Бихте ли се отказали
Здравейте, бихте ли се отказали от любовта или от човек който не изпитва същите чувства към вас. Как бихте постъпили напоследък се замислям над това. Любовта трябва да се състои от двама души но ако единият обича силно и не може да преодолее човекът. Това също не е за подценяване според мен.

Коментари

1.   Да, аз се отказах.
Обичах силно, но той ме взе за канарче.
Игрички, писане две седмици, после 2 месеца го няма никакъв.
Мъж, който не ми е в категорията , опитващ се да ме смъкне на собственото си ниво и да ме изманипулира да му тичам по задника.
В такива случаи колкото и да обичаш някого, трябва да си дадеш сметка, че отсрещният просто не заслужава тази любов и да си я вземеш обратно.
Смисъл няма в такива отношения.
Ум и чувства трябва да са в синхрон, това е.

2.   Може да преодолее човека, не може да преодолее егото си. Колкото повече се съпротивлява на факта, че е нежелан, толкова повече ще страда. Но нищо, чрез страданието, което сами си причиняваме, израстваме, най-важните уроци се учат по най-трудния начин. Тъкмо следващия път ще търси взаимност, няма да допусне да се случи същото. Успех!

3.   Естествено. Ако видя, че чувствата ми са несподелени, не се занимавам с въпросния.

4.   Влюбих се силно в момиче, което обаче не изпиташе нищо към мен. Реши, че с любовта и отзивчивостта ми може да се подиграва и да ме използва като отдушник и бърсална. Обичах я силно, но един ден след грозна нейна постъпка ме удари истината като мокър шамар. И се осъзнах. Любовта която изпитвах към нея мигновено отслабна и се превърна в ненавист. Осъзнах, че всъщност това не е било любов а привличане към измислена личност с нейната външност. По характер и душа беше грозна и черна. А това ме отблъсна от любовта. Сега вече не се влюбвам в хората по външността им и първо искам да опозная характера им. Не откликвам защото свикнах да се подиграват с чуствата ми, за това ги зарових дълбоко под повръхността да бъдат скрити. И към всеки се отнасям така както се отнася с мен. Любовта боли и понякога взаимната любов не същестува и няма как да съществува. Поне така е в моят жалък живот!