Споделена история от Други

Любимите ви езици?
Хора, здравейте! Доколкото видях май няма такава тема, та за това я пускам, хем за себе си, хем за любителите на езиците, които със сигурност не са малко.. Да знаеш език е едно голямо богатство! Няма да ви попитам кои езици знаете, а кои са Ви любимите и защо? Какво Ви харесва в тях? Произношение? Това, че ще са полезни?
Ще се радвам да има повече мнения! Поздрави!

Коментари

1.   Най-любимият ми език е английският. Той е лесен, международен, приятен за учене.

Pete

2.   Любимият ми е испaнският;-), зaрaди произношениети, музикaтa в него, богaтият речник, въпреки, че испaнци прaвят много съкрaщения нa по- дългите думички, a и много сa позaбрaвени във времето, колумбийци примерно поддържaт стaри думи, изрaзи и удоволствие дa рaзговaрям и дa обоготявaм езикa.
Инaче говоря също aнглийски, немски, френски, португaлски, руски и в моментa учa лaтин.
Но... слaбосттa ми е испaнски.

3.   аз съм турчин и горе долу знам български и англиски добре и малко немски. български е много трудно. славянски езици са много трудно според други езици. най лесното е англиски.
ще ти обесня малко
най голямият проблем
1- мъжки и женски род има
2-глаголи

красив(а) жена - guzel kadin - beautiful woman
красив мъж - guzel erkek - beautiful man

аз идва(м) - ben geliyor(um) - he come
те идва(т) - onlar geliyor(lar) - they come
за спрежението на глагола приличат турски и български но гледай англиски по лесно от тази страна, глаголи не се променят...

обаче най лошото е
по пренсип
меня - основният глагол

сменявам си дрехите
променявам минението си
изменям на думата си

ако използваш един глагол на друг израз ще въда кофти

обаче хем на ахгриски гем на турски на такъв начин. само един глагол използваш.
меня – degistirmek - change

kiyafetlerimi ( degistiriyorum )- ( change ) my clothes
fikrimi ( degistiryorum ) - ( change ) my mind

kне ме разбирайте грешно обичам вългарски език и българия само исках да комантирам...

4.   Мъжките.

5.   Английски! В кръвта ми е от малка, обожавам го. Причината да избера английската езикова гимназия още на 5 годинки, а след 7 клас положих приемни изпити. И не съжалявам. :) Дори английската филология ми бе алтернативно желание, но все пак сега следвам това, което най-много исках.

6.   Аз мисля, че най-красивият език е българския! Но след него най-много ми харесва японския, защото съм голяма фенка на аниметата(анимации, създадени в Япония). Но също така имам и непримирима страст към английския език.

7.   Английски, защото това е световният език.

8.   Аз говоря свободно английски, почти перфектно немски(живея в Германия), начално ниво турски. Честно казано съм пристрастна-харесвам немския най-много, макар, че има нещо в италианския, което ме кара да настръхвам, когато чуя италианска реч! Просто цял живот по трудното ходя, харесва ми да знам толкова труден език, а другите не! В немския има изобилие от думи, синоними, подредбата на едно изречение няма нищо общо с английския или българския... просто е труден, това ме влече ;)

9.   Любимите ми езици са японски и корейски това са най хубавите езици

10.   Английски, испански, немски, френски, италиански и може би португалски.
Това са езиците на колонизаторите, и на който и континент да отидеш ще се осъществи комуникация.
Но ако можех да науча всички езици, ех щях да бъда много радостен. ;)

11.   Хората обикновено казват тези, които са популярни, не защото другите езици са по-"лоши", а защото нямат досег до тях и няма как да усетят красотата им. За мен грозен език няма, аз съм филолог и съм имала щастието да уча много езици, разбира се повечето не на високо ниво, а за обща култура. Просто е наистина трудно да предпочетеш един пред друг, хората се подлъгват по това как им звучи, много лесно отхвърлят някой език като "гаден", защото не им харесва произношението, но всъщност докоснеш ли се веднъж по-сериозно, то е любов завинаги.

12.   Испански

13.   №5, от 5 годинки мечтаеш за английска гимназия? Боже, а децата на тая възраст още се глезотят в детската градина.

14.   Френски

15.   Арабският!

16.   Аз харесвам италианския-мелодичен и звучен... И английския също-лесна му е граматиката, само спелинга му е по-труден.
Руския е нежен и богат...

