Споделена история от Здраве

Относно коронавируса
Може ли някой по запознат с материала да ми обясни някои неща : защо искат да ваксинират целия свят, нали не трябваше да се прави това по време на пандемия ; Защо сега положението е най-Зле в страните с най много ваксинирани ; защо толкова се държи на маските, като реално маската те пази точно за час, след това се напълва с всякакви микроби, които после продължаваш да вдишваш и си вредиш още повече ; защо препоръчват на хората в рисковите групи да се ваксинират - та няма ли така, борейки се с каквито заболявания имат, да се добави още една тежест, с която да се справя тялото?

Коментари

1.   Въпросите са ти много на място. Всеки с малко акъл в главата ще се сети защо.

2.   Планетата Земя е жив организъм и рекордните горещини са нещо като "повишена температура", с която да се уморят бактериите (хората), защото са станали прекалено много...

Според мен, определени хора се опитват да редуцират част от човечеството, за да се спаси останалата част, в противен случай може би очакват всички да измрат в катаклизми...

3.   1. Идеята е чрез ваксините да се спре с ограниченията и изолацията . Оказа се , че от ваксината при този вариант не могат да се очакват чудеса , защото много и падна ефективността- около 40% . Сега убеждават , че хората с ваксини са предпазени от тежко протичане на Ковида- там процента отива над 80 . Статистиките във времето ще покажат , дали е така
2.Гледай всички покзатели , не само броя на положителните тестове .Общ брой на тестовете. Колко са по болници , колко умират и т.н.
3. За маските са изписани тонове стататии . Основното им предназначение е да пазят околните , а не теб . Тези за еднократна употреба трябва да се сменят често , указанията варират между - половин час до 2 часа максимум да се ползва една .Има и такива за многократна употреба - по-скъпи са
4. За възрастни хора с повечко придружаващи заболявания ваксинацията е излишен тормоз . Какво да очаква човек примерно на 85 години с паркинсон и деменция . С ваксина и без е към края на дните си . Независимо , дали ще кара Ковид , или не . Вече не така стоят нещата при млади хора с придружаващи заболявания . Много такива хора си работят , няма как да се изолират . Всеки си преценя - полза - риск . Ако минат с лекички или никакви страничи действия - не е проблем. Обикновено подобни хора с отслабени организми и си боледуват редовно от грип например. Едва ли ще ги натовари ,ако ден /два са с неразположение заради ваксината . Вече ако тръгнат да развиват миокардит си е проблем . Ама са между чука и наковалнята - и да не се ваксинираш - зле , и да се ваксинираш пак може да е зле

4.   Защо искат да ваксинират целия свят, нали не трябваше да се прави това по време на пандемия?

За да не умрат хората. Идеално ваксинацията щеше да е добре да се направи преди пандемията, но просто нямаше ваксини тогава, а и вирусът много бързо се разпространи по света.

Защо сега положението е най-зле в страните с най много ваксинирани?

Защото хората се заблудиха, че след като са ваксинирани, не могат да се заразят. Това, разбира се, не е вярно. Ваксинираните просто изкарват болестта по-леко. Спряха да спазват мерки, защото си помислиха, че след като са ваксинирани, за предпазени и вирусът се прехвърли на много хора. Освен това най-ваксинираните държави също имат и най-голямо население. Колкото повече хора - толкова по-голям шанс вирусът да намери кой да зарази. И още нещо - не всички ваксинирани създават добър имунитет срещу вируса.

Защо толкова се държи на маските, като реално маската те пази точно за час, след това се напълва с всякакви микроби, които после продължаваш да вдишваш и си вредиш още повече?

Защото маските доказано намаляват шанса за разпространение на вируса. Като се напълни с микроби, сменяш маската.

Защо препоръчват на хората в рисковите групи да се ваксинират - та няма ли така, борейки се с каквито заболявания имат, да се добави още една тежест, с която да се справя тялото?

Защото, ако тези хора се заразят с вируса на Ковид, шансът да умрат е много висок, а с ваксината те ще имат по-големи шансове за оцеляване.

Надявам се, че съм помогнал. Ако имаш още въпроси, пиши и ще отговоря, когато имам време.

5.   Може би ,ако бяха изкарали малко по рано ваксините,съпруга ми щеше да се ваксинира,той беше тираджия, и щеше да го изкара по леко.А той се зарази на път и почина след 7 дена.Затова и аз ще се ваксинирам,за мое успокоение.Това е моето мнение.

6.   Благодаря Ви за отговорите!

7.   Сетих се да ви попитам и дали може да съм изкарала вируса без да знам.
Студентка съм в София, на 20г. и през периода октомври - декември няколко дни в седмицата се налагаше да работя в офиса, там хора са се оказвали болни, все някои от повърхностите, които са докосвали те, съм ги пипала и аз, като копчета в асансьора, чаши и прибори в кухнята, брави и т. н. След това 2 месеца бях в родния си град, а като се върнах в София, в магазините и в градския транспорт, където съм била по 2 пъти в седмицата, си е било пълно с хора и то на малки разстояния.
Имам си редовно ечемици и конюнктивит откакто съм на 15, понякога и топчета по лимфните възли, та уж имунната ми система е отслабена, но за щастие не съм забелязала да съм се разболявала от коронавируса, също не съм ваксинирана. Чудя се дали само съм пренасяла вируса, без да се разболея от него

8.   До 7 да възможно е, има хора който го изкарват без забележими симптоми но са преносители!

9.   Медиите успешно крият информацията от нас, че в редица европейски държави хиляди излизат да протестират. Достатъчно е само да знаете какво печели Ангел Кунчев от МЗО, и какъв е бил преди 10 години. И този човек говори за вируси. Отделно И това някакъв тъп програмист Бил Гейтс...