Всичко ли е лъжа?
Здравейте! Запознах се с един мъж на 28г. (аз съм на 24) преди два месеца. Много бързо ни се случват нещата, признавам си, аз се влюбих много в него.. толкова бързо е нетипично за мен.. той се държи страхотно, добър е, мил е, с характер си е доста, но се съобразява. Мислех, че всичко е хубаво между нас, докато една вечер не се загппврихме нещо и той каза, че на никого не може да се довери освен на себе си и дори не може да се влюби.. което ме съкруши... като не може да се влюби какво прави с мен и какъв е този театър, който играе... чувствам се много гадно... не знаех, че такива думи биха ме съкрушили така... той разбра, че ме нарани с тези думи.. но каза, че е бил откровен. Иначе ми говори за семейство, запозна се с родителите ми, както аз с неговите...

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Секса и влюбването са различни неща. Това, че не може да се влюби, не означава, че няма нужда от секс. А ако каже директно, че иска само секс, ще го отсвириш, та затова е театъра. Всъщност това "не се доверявам и не се влюбвам" е просто намек, че иска само секс и да не се надяваш на нещо. То даже може и да не е вярно, а просто да му се ебе на човека. Човещинка си е.

2.   1, дори да е така (то много мъже в днешно време симулират цели връзки заради единия секс), е било тъпо да го каже на момичето си в прав текст, при положение че се прави на влюбен и обичащ. Един вид и е казал, че не е влюбен в нея. Не би трябвало да го казва, дори и това да е истината. Авторке, освен ако много го обичаш, те съветвам да го напуснеш, няма да си щастлива с него (освен ако наистина не го обичаш или нямаш някакви други облаги от тази връзка).

3.   Здрравей, моят съвет е да не бързаш със закючениета. От личен опит мога да ти кажа, че някой път на мъжете им трябва време за да се доверят. Доверието се печели, а не се дава. Аз трудно се "дадох" на жена ми (бях много наранен от минала връзка и се страхувах да не се повтори), но с нейно търпение успя да ме спечели(доверието имам предвид). Сега след 20 години заедно сме повече от влюбени :). Любовта винаги е риск дали ще има отклик, но няма как да разбереш какво ще стане, ако не пробваш, ако не дадеш от себе си. Просто си (ви) дай опеделено време(не безкрайно, защото може да е загубена кауза).

Успех
М40

4.   Ако влюбването ставаше по желание....
Това, че те е запознал с родителите си не значи нищичко. Повечето мъже го правят, за да имитират сериозност и да ловят шаранки. Същата работа са и разговорите за семейство- гръмки планове за наивници. Никой за 2 месеца няма как да знае, че иска семейство от теб.
Попаднала си на играч, това е. Може би и нарцисист, прочети малко.

5.   Глупости говори, то тей един ден решаваш да си спрещ хормоните. Много ясно, че няма как. Най-вероятно преди е бил нараняван от жени и има проблем с това да се доверява защото смята, че и ти си способна да го нараниш. Та, просто не му давай сигнали, че ще го нараняваш. И аз като него, ги говорих тия неща ама видиш ли се влюбих и още съм.
Споко, не е нужно да взимаш всичките думи на хората в най-буквалния смисъл, мисли по-скоро защо ги казват. ;)

6.   Просто човека се е опарил много здраво и сега не може да се довери. Да, може да се влюби, може да се държи прекрасно, но не може да се довери.
И за съжаление повечето пъти мъжете се оказваме прави.

7.   Това е добре, че е искрен. Ако можеш да преглътнеш това, че не е влюбен в теб, бъди с него. Аз имах такъв приятел. На третата среща се целунахме за първи път и ми каза, че вече не е тийнейджър и не е чак влюбен в мен, но ме харесва и търси сериозен партньор за семейство и деца. Затова му казах, че не търся нещо сериозно(а всъщност не беше така). Повече не се видяхме, никой от нас нямаше желание. Не след дълго се появи друг мъж, който се влюби лудо в мен(и аз в него) и създадохме семейство. И до ден днешен ми казва, че е влюбен.
Но един мъж и да е влюбен в теб, винаги може да те разлюби, така че, ако е сериозен този мъж му дай шанс! Може пък и тайничко да те обича, но да не си признава. Аз мисля, че в любовта няма място за високомерие!

8.   Все пак е бил откровен донякъде. По-добре ли щеше да ти е да те баламосва дълго време с мазни лъжи колко те обича и да те зареже като му омръзнеш и тръгне с друга? Може да те харесва, да му е приятен секса с теб, но да не чувства любов. Сега ти трябва да си решиш да бъдеш с него или не.

9.   От личен опит ти казвам, че най-вероятно не е влюбен в теб и е с теб заради секса. Била съм с такъв мъж и когато му омръзнах, заяви, че ми е казал, че не е готов за дълга връзка и не иска да хлътва повече, за да не бъде наранен и да не нарани и мен и бла-бла. Връзката ни приключи на шестия месец. Точно след две седмици, докато аз още безумно страдах, го видях с друга - пак мил и нежен.
Ж 45

10.   Все още продължавам да се чудя, при положение, че вече всичко се знае за жените пак има такива които очакват мъж да им вярва че и да се бил влюбел в тях.
Някой ученик на 14 години да, ама мъж към 30-така даже звучи смешно да се влюбел и доверие да имал. Че той да не идва от 18ти век, хихихи.

11.   Най-важното в живота е винаги да имаш пари.

Всичко друго е временно и преходно, а любовта е хормонален дисбаланс в органзма, който до 2-3 години преминава...

12.   Нарцистично личностно разтройство - страница в фейсбук с 300 статии по темата. Театър от 1ви до последен ден.