Той и неговите приятели
Здравейте.
Много съм объркана, заради това и реших да споделя с вас терзанията си и да чуя странично мнение.
Имам приятел, с който сме от година заедно. Най-голямата ми любов до момента, аз за него също. Нещата между нас са много сериозни. Почти живеем заедно. Поради странични проблеми не съм се преместила напълно при него. Както и да е.

Странна е нашата връзка. От самото начало през по-голяма част от времето(да не кажа и почти винаги) сме само двамата. Изключително рядко излизаме и с други хора. Много пъти ми е казвал, че му е тъпо и му липсвам ако е някъде и не съм с него. За мен също е така.

Аз не съм от този тип задушаващи жени, които искат да са залепени като марки за мъжете си. Смятам, че всеки трябва да си има и лично пространство. Ако иска да се види с мъжката си компания- нека излезе. Аз ако искам да се видя с приятелка- ще отида. Въпреки че наистина нямам нищо против да е с мен. Нямам тайни от него и ми е страшно приятно като е до мен и съм с другите си най-близки хора.

Той има кръг от приятели, от детството са заедно. Аз ги познавам. Излизали сме само няколко пъти заедно, вечер на дискотека. Те често сядат в едно квартално кафе. Моя приятел абсолютно никога не ме е взимал с него. Дори и веднъж. Питала съм го директно - защо. А той първо ми беше казал, че се виждал с тях рядко, цялото му време било отделено за мен, а тях се виждал за час и то когато аз съм била заета. Приех този отговор. Но това нещо продължи.

Имало е много случаи, в които аз съм скучала или сме били заедно, а той отива да се види с тях и дори от едната тактичност не ми предлага да дойда с него. Аз не съм досадна или нахална. Но наистина започвам да си мисля какво ли не. Не мога да разбера защо нито веднъж не ми предложи за една година да дойда с него. Знае, че тоя въпрос ме тормози. Аз ако знаех, че той се чувства по този начин бих го взела с мен, за да се успокои. Искам само да отбележа, с риск да прозвучи самохвално, че съм интелигентна, добре изглеждаща, имам широк кръг от интереси, много познати и винаги намирам теми за разговор.

Онзи ден се скарахме на тази тема. Винаги съм си премълчавала до сега, но този път ми кипна. Зададох му директно въпроса- защо никога до сега, нито веднъж не ме взе с теб. Казах му, че естествено, че не му се сърдя, че излиза на кафе без мен, но ми е странно защо нито веднъж не ми предложи да дойда с него.

Той ми отговори страшно грубо, развика се. Накрая ми казва- ти не разбра ли, че не искам да идваш. Стана ми много грозно. Срамува ли се от мен?! Много му се обидих. Вчера вечерта на инат или не знам и аз какво пак направи същото. Изпокарахме се жестоко. Не знам какво да мисля....

Коментари

1.   Здр.много позната история...минала съм по тоя път бих те посъветвала да проучиш приятелите му....но според мен тои крие нещо от теб след като категорично отказва да присъстваш и ти на тези срещи...първо или приятелите му не са цвете за мирисане,второ дали наистина е с приятели или са просто прикритие? и трето което наистина ти пожелавам да не е ...дали приятелят ти не взема наркотици и срещите му с тези му приятели не са заради това за да се надрусат заедно и неиска ти да разбереш! при мен беше третото:(наблюдаваи го като се прибира от тези срещи държание,погледни очите му там няма как да прикрие някои неща/марихуана-зачервено е силно бялото на очите/амфетамини-зеницата се уголемява/и продължаваи да настояваш да те отведе поне веднъж с него за да видиш приятелите!успех миличка ,дано съм помогнала...

2.   Причините според мен може да се две:

1. Или не те възприема насериозно и е с теб за да си запълва времето, докато не намери нещо по-подходящо.

2. Или приятелите му не те харесват и за да не се излага с теб пред тях не те взема с него.

Като цяло има някаква осонователна причина, защото ако бяхте в началото на връзката и още не е сигурен накъде вървят нещата, е нормално да не те взима. Но ако вече сте сериозно заедно, започва да става подозрително. Дори приятелите му да не те харесваха, ако държеше на теб нямаше да му пука и щеше да те взима с него. Мисля, че може би не е толкова сериозен в отношенията си към теб, както ти към него.

3.   Според мен, приятелят ти просто има нужда от време за себе си, от време без теб. Приятелите му сигурно нямат приятелки и така е неудобно и нетактично - те ще зяпат теб, а и няма да могат да си кажат приказката. Уважи нуждите на партньора си, не се дръж като капризно момиченце

4.   Ами ако са лицемерни гаменчета, някак нали разбираш примерно:" на Андрей приятелката виж я къф нос има и дебел гъз" и разни такива простотии и всички се смеят гръмко зад гърба им. И той твоичкият като си ги знае какви са предпочита да те предпази. Ако ще и мис свят да си и вундеркинд, човек когато желае винаги ще ти намери кусур. А може и да ревнува знае ли се, да се притеснява, че ще харесаш някой негов приятел. Остави го, като не иска, не иска... Нека си има своя лична територия

