Не мога да намеря истинската любов
На 23 съм. Все още не мога да намеря истинската любов. Защо при едни е толкова лесно, а други трябва да чакат с години, за да дойде мигът когато ще са истински щастливи? Все още не съм изпитал това щастие. Още не мога да срещна идеалната жена за мен.

Не знам нито къде да я търся, нито дали изобщо ще я намеря. Отчайвам се като виждам как хората са хванати за ръка и се разхождат щастливо навън, а аз нямам никого. Досега съм имал само една връзка, която не беше успешна. Всичко приключи много набързо.

Чувствам се сам. Вече не знам какво да направя. Дайте ми някакъв съвет за това как да изградя една успешна връзка, къде да намеря момичето, което да направя щастливо, съответно и тя мен?

Коментари

1.   Не си мисли че всички дето "са хванати за ръка и се разхождат щастливо навън" са наистина в състояне на желаната, мечтана от теб връзка. Но това са подробности както се казва.

"Още не мога да срещна идеалната жена за мен. "
"Досега съм имал само една връзка, която не беше успешна. Всичко приключи много набързо. "

Съмнявам се с тоя опит дето го имаш да можеш да прецениш коя е цитирам "идеалната за теб". Дълбоко се съмнявам. Всъшност точно за момента може и да имаш някакви представи, но те за момента, след време ще се изменят.

"Защо при едни е толкова лесно, а други трябва да чакат с години, за да дойде мигът когато ще са истински щастливи? "

Много задълбаващ е тоя въпрос, може да се изпишат хиляди постинги и отговор няма да има. Въпрос на много 'шансове', случайности, късмет и прочие. При някои хора става, при други не. Тото2 кво да праиш.

"Дайте ми някакъв съвет за това как да изградя една успешна връзка, къде да намеря момичето, което да направя щастливо, съответно и тя мен? "

Трупай жизнен опит по въпроса. Търся я - защото жените по принцип са така - пасивни, чакат. Не разчитай на чистата случайност, стреми се да създаваш условия за благоприятна такава :)))... И не се надявай сляпо на пълно щастие :))), идеални хора няма.

2.   @Още не мога да срещна идеалната жена за мен. @

Няма идеални жени. Време е да го разбереш и да се огледаш за по-простосмъртна. Направи компромиси и с физиката на жената - има чудесни обикновени момичета, които не хващат око, но са много добри за спътник в живота и могат да ти дадат много.
Аз съм много атрактивна жена и се дразня на вниманието на мъжете, от всяйческите им опити да ми се харесат!!! Обвързана съм и не могат да ме имат, дразня се, че повечето и без това никога не могат да ме имат, но си губят времето да ме зяпат и да се занимават въобще с мен. Имам чудесни приятелки, които са просто по-обикновени и не им обръщат мъжете внимание, а те чакат все пак мъж да направи първата крачка - да се усмихне, да ги покани на кафе, нали така е прието в нашето общество. Как изглежда жена да те кани? Но не, те зяпат с течащи лиги по поредната „идеална“ жена, докато момичето от съседния етаж стои само! Събуди се, авторе, огледай се - пълни е с момичета, които не виждаш, там може би, сред обикновените квартални моми е твоята си „идеална“! Такива като мен или са обвързани или въобще няма да те забележат, най-вероятно и двете (а и сме далеч от идеалното, то такава жена не се е родила още)!!!

3.   Една жена: Понякога се налага да чакаш с години. Каквото ти е писано. Но едно е сигурно, когато си най-отчаян и спреш да я търсиш, тя те намира, залива, обзема и изпълва изцяло. Въпросът обаче е да не се заблудиш преждевременно, го осъзнаеш навреме и да положиш ВСИЧКИ усилия, за да я задържиш. Огледай се, ослушай се, сприятелявай се, усмихвай се. Това е ключът за бараката.

4.   3, уби рибата. Високото самочувствие без покритие, не е признак на увереност и вътрешна сила... жалко е.
Мила, хубавите ябъки, често биват изядени от прасетата. Разбирам, колко Невероятно прекрасна си - подбирай партньорите си!

Авторе, най-силните любови са ми се случвали тогава, когато не съм очаквала, търсила и искала. Концентрирай се в/у любими за теб неща, другото - идва само! :)
Успех

5.   2, много често мъжете обръщат внимание на една жена не защото тя е невероятно красива, а просто защото има това излъчване, показвайки ясно колко много желае този вид внимание.

