Коронавирусът повлия ли на връзката ви?
Здравейте. Колкото и да не ни харесва, продължаващата повече от една година пандемия, освен, че малко или много промени живота ни, насочи и измести(поне донякъде), фокусът на нещата, от които се интересуваме. Тъй като, по мой наблюдения, хората са твърде поляризирани по отношение за вируса, мерките, ваксините и т. н., аз, тук, няма да пиша каква е моята позиция, ще я напиша после, в коментарите. Само ще кажа, че съм мъж на 22 години и в момента, нямам връзка. Въпросът ми, в ролята на безпристрастен наблюдател, е насочен към: 1 хората, които в момента на началото на пандемията са нямали връзка, или имат, но не живеят заедно с партньора си; 2. хората, които в момента на началото на пандемията, живеят с партьора си или, вече, са женени|омъжени.
Към първата група - преди да излизате на среща, да се целувате,(ясно, че няма как да има целувки в закрити обществени места и транспорта, заради маските, а, понякога, маските са задължителни и на открито), да си ходите на гости, евентуално при вашето или семейството на гаджето и да правите секс, правите ли си някакъв тест за коронавирус? Сега, когато вече има ваксини, ще искате ли от човека, с когото се запознавате, или вече сте във връзка, да бъде ваксиниран(когато му дойде реда, защото, все още, няма достатъчно ваксини и избор) Имате ли конфликт с вашите родители, баби и дядовци, или (кандидат) гаджето с неговите, за това, че не трябва да се виждате, защото, ги излагате на риск?
Към втората група - по отношение на връзката ви, вашето положение е по - лесно, че в такава сложна ситуация, вие живеете заедно, освен, ако не сте от тези, на които работата им пострада. Но, все пак, имате ли спорове за това, доколко е опасен вирусът, за по - леки или по - тежки мерки, за или против ваксинирането, за коя точно ваксина и т н.? Има ли такива, които са се разделили, заради тези въпроси?
Благодаря, предварително, за коментарите и бъдете здрави!

Коментари

1.   Мъж на 31. Не, не повлия, защото никога не съм имал такава. Просто тотално ме лиши от шанс да срещна жена. Само зяпам в тиндър и никоя не ме харесва. Зяпам обяви на проститутки и бия чекии, защото ме е страх и на тях да звънна. Бил съм си чекии на обявите на всички проститутки в София.

2.   Аз съм омъжена, с мъжа ми живеем в Германия. И двамата сме на мнение, че изчакаме с ваксината, защото е прекалено рискована. Ще се ваксинираме само в краен случай, ако ни задължат. Общо взето си живеем нормално, носим маски само където е задължително и се виждаме (дори нелегално) с останалите нормални хора, които не са параноясали. Досега нямам нито един познат с корона.

3.   Ние сме от втората група, заедно сме от 4 години, пандемията ни направи още по близки, работим тотално различни неща, но вече не можем да си представим да отидем в офиса. Не сме се карали, даже напротив. Имаме еднакви възгледи, особено относно вируса, ваксини и т.н. Така че тази ситуация ни е донесла само позитиви.

4.   Е ти се бъзикаш

5.   Съвсем луднахте с тези ваксини и тестове. Абсурдно е да искаш от партньора си да се тества, ваксинира, ако е напълно здрав. Ама егоизмът и страхът до такава степен промениха хората, че няма да се учудя, ако някой иска подобно нещо при връзка или среща.
Иначе нормално си виждам роднините, приятели, и всички са здрави. Никой не си е правил тест, нито тези измислени ваксини.
Живейте си нормално, без толкова много драматизиране и страх. По-малко гледайте новини и не слушайте всеки ден щаба.

6.   Хора , я , отпуснете душата ! Тоя вирус ще си остане с нас .
Нормално е , да си общувате с някого . Важно е , да не сте като отвързани , щото вирус нямало , само конспирация . Изберете си , кои връзки са ви важни , с другите хора по-далеч. Например , гаджета ,семейства с които живеете заедно , колеги , няма как да избегнете .Но големи тълпи , роднини , които можете рядко да виждате и подобни ,оставете за по-късно .

7.   Да! Роди ни се син...

8.   Единственото което промени за мен е че, се налага от време на време да слагам намордника за да вляза в супермаркет.
Всичко друго си е същото!
Тази пандемия не е моя реалност... нямам намерение да влизам в измислени драми на други

9.   Повлия ми. 5г бразк не бях изневерявал, а сега за година 4 пъти... и това заради психясването на жена ми и работата от вкъщи

10.   При нас нещата са абсолютно еднакви, но много мои познати и съученички си народиха деца. :)
Ж22