Всеки език си има своето очарование.

17.   От авторката: Лелее, много се радвам, че темата се е развила и то за кратко време.. Дано да е все така :)))) На мен от около половин година езиците са ми ОГРОМНА страст.. Искам да знам колкото се може повече :)) Засега знам само английски и руски, но ще уча и гръцки, защото ще ми потрябва за работа.. Също така искам да знам и испански, италиански, немски. френски, японски и се чудя за арабски :)) Колкото повече - толкова по-добре ще се чувствам.
Иначе всички изброени ми харесват, но май най-много ми се нравят английски, испански, френски и руски :))
Дано темата още да се развива :))
Много усмивки пращам на всички!

18.   Харесвам и лесно уча руски, но имам и бегли познания по италиански и английски. Всъщност, за мен е най полезно да знам руски, защото имам слабост към държавите от бившият социалистически блок, а и смятам, че предлагат добра алтернатива от гледна точка на жени и работа. :)

19.   Дайте съвет - арабски или иврит?

20.   Румънски и сръбски език.

21.   Любимият ми език е японският

22.   Английски и японски. Японския в момента го изучавам в Русе. 8-ми клас съм и се надявам от училището ми да ме пратят в Япония. :3

23.   Аз харесвам английския, защото е лесен, звучи хубаво, особено бритиш английския, говори се навсякъде.
Италиански, защото е мелодичен, но е труден.
Немски - винаги можеш да се пошегуваш.

24.   Руски и испански !

25.   Българският, естествено!
Най-добре ми звучат английски и италиански. Френският е много шик, но ако го слушам по-продължително време, почва да ме дразни заради Р-то.
Най-гадно ми звучат немският и японският.

26.   О, езиците винаги са били моя страст. Харесвам всички, но най-много ми харесват българския език и романските(френски, испански и италиански). Просто да знаеш език е дар, пътувам и говоря свободно с хората от различна националност. Езиците ми се отдават много, затова зная английски, руски, немски, романски, гръцки(засега 7 езика), но смятам да започна да уча португалски, латински(ще ми трябва), хинди(харесвам Индия), може славянски и турски. О, имам цял живот да уча езици. Като малка си пращах писма с деца от други държави(имаше обяви във вестника), това много ми помогна. :) :) :)

27.   Любимите ми езици.. английски, руски..
Като изключим, че съм рускиня и знам руския перфектно, английския започнах да го уча в 2 клас, като в руското училище учихме по 4 часа английски на ден.. Знам иначе и турски, също така малко испански, за да се запозная с едно момче от младежкия отбор на Реал Мадрид :Д :Д

28.   От авторката: Ехаааааа :)))))) Последните 2 коментара ме изкефиха тотално, така че ако може да си разменим някакви координати за връзка?
Иначе аз засега се справям само с английския и руския, но искам да знам 10 или 12 езика! <3

29.   Психолингвист е заявил, че „теоретично няма ограничение за броя на езиците, които хората могат да научат“. Единственото нещо, което ограничава, е липсата на време.

Аз пък мисля, че официално хора като Кардинал Джузепе Мецофанти, който "владее" 40 езика, не са използвали и 5 в практиката си :) Което ме кара да си мисля, че който има време за 7 езика(като номер 2), той няма време да пише и разглежда анонимни сайтове. Освен ако не е на 60 години в момента, и да е учил 20 години езици. Трябва да си голям полиглот. Преводач ли си? И освен това дефинирай какво значи "говоря", защото не е трудно да се поздравяваш на различни езици, но е доста трудно да учиш граматиката им, да превключваш от един на друг. Много малко хора знаят перфектно повече от два езика. Задължително трябва да има професионализъм, иначе останалото е силно преувеличение. Аз и много хора правим грешки при изговарянето на собствения си език, а какво остава за чуждите... най важно е да се знае английски, останалото е за любители и експерти лингвисти. И аз харесвам английски, руски, испански, италиански и сръбски, но на практика мога да науча сравнително добре първите два, просто главата ми не приема тази информация. При повечето хора е така. И не преценявам по себе си, просто ходя по твърда земя, нямам амбицията да съм толкова известен, че да ме знаят и в космоса. Бъдете малко реалисти!

