Създаване на дете
Здравейте, честно казано не занм от къде да започна. В момента съм на 21 години и в момента живота ми е доста объркан. С приятеля ми живеем заедно близо година и от време на време е ставало въпрос за дете. Февруари месец отидех на гинеколог, защото усетих, че нещата не са както трябва. И какво ми казва гинеколога "Загубила съм си детето"... Стана ми ужасно гадно, защото не знаех, че съм била бременна и съм го загубила. Откакто приятелят ми разбра за това нещо иска все да пробваме за това, а аз се усещам, че не съм готова напълно за това. Моля за съвет какво да правя. Да пробваме ли или не...

Коментари

1.   А ти искаш ли дете? Готова ли си? Искаш ли дете с този човек? Или се поддаваш на влияние и ще го направиш, защото той иска? Май просто не си готова още, а той те притиска и ти от вина ще се навиеш.
Изборът дали ще имаш дете е само и единствено твой, не на някой друг. Така че ти си тази, която трябва да си помисли дали на този етап искаш дете и дали той да е бащата.

2.   Ами не като не си готова. Пий си хапчетата редовно и направи през това време всичко, което ще те накара да се почувстваш готова. Или ако се отнася до възраст, определи си тази, която считап за подходяща за теб.
Най-лесно е да издуеш коремът и да родиш. Но да създадеш човек изобщо не е лесно.

4.   На 21 е твърде рано, но ако имате условията действайте.

5.   Но защо питаш нас? Това е ваше решение. АЗ и съпруга ми когато искахме дете не сме писали по форумите, това са лични неща.

6.   Не, в момента си много емоционална. Детето не е играчка и наистина е за цял живот. Сама казваш, че животът ти е объркан. От медицинска гледна точка, също не е желателно веднага да се пробваш, поне половин година изчакай. Кажи на приятеля си, че детето няма да избяга и да прояви търпение, защото не си готова и не чувстваш, че сега е времето. Кажи му, че съдбата сама е посочила това.

7.   По скоро се замисли за това, как тъй лесно детето изпада от тебе. Ако не започнеш отрано с този проблем, как след време ще стане раждане. На 21 години е съвсем навреме за опити, така ще имаш време за реакции при нужда. Чудя се на днешните жени, на 21 се чудят дали са готови да раждат, а като минат 30, започва да става късно. На 21 е най добрата възраст за раждане, добра и за майката и за детето. Жени не бъдете егоистки, не мислете само за собственото си благополучие, мислете и за плода който искате да създадете, не отлагайте за по далечни години, тогава рисковете нарастват. Защо има нужда да рискувате?

8.   Да направете си дете, не слушай тези който те разубеждават, човек никога не се чувства готов за подобно нещо, но после разбира, че не е бил прав. Всеки се оправдава ама сега съм малка, сега не ми е времето, още не съм се наживяла, сега нямам средства, а искаш ли реално ще имаш средства, другото са само оправсания, а колкото до възрастта сега ти е точното време и не слушай тия на по 30, че не са се наживяли щото тия същите ще ходят да дават пари за инвитро процедури и я имат деца я нямат. Само трябва да се обичате и разбирате и да си гледате детето и то да е по важно от вас самите и всичко на света.