Не издържам !
Здравейте ! Пише жена на 23 години , имам връзка с мъж на 27 години и сме заедно от 2 години . Напоследък много се замислям дали да бъда с него ,дали има смисъл след като самият той не прави никакви крачки и нещата между нас се обтягат все повече и повече ,кара ме се за глупости . Аз държа на него ,обичам го ,той е първата ми сериозна връзка и толкова силна любов ,за 2 години минахме през доста предизвикателства на живота и сега някак ме е страх от мисълта как ще бъда без него ,как ще започна отначало ,той е и най-добрият ми приятел,освен него като цяло май нямам други приятели . За него : той е винаги готов да ми помогне по вслякакъв начин ,когато имам нужда и да ме защити ,понякога прави компромиси заради мен . Има неща ,които още повече ме замислят дали държи на мен или ме приема за даденост . Когато се скарахме последния път ,аз излязох ядосана и той на другия ден ми каза " ако го направиш още веднъж това да излезеш ,по-добре не се връщай вече " или пък "ако мислиш че ще ти се моля да останеш ,като правиш такива сцени да си събираш багажа се лъжеш ,досега на никой не съм се молил като иска да си тръгне " ,или " казвай каквото си решила " - един влюбен човек така ли говори на любимата си ,да не я опитва да я спре ,да я утеши като е разстроена . Преди седмица ме беше наранил с нещо и понеже съм по-емоционална се разплаках и той дойде при мен ,видя ме и пита какво ми има ,защо го правя ,защо плача и започна да блъска врати и шкафове в другата стая . Караме се всеки ден ,различни характери сме ,с различни мислен и това е причината за честите ни караници ,не са за някакви сериозни неща . Преди 1. Месец пак се бяхме скарали ,беше ми се разсърдил че съм му казала да излезем да се разходим ,като трябвало да спи ,защото ще става рано и му казах "айде да се прибираме " и той не м отрази и му извиках 'ехо" той се разсърди че съм му викнала така ,а не по име и се скарахме се . Казах му "няма да стане тъй" и той каза "кое няма да стане ,какво имаш предвид " и ми каза казвай какво си решила ,за да знам какво да правя ". Попитах го токова лесно ли приключваш нещата , а той " ти ми казваш че нищо няма да стане ,заплашваш ме и много мразя да ме заплашват " ...Приема ме за даденост ,не изпитва любовта която аз към него ,привързаността ... За 2 години съм изплакала по него толкова сълзи колкото за един живот ,все казва че се изкарвам жертва и т.н ... Редовно ми казва че ме обича ,но каква полза след всичко това ? Дразни се че съм се била загледала по някакъв мъж уж , което не е така ,а само го погледнах. Правим си планове за бъдещето ,дори той ми говори за деца ,за кола да си купим ,къде да живеем . В същото време стоим в една стая и той не ме отразява ,гледа си телефона ,игрите ,все едно че.мен ме няма ,не говори с мен ако аз не питам нещо ,не ме забелязва ,което много ме разстройвa,защото всеки ден е тъй,чувствам се много самотна и съм му го казвала ,но няма ефект ,казва че има нужда от време за себе си ,а неговото време е да си играе игрите с часове ,мен ме няма . Предлагам му да излезем и се започва с физиономиите и с300 зора излизаме и съжалявам че сме излезли ,защото ми разваля настроението . Правя се красива за него-не вижда ,редовно му правя малки изненади ,за да го зарадвам ,и нищо ... Не заслужавам ли и а малко повече любов ,грижа ,ласки ... Секс правим само когато на него му се иска ,защото той не бил по секса ,което на седмица 1-2 пъти . Не издържам вече ,вече не съм стария усмихнат и весел човек ,а човек със сълзи в очите , тъжен,унил ...Замисляла съм се да го оставя ,но ме остави страх как ще бъде е него ,той ми дава подкрепа и опора не мога да отрека ,приятел ми е също ....Знам че поне няма да съм толкова тъжна без него и да мисля какво и как са кажа ,за да не ми се разсърди ,но и не мога някак без него.Хваша.ме за ръката по улицата ,прегръща ме ,целува ме ,но ето сега аз седя в единия край на стаята и стой в другия и не ме отразява,рови си в телефона и все едно ме няма ,даже и навън като сме все телефона е на почит...Казвал ми е че с бившата му нямало комуникация ,не говорила ,как да говори ако и с нея се държал така ,колкото и да е долна , а тя е -я разбирам !!! Един влюбен човек така ли ще говори и ще оставя да си тръгне бе Да му пука ,че нямало да се моли и т.н? В началото не беше тук ,цялото време беше за нас . Аз не искам само за мен вниманието му ,но да.ме отразява ....дайте ми съвети - обича ли ме , защо ми говори така че няма да се моли или ако изляза пак да не се връщам и какво да правя ? Купувал ми е цвете от нищото както си вървим ,даже скоро беше,споделя проблемите във връзката ни с баща си ,иска съвети от нвго ,даже като се бяхме скарали ,видях че му е писал:" не издържам вече ,нещата между нас не вървят добре , само се караме от няколко дена ,сърди ми се за глупости ,все тя жертва ,не знам какво да правя " и го е помолил пред мен д Ане говорят по тая тема . Също така преди 1 година ми предложи брак ,беше много добре планирано и за това се е допитвал до баща си ,как да ми предложи ,искал е мнението му дали му е време и т.н. Казва че аз съм първата на която предлага ,на бившата му само се бил замислял ,но все имало нещо в нейното държание,квото да го спира .
Не издържам вече ,ще се побъркам,само го мисля ...Дайте съвети и мнения !

