Любовта може да съсипе
Здравейте
Ще бъда кратка.
Отчаяна съм!
Във връзка съм с един мъж от близо 4 години. Имаме бурна любов. Много пъти сме се карали разделяли и отново събирали.
Много пъти съм си губила достойнството аз да поема инициативата да се сдобрим.Виновна/ Не виновна
Правила съм го много! Знам,че е грешно,но жените някой път сме си тъпи патки няма спор ( не визирам всички разбира се)
Наистина страхотен джентълмен,но и истинско магаре
Та
Чухме се по телефона сутринта
Аз му направих фасон за нещо наистина малко,но явно го е подразнило
И от тогава не ми е звъннал.
Аз също! Опитвам се!
Нали уж,когато човек иска да е с теб намира начин!
Не мога все аз да намирам! Все той да побеждава!
А после наистина ни е уникално заедно.
Не се сдържам!
Дайте ми съвет!
Според вас ще ме потърси ли ако аз не го направя изобщо! Случвало се и той да поеме инициативата,но твърде рядко! И явно е свикнал,че аз съм си даденост!
Каквото и да става аз все някога ще си го потърся!
Искам да съм с този човек!
Но,дали наистина когато Човек се оплаши,че може да загуби някого..тогава действа?
Благоваря ви
Хубава вечер!

Коментари

1.   ''А после наистина ни е уникално заедно.'' ето заради подобни чисто малумни причини хората губят толкова от животите и от себе си.

Цаката не е ПОСЛЕ да ви е уникално заедно, а винаги да е повече от приятно. Гоните тая измислена нирвана на отношенията, оная дъга след буря, ама не е там играта.

''Каквото и да става аз все някога ще си го потърся!'' още по-глуповата идеология. Вземи потърси себе си, от това имаш нужда.

Братан.

2.   Имаше скоро такава тема "Странен край", не знам твоя ли е. Ако не е, прочети коментарите все пак.
Когато човек се разделя и сдобрява не знам колко пъти, накрая започва да не му прави впечатление, да не приема на сериозно ни разделите, ни сдобряванията, самата връзка олеква някак. Дали ще те потърси, няма как да знам. Аз мога да говоря само от мое име, на мен би ми писнало в един момент и наистина ще кажа край и то окончателно. Не обичам игри на "иди ми, дойди ми". Като искаш да си с някого и да не го загубиш, не правиш драми и фасони за нещо дребно, не се караш, а сядаш с човека и говориш спокойно, без афект, търсейки решение и взаимен компромис. Това е въпрос и на възпитание и зрелост в крайна сметка. Така си спестяваш и неудобството да го търсиш и да се извиняваш или да питаш " Ще ме потърси ли?". Ти ще го потърсиш, но не можеш да знаеш дали той ще ти отговори...
Опитай се да вложиш разум, а не само емоции в отношенията си.

3.   Авторке, я го остави този пигмей и си намери един стойностен мъж, който да те цени!

4.   Писах, изтрих го, написах отново, отново изтрих коментара си, чудех се как да го формулирам. И накрая го измислиих. Та понякога е по-приятно да пропуснеш нацупването, а това че той е пасивен от към такива действия, той си е такъв навярно от как се е родил. А ти си активната във връзката ви, все пак сте в равновесие.
Не забравяй, че най-добрият ти приятел е той, не само любим човек, така че седнете и поговорете за всичко което се случва с вас- защо се сърдиш явно има причина и т.н.
Аз ако бях на твое място нямаше се сдържа, но понякога може би си трябва малко търпение, примерно ако си забелязвала когато е проявявал активност дали ти се е обаждал на 5-тия ден и изчакай и този път да видиш дали ще те потърси, ако не те- му се обади ти .
Поговорете, иначе пак ще продължите в същия дух. Късмет. ф36

5.   Ами, не му се обаждай и ще разбереш дали държи на теб. Спри да ср унижаваш, спри да му звъниш. Разбирам, че го обичаш, но обичай и себе си малко поне!

6.   Остави го малко, като му за липсваш, ще се сети.

7.   "Аз му направих фасон за нещо наистина малко"-остави човека да намери истинска жена, която няма да му прави фасони за наистина малки неща, защото това дразни.

Ходи да си намериш някой, на който да му правиш фасони.

За какво си се нацупила?

8.   Любовта не съсипва. Това твоето не е любов, а желание за контрол. Имаш проблеми с емоциите си. Реши първо тях, преди да започнеш нова връзка. Успех!

9.   Представям си момчето 4 години как е търпяло фасони за какво ли не... Съжалявам го вече.

10.   Прави са горните коментари - идеализираш някой друг, вместо да обичаш единственото същество, с което ще имаш вечна връзка - самата ти. Даваш власт и контрол на този човек над себе си - той няма да те потърси, защото е научил, че ти отново ще му се предложиш. Ако те обичаше щеше да седне и да поговори с теб, за да си изясните отношенията - какво го дразни и т. н.
Не го прави, защото явно си само за запълване на времето. А ти вместо да помислиш за себе си си се вкопчила в него, все едно е единственият мъж на света. Естествено, че няма да те уважава.
И последно - каквото искаш и от каквото имаш нужда са две различни неща.

11.   Според мен вие не си подхождате като характери. Различни сте и не се разбирате. Това да се разбирате е основата на всяка връзка. Ти правиш фасони, защото нещо не ти харесва от отношението му и действието му. И той разбира, че не си подхождате, не иска да се промени, така че да ти угоди, и затова не те търси. Успокой се малко, това не е любов. Любовта е да си спокойна и щастлива, а не все раздразнена. Не го търси повече. Нямате бъдеще заедно. А ако той ти се обади седнете спокойно, без фасони, и обсъдете като зрели хора вашите характери- изслушай го какво на него не му харесва в теб и ти му кажи спокойно какво на теб не ти харесва. Опитайте да обмислите дали си подхождате по характер и обноски или не. Ако е не колкото и да го обичаш, нямаш бъдеще с енго.

12.   Никой от нас не познава човека до теб. Никой от нас не знае, какъв е неговия характер, нито какви са отношенията ви през тези 4г. Ако ти правиш фасони и драми постоянно, за какво да те търси. То омръзва, ден, два, три... колко да търпи. Свиква, че ще си драмата и толкова, като звъннеш - звъннеш, кото не - не. Зависи! Може и просто да не му пука, може и да се дразни, и да му писва, но ние тук няма от къде да знаем с точност, какво, защо, как и кога. Започни да се държиш нормално - без фасони, а ако тогава не те търси е ясно. Ако обаче го дразниш и чакаш да се обади е друг въпрос.

13.   Много благодаря на всички за коментарите!
Бъдете здрави и Весело Лято !
Авторката