Бивши..
Случва ли ви се винаги когато някой скъса с вас след време да иска да се Завърне в живота ви? При мен винаги така е ставало, та се чудя дали си е като закон, че бившите винаги се връщат

Коментари

1.   Всичките ми бивши са прекратявали категорично контакти с мен и не са искали после да имат каквато и да е връзка с мен и дори да чуват за мен, защото съм много луда. Единствените от миналото, които са се появявали в живота ми отново са били такива, които не ме познават достатъчно и не са успели да ме "завоюват" т.е. да стигнат докрай с мен още. За мен това означава, че досега не съм срещнала истинската любов. Истински обичащите се хора не прекратяват всякакъв контакт туко-така и чувствата им да се изпаряват за 5 дни. Истинската любов се преодолява бавно и мъчително, с регресии. Което ме навежда на мисълта, че и повечето връзки в днешно време са пълен фарс.
Ж25

2.   Да, случвало ми се е. С първото ми гадже и с третото, за което се омъжих. С второто останахме много добри приятели.

3.   Чувал съм случаи за които бившите така ги търсят след като скъсат че даже се стига до съд

4.   Връщат се, ако не им върви. Искат да смучат енергия.

5.   Връщат се, когато разберат, че си във връзка, защото не допускат и не могат да приемат факта, че си с друг /нищо, че са те зарязали/. Моят опит е такъв.
Ж.

6.   Не, при мен игри на иди ми-дойди ми не вървят.

7.   Номер 1, ако мъжът истински обича жената, но се разделят поради някаква причина, има две развития:

1. Прави всичко възможно да се съберат отново, знаейки какъв прекрасен човек е тя. Това не значи, че той е прецакал нещо в миналото, защото разделите често са следствие от прибързани действия или изтървани в момент на нервност думи, които може да са изречени и от жената, и от мъжа.

2. Опитва се възможно по-бързо да се отърси от мислите за нея и да заеме времето си с някаква смислена цел за своето бъдеще, ако е достигнал до извода, че жената има някакви непреодолими недостатъци в поведението, за които той не би могъл да си затваря очите. В този случай, колкото и да я обича, той поставя на първо място трезвата преценка, без да позволява спомените по отминали хубави моменти да замъглят разсъдъка му.

Аз съм бил и в двете положения. С някои жени сме полагали усилия да сме отново заедно и се е получавало, когато е имало желание и от двамата, докато други съм ги отписвал още на другия ден, макар да съм обичал истински и да ме е боляло вътрешно. Но пак казвам, това е било след осъзнаването за лоши поведенчески черти у жената, които никой уважаващ се мъж не би допуснал да търпи за в бъдеще. След една от разделите ми с подобна жена, която дори си позволи да заплашва как щяла да убива всичките жени в живота ми, за да ме няма друга след нея, още на същата вечер поканих приятели на пицария да празнуваме. Любовта, колкото и да я има силно загнездена в спомените и чувствата, може да бъде опорочена от едно обидно и злобно отношение, което просто показва, че човекът, когото обичаш и не оценява това, просто не заслужава да има място в сърцето ти. И това изобщо не значи, че обичащият човек е коравосърдечен и не е обичал истински. Отдаването на мрачни мисли и рев за безвъзвратно заминал си от живота ти човек за месеци и години напред е неразумно.

- Кифлоприземител

8.   Връщат се за да ти смучат енергията и да им помпаш самочуствието. Изсмучат ли достатъчно енергия от теб, напомпал ли си самочувствието им много над тяхното, окрасил ли си им сивия живот, точно в този момент те пак се потапят в бездната на неизвестността. Чисти използвачи. Мен една такава ме тормозеше цяла година след раздялата. Напомпано самочувствие, ежедневно окрасяване на сивите дни, изсмукана моя енергия и хоп "аз съм започнах връзка с друг". Докато ми сваляше ежедневно звезди.