Зачеркнат живот!
Здравейте,
на 27 години съм и искам да споделя с вас...

С приятелката ми имахме 3 годишна връзка.. Любов, усмивки, щастливи мигове с една дума живот. Последва раздяла с думи, които ме убиват все още, бавно и мъчително. И тези думи са: аз направих аборт от теб... Постоянно си повтарям не и вярвай, но не се получава..

Търся вината в себе си, питам се защо.
Не съм плакал от дете, но след този случай се сринах...
Какво да направя, сега съм сам...

Коментари

1.   Hещо си згафил ама не казваш. Ние кво да ти кажем като не пишеш кво е станало но щом се стигнало до аборт бая си се насрал Хектор

2.   Недей така, щом е направила аборт значи не е искала дете от теб (все пак 3 години не е малко, за да знае иска или не да бъде с теб). Ако те е обичала истински щеше първо при теб да дойде и да ти каже, че е бременна, няма значение искате или не детето - то е и на двама ви и трябва да решите заедно.

Не си виновен ти, не ти си я подтикнал към аборт, а тя го е направила и то зад гърба ти, та това е било твоето дете за Бога как така тя ще решава ще живее ли то или не.

Много е трудо и е нормално да си сринат, но си здрав млад мъж, с времето ще го преодолееш и ще намериш жена да те обича истински, ще имате деца и ще бъдете едно много щастливо семейство. Нали знаеш, че най-тъмно е преди зазоряване...

3.   Здравей! Каквото и да напиша, няма да намаля болката ти.
И все пак ми се ще да кажа нещо успокоително.
В подобни случаи вината почти винаги е и на двамата.
Както казваш, сега си сам и "сринат".
След време ще си с нова любов, щастлив и с деца.
Има само една посока - НАПРЕД.

4.   Доста подличко от нейна страна да направи аборт без да ти каже и да те постави след свършен факт. Ние, жените, наистина сме ужасни понякога.

5.   Я се стегни хората праят по 5-6 аборта а ти че приятелката ти напрайла ами кво от това друго ще напрайш дали с нея или с друга не си стерилен ще напрайте друго!

/Мариела/

6.   Това което ти се е случило е наистина брутално жестоко. Не я притискай сега да се срещате. Мисля, че е по-добре да останеш сам за известно време, но не се изолирай от хората

9.   Радвай се, че поне си изживял една истинска и пълноценна любов.. и то цели 3 години.. аз нямах шанса да се порадвам дори една година на любовта, а думите с които и ние се разделихме не бяха по-хубави от тези, които тя ти е казала...
Момиче на 20 г

10.   Тялото си е нейно и тя решава какво да прави с него. Ако е решила да абортира не можеш да я спреш. И да, вината не е в нея. Може за нея тази връзка вече да е била изчерпана. Не става на сила. Недей да мрънкаш и да хленчиш, защото има къде по-лоши неща.

11.   Кой определя кои неща са по-лоши и кои не? Детеубийството си е детеубийство, пък било то и на неродено дете. Просто в нашето общество е прието това да се счита за нещо, което жената прави с някакъв неодушевен израстък на тялото си. Това е нейното тяло, да, но то се е превърнало в дом на тяхното общо детенце. Решението би трябвало да е на двамата.

Съпричастна съм изцяло с мъката на автора и го разбирам напълно! И аз като другите ще кажа - гледай напред, там ще има други дечица, които ще са с по-добра съдба! Миналото не може да бъде променено, но настоящето е изцяло под наш контрол. Забрави за това момиче и нещата, през които ти се е наложило да преминеш, заради нея. Постарай се да намериш правилната за теб жена, която да износи и роди децата ти с желание и любов! Всичко добро от мен.

12.   11, вместо да говориш глупости, отиди в един от домовете за изоставени деца в страната и положи доброволен труд там, дари нещо - хвайда от глупавите ти приказки няма!

В нашата страна има 70 000 изоставени деца + хиляди, за които не се полагат адекватни родителски грижи. И аз съм против абортите, но да наричаш това „убийство“ при положение, че става дума за сбор от клетки без мозък и нервна дейност...

Определено абортът е гадно и осъдително нещо, при положение, че имаме 1000 други начини за контрацепция в 21 век, но е 1000 пъти по-добре от това да подхвърлиш детето си на държавните институции или да не се грижиш за него.

На авторът мога да кажа, че сам си е виновен. Защо не е ползвал кондоми? От сега да знае, че ако иска да има контрол върху ситуацията, трябва той да поеме отговорността за контрацепцията, а за мъжа значи това само кондом!

Приятелката ти не е читава жена, защото трябваше или да те инволвира във взимането на решението, или да запази това за себе си. За мен може и да те лъже, за да те нарани.

Ако е вярно, питай се все пак, изобщо любов имало ли е или каква е причината тя да абортира дете от теб. Ти същност какво можеш да предложиш на едно дете - от материалното, до емоционалното? И ако не е много, то не съжалявай - едно нещастно дете по-малко. Изобщо - тя не те е обичала и не се е чувствала сигурно с теб, иначе не би направила така аборт и не би те тормозила с това.

Мисля, че или ти не си читав, или тя е луда истеричка, което пак е в подкрепа на мнението ми, че си се отървал, както и не си създал така нещастно дете с ненормална и безсърдечна майка.

Вземи си поука и не позволявай за в бъдеще жената да има такава власт над твоя генетичен материал. Мисли как можеш да предложиш повече на една жена, както и какво искаш от живота. Осъзнай, че това не е било любовта на живота ти, за жената да не говорим!