П. П. Доста меко го казах, надявам се изобщо да го разбереш.

6.   "Авторе, най-силните любови са ми се случвали тогава, когато не съм очаквала, търсила и искала. Концентрирай се в/у любими за теб неща, другото - идва само! :)"

Хаха - авторе, НЕ СЛУШАЙ ЖЕНИ като почнат да ти обяснават такива неща. На тях им идват "сами" - щото мъжете са активната страна а жените чакат. Така че - както вече казах - ако искаш "любовта" (хаха баси) търси и си опичай акъла.

7.   Бе идеалната за теб не съществува. Няма идеални хора, няма и да има, дори ти да помислиш че някоя е такава 100/100 ти няма да си нейния идеал. Попадала съм на всякакви типове момчета, гледала съм ги, как се държат, как мислят, идеален няма. Стегни се, излизай, забавлявай се то когато трябва всичко се нарежда от само себе си.

8.   "Стегни се, излизай, забавлявай се то когато трябва всичко се нарежда от само себе си. "

Само не си мисли че "всичко се нарежда от само себе си". Трябва да положиш усилия. :)))

9.   2, не е вярно че некрасивите и по-семплите на външен вид момичета са по-добри като характер. Напротив, много често те са комплексарки и дори избиват комплекси, като имат прекалено високо самочувствие. Докато има и много красиви момичета, които обаче са с добър характер. Обикновените, некрасиви момичета обикновено са пълни комплексарки, че чак и злобарки.

10.   Здравей приятел няма смисал да я търсиш тя ще те намери всичко с времето не се ядосвай и не си го слагй това спокойно ще я откриеш и аз още не съм но има време млади сме.

11.   "Здравей приятел няма смисал да я търсиш тя ще те намери всичко с времето не се ядосвай и не си го слагй това спокойно ще я откриеш и аз още не съм но има време млади сме. "

На такива коментари определено НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ВЯРВА!
Никоя няма да те намери, ти трябва да търсиш :)))

12.   То е ясно,че всеки си има кусури и не е идеален.Но не забравяйте,че всеки човек си има изграден образ за идеален мъж/жена в съзнанието си.Не става въпрос за зашеметяваща блондинка със сини очи или зеленоока брюнетка,а жена или мъж които притежават качества които ние най-много ценим.Когато я/го срещнем сме спокойни и доволни,че сме открили истинската любов и идеалният човек за нас.Автора би трябвало да е наясно вече на тия години какво цени и какво търси в една жена

13.   Някои казват "Спри да търсиш, чакаш и искаш любов и тя именно тогава ще се появи". Това как е възможно да се случи? Как се бяга от самотата...? Как според вас човек спира да иска да бъде обичан?

Други казват "Полагай усилия, търси, направи нещо! " Какво? Какво са направили тези късметлии, които са срещнали голямата си любов на 17?

После някой да ми обяснява, че не всичко било съдба. Нещата се случват или не се случват, въпреки всичко...

14.   Учудващо, повечето от коментарите са много добри съвети. Приятно съм изненадан от качеството на коментарите. Някои от тях малко си противоречът, но в различните житейски ситуации са правилните. Така, че всички до тук са малко или много прави.

Според мен авторът също така е издигнал на пиедестал жената като такава и очаква едва ли не неземно същество. Тябва му малко повече опит, контакти с жени. Да излиза в компания в която може да наблюдава и да общува повече с жени. Така ще може да няма илюзии и нереални очаквания. Да ще се разочарова малко или повече, но реалността е за предпочитане. Само опита ще те оправи, а за него трябва и усилия да се положат. Успех ти желая.

К.

16.   Някой неща в живота са резултат.
Любовта е резултат, да имаш приятелка е цел.
Резултата ли търсиш или целта?
Според мен щастието определено е в резултата.
Резултат от какво???
Ето това е въпрос, в/у който да помислиш...

17.   Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си.

18.   Авторе, ти си написал, че търсиш идеалната за теб. Не виждам защо толкова хора го възприемат сякаш си с твърде високи очаквания. Може и така да е, но все пак... за всеки човек има идеален партньор. Универсално никой не е перфектен. Но всеки може да бъде видян като такъв от подходящия за него. Защото едно качество може да заличи много малки недостатъци. Ще я срещнеш.