5.   Авторката:
Честно казано аз мисля като 3. Както и споменах никога не съм го спирала да се вижда с приятелите си. Дори напротив- имало е случаи, в които съм му казвала да излезе, да се види с тях. Просто ми е странно защо никога, дори веднъж не ми е предлагал да дойда с него. Не знам дали ме харесват или не, ние не се познаваме добре, защото сме нямали възможност да се опознаем. В предишните ми връзки никога не е било така. Знам че държи на мен, защото ми го показва постоянно по всякакъв друг начин. Винаги се съобразява с мен. Минавали са ми през главата мисли за други жени и т. н., но едва ли, защото аз знам къде е и във всеки един момент мога да се появя на конкретното място и да видя дали наистина е там и с кой е. В това отношение съм склонна да му вярвам. Може да смята, че не бихме си допаднали с приятелите му. Имаме различни интереси. Ох, не знам и аз, само догадки, а от него никакво обяснение. Казва ми как цялото ми време било отделено за мен. Как си нагласял и графиците в работата според мен... С тях се виждал на седмица, две веднъж. Всичко това е така. Но какво пречи някой път и аз да съм там? !

6.   Какви са тези приказки от теб?

Казваш, че си хубава и интелигентна? Добре, но какво ще правиш в неговата мъжка компания?
Те си разправят какво ли не, дори мисля, че някой неща няма да са ти приятни...

Аз например не бих могъл да изтрая много в компания на няколко приятелки на моето момиче, не защото няма какво да говоря а просто няма да ми е интересно...
Ще си говорите този с коя е тругнал, каква прическа си е направила едната, пък другата ходила на епилация....

казваш, че ще почти постоянно заедно? Трябва му малко въздух на него...

И спри да си въобразяваш разни неща без основания, правиш от мухата - слон.

Ще си развалите връзката...

7.   Не те е питал защото знае, че ще кажеш - Да.

8.   "Аз не съм досадна или нахална... " - вероятно така си мислят всички такива момичета... Не ти ли мина през ума че просто иска да си почине малко или поне за един час в седмицата да се почувства не мъж под чехъл.
Другия вариянт е да го е срам ти за излизаш с приятелите му защото обичат да си простеят или обратното...
Бих изразил и още няколко аргумента но мисля че най добре да обобщя така: Ако искаш да сте заедно остави му малко въздух, иначе ще ти "бие шута" рано или късно...

9.   Подкрепям изцяло номер 2!! Особено точка 1. Имах подобна връзка и за 3 години никога не ме заведе на купон с приятелите си. Бях за временно развлечение...

10.   Аз бях в подобна ситуация , но от другата страна. Той ме молеше да ме запознае с неговите приятели, да излезем с тях, да се видим - аз винаги отказвах, ако трябва да съм честна не исках да се запознавам с тях.

Давах му цялата свобода да излиза с тях ... аз съм го запознала само с една приятелка и то само веднъж, понеже ни засече случайно. Бяхме заедно 5 години и дори живеехме заедно, явно просто подсъзнателно съм знаела, че няма да сме заедно за цял живот и не исках да забърквам приятелите си... и добре че не го направих, защото след раздялата нещата станаха ужасни ....

11.   Айде стига бе, разпънахте го човека на кръст, без даго познавате. Че и вариянти и давате. Причините може да са хиляди.

Авторке, спокойно, не го е срам от теб и не те използва за да си запълни времето. Ако беше така нямаше да е вече година с тебе. Започни повече да говориш с приятеля ти, на всякакви теми и да си имате доверие във всичко. Само той може да ти каже истинската причина, но не се вкарвай в излишни филми. Понякога хората за толкова дребни работи се скарват, че не е истина, не правете и вие така.

Ale

12.   Аз пък ако ще се събирам с приятелките си не бих извикала и гаджето си, все пак искам да съм си с тях по женски. И ако той излиза с неговите приятели, също не ща да се мъкна с тях, какво да правя с тях? Човекът иска да си е сам с приятелите си, ти пък какво ще правиш там?

13.   Абсолютно разбирам авторката, защото се намирам в същата ситуация. Аз си имам своето собствено пространство, както и той. Но аз с радост споделям част от моето си лично време и приятели I него. Не винаги, но го правя, а той не... Той дойде от друг, по-малък, град, където аз учех (там се запознахме, а се преместихме в моя град - по-голям и с повече възможности). Там той изостави приятели и семейство, с които се бях запознала (по негово настояване, но и защото чувствах, че е редно и правилно да ги познавам). Тук моите приятели и познати ги познава и рядко излизаме двамата заедно с тях (той няма нищо против и да съм сама), но новите му познати ги държи далеч от мен. Иначе познава половинките им, даже са излизали и с тях (естествено без мен). А и пропуснах да кажа, че взе да се прибира късно. Това ме обижда, защото усещам как ме игнорира и отблъсква. Разбирам, че има нужда от лично пространство и време и му го давам, но той прекалява... НЕ знам какво точно да те посъветвам, освен това: Отдръпни се от него временно и помисли от какво имаш нужда и дали искаш такива отношения. Помисли защо го обичаш и дали му вярваш напълно. Виждаш ли бъдещето си с него...

14.   И на мен ми е позната тази история.
Знаеш ли, според мен се притеснява от приятелите си и държи на теб.
Не го притискай, ако наистина държиш до него.
Тези приятели ще са му до време, ако наистина те обича.
Може да има и друга причина- в моя случай се оказа, че един от неговите приятели тръгнал с негово гадже и той ревнуваше непрекъснато дори и от един поздрав от моя страна- може и подобна да е причината.
Имай в предвид, че ако Ви запознае и с времето ти станеш близка с тях те винаги ще са негови приятели, а не твой.