Споделена история от На работното място

Как да си намеря работа?
Здравейте!
През юни се дипломирах и не мога да си намеря работа по специалността. Завършил съм журналистика. Не знам по какъв начин и как да си намеря работа. Къде да търся? Вие като напуснахте университета как си намерихте работа? По какъв начин стана? Преглеждам обяви, но нищо не се получава. Вече не знам какво да правя? Моля ви дайте ми съвет?

Коментари

1.   Първо почни нещо не по специалността, през това време си търси нещо хубаво!
Ако имаш книжка още по-добре

2.   И аз си търся работа и за момента нищо не става, а съм икономист навсякъде искът с опит

3.   1 е прав, колкото до специалността - преди да кандидатстваш провери ли изобщо какви са реалните перспективи да работиш тази професия?
Мечо Пух

4.   В момента е много трудно. Ако сред близките ти има дейсващи журналисти или в тази сфера обърни се към тях за едно рамо. Винаги е по-добре ако има кой да ти даде старт, да те препоръча, да ти разкрие тънкостите или просто за съвет. Ако не започни някаква работа (без значение каква) с прилична заплата, колкото да се чувстваш добре финансово и душевно. През това време периодично преглеждай обяви, интересувай се, срещай се с повече хора. Все някога ще попаднеш примерно на подходяща обява или ще се запознаеш с точните хора, които ще се заинтересуват от теб. Не е лесно да постигнеш целта ако си никому известен и без опит, но не е невъзможно. Бъди много търпелив и не спирай да се оглеждаш за възможност. Дано я намериш по-скоро : ))

5.   Отиди да пасеш кравите на балкана, само това може да ни предложи(Майка България).

6.   Bravo №5

7.   Трудна работа е да намериш работа...
Единя вариант е да имаш много стабилна диплома от престижен университет.

Другия вариант е да имаш диплома от не толкова престижно заведение но да си започнал да работиш още докато си бил 1 - 2 курс и така да си натрупал 3 - 4 години практика, даже да не е 100% покрита със специялноста ти...

Факт е, че за нашите работодатели дипломата е хвърчащ лист но пък като знам нивото ни на образование не мога да ги виня...
Успех с търсенето!

8.   Номер 5, в Балкана има достатъчно хора с доста по-голям опит в пасенето на стада и имащи желание да се занимават с това. Защо реши, че там не се иска опит и някой ти го предлага... тема за размисъл просто. :) Аз ако имах 100 крави, никога не бих наел неопитен журналист да ги пази. За сметка на това ако бях собственик на медия винаги бих наел някой без опит, но с нужният хъс и ако го виждам, че мисли в правилната посока. Тема за размисъл на автора... :)
Ралф

9.   Ралф, прав си!
И неквалифицираната работа иска квалификация, освен ако имахме толкова овце и толкова малко овчари, че заплатата на овчара стане атрактивна за журналистката

10.   Днес в университетите се произвеждат безработни, защото страната ни е малка за толкова голям брой специалисти, които излизат с дипломи. Нямаме никакво производство, а има много хора, които имат дипломи за производитeли. Нямаме болници, но имаме специалисти. Абсурдно е! Журналистиката е забила в жълтините и не виждам реализация за теб-освен в чужбина.

11.   Започваш първоначално с много ниска заплата или без заплата за да натрупаш опит. Друг вариант няма