...

12.   Лично аз предпочитам да има вируси, обаче да има и живот, отколкото да няма вируси, но да няма живот.,,

13.   Хаха. Ходи с дъждобран бе ;)
~sweety angel~

14.   Счупихте тъпомера, прост народ такъв. И за всички които се вричат във вярност на вируса и настояват да стоим заключени имам въпрос: Какво ще кажете за хилядите души, измиращи не от ковид, а от неадекватно предприето лечение и лекарска намеса? Как ще обясните практиката на лчините лекари, котио от страх лекуват дистанционно по телефона и препоръчват самолечение, което мисля че е излишно да казвам е много рисковано. Готови ли сте и ще поемете ли отговорност за хората, които си измряха сами по къщите от страх, не от ковид, както и за тези дето починаха по стъпалата на болниците, без многоуважаваните ви доктори да си направят труда да ги погледнат? Ходете си със скафандрите, залюпвайте по 30 маски и на гъза да не забравите да си сложите че и от там вирус може да хванете. Лекарската професия се продаде, нямаш пари умираш като куче. Не слагам всички под общ знаменател но над 80% от докторята през последните 2 години са на този принцип. И затова сме на тоя хал. Аууу здравната система била натоварена, ами ако стане сега едно мощно земетресения кво правим? Ще кажем умирайте си, защото лекарите претоварени и немогат да лекуват .... Акъл в главата не ви остана, слепи сте като къртици ... и по зле ще стават нещата с това ви мислене ...

15.   7. Това, че сегашните костюми са неудобни, също е част от човешката некадърност в 21 век. Успяхме да изобретим гениални неща, уж претендираме, че човечеството е на високо ниво, а един вирус ни разказа играта и не можем да се справим.. Тва, че децата не ходят на училище е огромна трагедия.. Дали не може да се измисли по-ефективен начин да се справим със ситуацията?

16.   Аз мисля, че ще е готино. Най-накрая ще облечем съвременни дрехи от 21 век, а не още някакви ризи, неудобни панталони и върха на глупостта - вратовръзките. Сякаш сме 60-те още. Оставаше и бомбетата да се носеха още. Трябва да се направят хубави, модерни скафандри. Дишащи. С филтри, с клапани за пиене на кафе и ядене. Все някой ще измисли технологичните детайли. На Ironman костюмът е хубав. Нещо такова щеше да е готино да имаме. Па дори и от плат да е - с някаква мембрана, нанофилтър, който не пропуска вируси, а въздуха си циркулира. Сега е моментът да се изгради бъдещето, а не... вратовръзки.

17.   Хахахаха, аз пък имах по-готина идея- всички да носим нещо като конструкция за кринолин с диаметър 1.5 метра когато излизаме навън. Като метален обръч шакрепен с презрамки. При влизане през врата, просто го накланяш и така ;-) При сядане на стол,просто се слага около стола, заюото ще бъде широчък ;-) И така без никакви маски се решава проблема с разстоянието лесно! ;-)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Crinoline,_1860-1870._MoMu_-_Fashion_Museum_Province_of_Antwerp,_www.momu.be._Photo_by_Hugo_Maertens,_Bruges.jpg

18.   10, умират й в ръцете, защото им съсипват черния дроб от антибиотици, а те се дават при бактерия. Докторите са зубрачи на термини, нямат гъвкава мисъл. Това е абсолютен факт. Вирусът е със същите, че дори и по-малки проценти от свински грип. Аз не вярвам в чипиране и там други проследяващи устройства, но вярвам, че от ваксините се дават странични явления и се умира. Учудвам се, че няма нужда от ваксинационен паспорт за Бургас, но за Гърция има. Интересно се получава всичко. Жалко, че много тъпо племе се изправя срещу това, а те на това разчитат, на висш пилотаж на разделението.

20.   Човече, това, което ще слагаш само на главата, няма как да се нарече скафандър. Скафандър е онова, което носят космонавтите - целият костюм. Това ли да носим?

Сега по темата: нещо, което се носи само на главата няма да помогне. Вирусът издържа до дни на определени повърхности, драги авторе! Повърхности, които се пипат, но не с лице! И когато пипнеш тези повърхности без да знаеш какво има там, после е въпрос на време да го вкараш в организма си. Защото тези хора понякога трябва да се чешат по лицето - сърбеж, знаеш какво е! И като само главата им е покрита, познай колко вируси ще имат по тялото си! Ще измислиш сигурно и някаква чесалка? Да, ама ще ти трябва и система за постоянна дезинфекция на чесалката, защото не знаеш кога някое бацилче ще попадне върху нея!

Да не говорим, че вирусът не се хваща само на работа! И по пътя до работата ли ще носят това, което наричаш скафандър? Защото и там има хора, имало е и такива, които са минали преди нас и са оставили някое бацилче. Тук какво правим? Изобретяваш и коли като от "Семейство Джетсън" ли? Ами ако работниците, които ги произвеждат, имат Ковид и го оставят по продукцията? А?

Ами вкъщи? Сега ще кажеш "Ама те нали носят ултра-хипер-гига-мега великия скафандър, значи са здрави! " Да, да, ама не! Знаеш ли, че вирусчето има инкубационен период? И дори утре всички да тръгнат с истински скафандри, а не твоите бутафории, част от тях вече ще са болни но без да им личи. Тези хора ще се приберат и ще общуват с близките си, ще ги заразят. А по пътя ще заразят и още хора.

Като теглим чертата какво ще промени изобретението ти?
1. Ще си направиш кефа хората да работят /не те знам какъв ти е случая и не ми пука/.

И край на списъка! Другото ще си е постарому. Затова ти предлагам да оставиш епидемиолозите и учените хора да ги мислят тези неща. Ти си знаеш - маската, социалната дистанция и устата затворена, за да не лапаш мухи! Така се бори пандемия, а не с "велики идеи и бъдещи изобретения". Да не мислиш, че си първият с велики идеи в момента? Има и други, но общото между вас е, че си вярвате много, а в реалността я ви се ходи по дискотеки, я сте се стреснали за парите си, я не са ви възпитали добре. Щете, не щете - животът не е длъжен да се съобразява с вас! Ще поревете като дете в магазин за играчки, пък ще ви мине. И преди сте го правили, няма да ви е за първи път. Слава Богу, човечеството няма да умре заради нечии интереси или капризи!

21.   Боже господи, събери си ги моля те...