Кога е добра и кога лоша идея
... да имаш връзка с колега/жка? Например ако си над него/нея, има опасност да ви обвинят, че толерираш партньора си. Но пък ако си под него/нея, не е ли същото? Тогава ще те обвиняват във връзкарство. Ако сте на едно ниво, пък ако сте скарате, после ще се гледате на криво, ще те разправят и т.н. Ще стане доста конфузно и всеки ден ще трябва да се гледате на криво. Но от друга страна пък ако това е голямата ти любов? Все пак човек прекарва най-много време на работа и е нормално там да си намери половинка, а и опознава хората най-добре там и знае кой струва и кой не. Най-близък е с тях, дори със семейството си не прекарваш толкова време, колкото с колегите. Реално погледнато къде да си намериш партньор освен на работа? По дискотеки исайтове, заеби тая работа. Ако пък нямаш много познати и сред тях трудно. А и с познати колко се виждаш? Евентуално с няколко приятели събота и неделя, които са от същия пол.

Малко се отплесна, но кога според вас важи поговрката "не си вади онази работа, където си вадиш хляба" и кога може да се направи компромис?

Коментари

1.   Бих направила компромис за връзка на работното място, ако ми е все тая за конкретната месторабота. И да се обърка нещо, без излишни мелодрами да си тръгна и толкова. Но ако съм попаднала на страхотно място и искам да съм там в дългосрочен план, не бих си и помислила.
Преди години счетоводителят на фирмата, където работих започна да ме сваля. Не беше много мой тип, но пък полагаше усилия да ми се хареса. Веднъж колегите от офиса бяхме излезли на клуб и всичко както си му е реда, музика, танци, пиене... Целунахме се, обаче не ми хареса, никаква тръпка, нищо. Обясних му, че нищо няма да се получи и на другия ден нямаше помен от милия и забавен колега. Започна и на останалите да говори как съм му дала надежди, а съм се подиграла с него и още куп простотии. За щастие се махна след известно време, но ми беше за урок повече никога, дори и уж безобидни флиртове с колега!

3.   Аз срещнах моя съпруг на работното ни място. Първо бяхме просто колеги и приятели 8 месеца и после започна нашата връзка. В началото малко се притеснявах, че ако нещата не се развият добре и после може да страдам. Той също е имал подобни мисли. След първия месец не съм имала повече притеснения. И така до днес 12 години по късно. С него всичко се случваше много лесно. Нямаше никакво напрежение, усещах, че той иска да е с мен и отношенията ни бяха много открити. Аз също се чувствах много спокойно, не сме имали драми, чудене ще ми звънне ли, да ме пренебрегва или друго. Така че човек е хубаво да усети обективно накъде отива една връзка и ако това е правилният човек, няма проблем и да е на работното място. После връзка между двама човека с една и съща професия си има своите особености. Ние бяхме на една и съща позиция. След това него го съкратиха и след време започнахме да работим двамата заедно в нашата си фирма.

4.   Еми като сте диви селяни така ще е. Нормалните хора не се гледат на кръв и не си правят мизерии, след като се разделят.