30.   За да можеш да владееш повече езици, трябва да ги ползваш постоянно. На практика е много трудно някой да се намира в среда, където се ползват повече от 4-5 езика едновременно.
Примерно, аз ползвам български, за да общувам с приятелите и семейството си, в работата ползвам английски, в средата, в която живея ползвам трети език и съм в страна, чийто официален език е четвърти.
Така че колкото и езици да знам (а аз знам 7-8), мога да се усъвършенствам максимум в 4-5.

Английският е отвратителен език, особено американската му версия. Неизразителен и просто грозен.
От западноевропейските езици харесвам италианският и латаинският.
От източноевропейските - чешки.
Не съм запознат с африканските езици, така че представа си нямам.
От средноазиатските езици киргизкият е много красив език.
От източно азиатските корейският е най-красив, понеже съчетава богатството на китайският с японския тънък вкус, плюс това има най-добре измислената писмена система, която съм срещал.
От южноазиатските езици, меланезийските са интересни езици, а и самите меланезийци са интересни хора.
Не знам нищо за езиците на коренното население на Америка. Те са мъртви така или иначе. Чел съм книги за тях и съм гледал филми, много изразителни са, но когато един език не е жив, трудно може да се направи сравнение.
Освен това последните години популярност намибират много изкуствени езици, примерно тези на Толкин, които постоянно се развиват. За хора, които се интересуват от езици, те са също много интересни.

31.   Немски и китайски. Невероятни са!

32.   мисля, че когато живееш в многоезична среда, е възможно да говориш по 4-5 езика дневно. на мен любимият ми език е румънски

33.   Португалски.!!!

34.   Английският, защото не е труден, приятен е , а и много полезен. Също така немският-по-труден е и не е особено благозвучен, но е често употребяван и би могъл да бъде полезен в бъдеще.

35.   Руският език ми е любим защото е близък до българският, до голяма степен е разбираем без преводач, и в същото време звучи приятелски с ония завъртени ударения например: Перец, картошечки, Женщина, барабанщики, веселый. Но английският е най-използван и съответно най-полезен. Иначе не го харесвам особено като звучене. Но пък обидните му думи звучат много смешно и без да знае човек какво са може да се обиди, например:Магот, Прик, Моорън и други такива.

36.   Любим за слушане ми е испанския и италианския, руски. Страшно благозвучни и не особено трудни. Иначе уча френски, уж романтичен и тъй нататък, но след като го говориш губиш представа за начина, по който звучи (както не усещаме родния си език).

37.   Английски
- Много е полезен, в интернет може да намериш книги за програмиране, можеш да чуваш различни новини и да бъдеш по-информиран.
Ще заминавам за САЩ, та ще помогне :Д

38.   Любимите ми езици, които мога да говоря също така са Английски, Руски, Гръцки и Португалски :)

39.   Испански, английси

40.   Японски, китайски, корейски и тн... (както аз ги наричам "дръпнати езици) не харесвам изобщо.
Азиатските впрочем не са ми любими(арабски, индийски, турски) свен руския, който се води и азиатски и европейски.
Африканския не съм запозната особено, но от това което съм чула не съм останала впечатлена от произношението им.
Английския ми е противен, а това че се налага навсякъде ме побърква.
Любими са ми романските езици-френски, италиански и испански. Плюс руския, който се нарежда след тях ии разбира се родния ми език-българския.

41.   Искам да уча бенгалски. Сега говоря английски, гръцки, хинди, панджаби, санскрит и български. Аз живея в страна със 20 официални езика - Индия.

42.   Българският език си е най-хубав! Красив, приятен, благозвучен! Каквото пишеш, това и произнасяш, казваш. Едно към едно. Много богат в художествено отношение. Абе, хубав език си е нашия български език!
От другите езици - Английски език. Много мек и приятен език. Лесен за учене и се учи с удоволствие. В песни звучи страхотно мелодично, меко, прекрасно! Просто за песни английският език е номер едно! Освен това е световен език. Знаеш ли английски, светът е твой! Няма да имаш никакви проблеми с комуникациите си по света, защото навсякъде по света английският малко или много се изучава. В интернет можеш да комуникираш и ползваш всякаква информация на английски език, от цял свят. Освен това, всички англо-говорящи държави са с култура, цивилизовани и уредени държави. Която от тях да посетиш, няма да останеш разочарован.

43.   Арабски.Баба ми преди да се родя е била в Кувейт и знаех арабската азбука още преди българската.

44.   БЪЛГАРСКИ, есперанто и гръцки

45.   Мъжките.
Ж 40