Коментари

1.   Тази тема колко пъти още мислиш да я пускаш?
Ако не е фейк, мисля, че си много досадна, без да се обиждаш, направо казано лепка. Кой ти е виновен, че нямаш никакви приятелки, с които да излизаш, да си ходите по магазини, на кафе, чисто по женски? Или някаква компания, хоби някакво, ами си се хванала като слепец за него и трябва всяка свободна минута да е посветен на теб?
Хем боли, хем сърби е твоята работа. Уж много го обичаш и не можеш без него, пък си толкова недоволна в т.ч. и от секса? Защо си с него и какво бъдеще очакваш?
"...един влюбен човек така ли говори на любимата си ,да не я опитва да я спре"?... Един влюбен човек така ли ще говори и ще оставя да си тръгне бе Да му пука ,че нямало да се моли и т.н?"А една влюбена жена така ли ще го плаши, че си тръгва , събира багажа и пр. фасони и драматизации? Аз съм жена, но съм категорична- тръгне ли си някой, да не се връща. Ако човек уважава себе си, каже ли веднъж край, значи край! Ако някой се опита да ми прави подобни на твоите номера, първият път ще му е и последен.
И не се правиш "красива" за него, а за себе си, за да си вдигнеш самочувствието. Въобще писанието ти е пълно с противоречия - хем ти бил опора, подкрепа, приятел, хем се карате непрекъснато, че и не те обичал колкото заслужаваш? Ами намери си друг, който да ти задоволи всичките желания! Само че не си сигурна, че ще ти се получи. Алтернативата е или се задоволяваш с това, което имаш или си тръгваш- за ПОСЛЕДЕН, не за пореден път. Това е, решението е твое.
Скептична съм за връзката ви и не ви виждам заедно след още 2 години.

2.   1, я се спри. Никой не е виновен, че гаджето на авторката е интернет зомби. Много хора са така. Да се моли за една разходка? Да прави изненади, а за нея нищо? Жената, с пет години по-млада от мъжа си да се гласи и докарва за него, а той с часове да си рови в телефона и играе игрички? Заслужаваш повече, авторке. Ти не искаш кофти неща, искаш неща, които всяка нормална жена във връзка ще иска - комуникация, време заедно. И ето я и поуката за всички забили в нета мъже или жени, някой в другия край на стаята, който много ви обича може да плаче за вас, да иска целувка, прегръдка. И хората, които само приемат жестове и изненади, сетете се и вие веднъж да изненадате половинката, не боли.

3.   Намери си приятелки и излизай с тях на кафе. Запиши се на някакъв курс и си имай своя живот. Ти си се обезличила, лепнала си се за него и това е досадно. За всеки би било. Нали ти е предложил брак, женете се и раждай дете. Но за да е успешна една връзка, винаги и двамата трябва да си имат свой живот, приятели, интереси. Иначе става скучно и досадно и в крайна сметка хората се разделят. И времето тече - вие се променяте. Нормално е да правите секс 1-2 пъти през седмицата. нормално е да не те ухажва както в началото. Тук някой беше написал много точно, че мъжете са едни като те ухажват, други като заживеете заедно и трети - като имате деца.

4.   Не трябва да си с човек, който те кара да се чувстваш нещастна.

5.   рови си из телефона, телефонът е на почит, правите рядко секс и другите подробности от връзката ви, според мен си пише с някоя друга.А бе аз ли съм тъпа как тъй млад човек ще отказва секс, още повече мъж. Освен ако няма друга, която да харесва.

Все едно аз да питам : " мамо според теб дали ми е време да създам семейство ти как мислиш?" , ем ако го е правил е тъпо, не знае какво иска.
Не ти трябва такъв човек до себе си. Хващай си свободата и дим да те няма.

6.   Ето ти един отговор от някой, който е преживял същото и нещата са стигнали до деца и много дълга връзка с такъв човек. Няма смисъл да продължавате. Чупенето и трескането се наричат материално насилие- използва го за да не те удари или обиди теб. След време, когато съвсем му писнеш ще започне в началото да те обижда, после може и да те бие. Това, че не понася плач-ако имате дете-първите 2-3 години, особено първата бебето реве много-очаквай тряскане, чупене на мебели и крещене по детето. Да, приятел ти е т.н. , но имай предвид, че той си задоволява нагона с теб, ако не ти беше гадже щеше ли да ти е просто приятел? И това с телефона- за в бъдеще очаквай да седи на него много повече, когато имате дете да не ти помага с домакинството и детето , а само да играе и ако нещо му кажеш очаквай викане, псувни и т.н. Ако бях на твое място бих се разделила веднага и бих била много твърда в решението си, понеже знам продължението на тази история. Освен това той не те харесва и обича, явно си му удобна и смята , че ставаш за брак. Бягай с 200, млада си, ще намериш някой, с когото тези въпроси , които имаш сега няма да са на дневен ред изобщо. Когато си с правилния, нямаш колебания и въпроси защо той така се държи, просто защото правилния ще гледа да те прави щастлива, а не нещастна. Отделно това, че пита баща си означава, че е много несигурен, искаш ли несигурен мъж?

7.   " Караме се всеки ден, различни характери сме, с различни мислен и това е причината за честите ни караници, не са за някакви сериозни неща. " И "Не издържам вече, ще се побъркам, само го мисля... " Знаеш ли какво искаш, хем се карате, хем се побъркваш по него!? А като дойде детето друга песен ще запееш, но вече ще е късно!

8.   От това, което пишеш ти самата не знаеш какво искаш от него. Хем го чувстваш близък, хем не ти обръща внимание, хем ти прави изненади. Но е нормално взаимоотношенията да не са ви като в началото. С времето свиквате и я няма тръпката на новото и интересното.